To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Plamy na futrze

Izabela - Pią Gru 28, 2007 22:22

Pikowi chyba chodzi o to, że nikt nie odpowiedział na post Sraciatelli :wink:

Ups, zjadłam "t" Straciatelli miało być, oczywiście

Anonymous - Pią Gru 28, 2007 22:23

ludzie! mialem na mysli ze nikt nie pomogl tej Straciatelli, mnie owszem pomogli i bardzo sie ciesze i dlatego wreczylem punkty pomogla/pomogl

[ Dodano: Pią Gru 28, 2007 22:25 ]
Izabela, dokladnie

Naciol - Pią Gru 28, 2007 22:30

pik, opanuj się trochę, możliwe, że ktoś pomógł Straciatelli przez PW. Rozmawiałeś z nią o tym, że jej nikt nie pomógł? Może poszła do weterynarza i już nie potrzebuje pomocy? Spokojnie ;)
mc - Sob Kwi 18, 2009 19:43

Wetka poleciła mi żeby posmarować małej rankę na grzbiecie pioktaniną, wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że niechcący zapaskudziłam nie tylko rankę ale też jej futereko i teraz mam szczura o nietypowym umaszczeniu. Nie wiem czy próbować ją domyć (jeśli tak to czym, bo wydaje mi się, że samo mydełko nie pomoże) czy sama to zrobi, no i czy jej nie zaszkodzi takie zliwywanie pioktaniny?


EDIT:
Ojej, w złym temacie zamieściłam mój post, mogę prosić o wstawienie go we właściwe miejsce?

Anonymous - Sob Kwi 18, 2009 21:16

mc, tu może być? :wink:
mc - Sob Kwi 18, 2009 22:50

Ren, tak, dziękuje bardzo :)
Sandra - Pon Wrz 14, 2009 10:11

Moj Szaruś zmienia kolor sierści na grzbiecie bliżej ogona na brazowy i też się zastanawiam dlaczego.zestresowany nie jest i nic go nie boli chodze z nimi dow eta bo były baaaaaardzo długo chore.nic mu już nie dolega a sierść zmienia kolor.
Oli - Pon Wrz 14, 2009 10:41

jeśli jest czarny, to jest to normalne :wink:
Strażnik - Śro Lis 04, 2009 11:00

Czyli jak sierść mojej panny, a dokładniej czarne łady stają się jaśniejsze, to nic jej nie jest?
Mrówa - Śro Lis 04, 2009 11:19

Nie. ;)
Strażnik - Śro Lis 04, 2009 12:02

Ulżyło mi. Zauważyłem zmianę po kąpieli. Brat twierdził że mała mienia futro na zimę. No ale dobrze się jest zapytać kogoś kto się zna na rzeczy. Dzięki.
norbercik112 - Nie Gru 27, 2009 17:11

może ale sądzę też że to może być stres, u mojego szczura jak się wystraszy albo mocno zdenerwuje pojawia się taka kropa na brzuszku też o brązowo złotym kolorze, więc powinnaś zapewnić im ciągły kontakt z tobą, ale nie za gwałtowny, bo plama może się zrobić większa, albo mi się zdaje z tym powiększaniem tej plamy a no i jeśli chcesz wyciągnąć jakiegoś ogonka to zabierz te 2 bo ten drugi może się zdenerwować z powodu braku kolegi, a jak naprawdę bardzo chcesz wyciągnąć tylko jednego, to na krótki czas

[ Komentarz dodany przez: Hally: Nie Gru 27, 2009 17:21 ]
Błędy poprawione. Zwracaj uwagę na ortografię i zasady poprawnej pisowni.

Nakasha - Wto Gru 29, 2009 10:05

norbercik112, to plama moczu. ;) a to, co opisują Sandra i Strażnik to zwykłe rudzienie, związane z "wadą" koloru, wiekiem i pracą hormonalną. ;) Jeśli czarna łata staje się jaśniejsza, to może też być husky. ;)
frommicrowave - Nie Kwi 04, 2010 21:37

przepraszam że odkopuje ale moja Atenka też miała takie pojedyncze rude włoski
myślałam że to od siuśków ale z drugiej strony musiałaby sie chyba w nich tarzać żeby były aż tak widoczne :roll:
próbowałam przemywać jej to watką z wodą ale nic nie dawało, tzn trochę schodziło ale dalej było widoczne.

dobrze wiedzieć że nie tylko moja ogona tak miała

zuzaaanna - Pon Lut 06, 2012 21:04

Moja jedna labisia też ma plamę czerwonawą na karku. Myślałam, że to sok z pomidora, ale weterynarz powiedział, że to norma. Myjąc się, szczurek wydzielinę z oczu i noska wciera łapkami w futerko :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group