To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Higiena klatki

smeg - Pon Wrz 07, 2015 12:10

Ja mam w dnie sputnika wytopioną dziurkę, żeby siki się nie zbierały jeśli nie ma szmatek ;) A do tego ręczniki papierowe złożone w mały prostokąt, dobrze wchłaniają siki i szczury jakoś ich nie wyrzucają. Wymieniam codziennie, ale nie ociekają moczem.
mikanek - Pon Wrz 07, 2015 18:34

do sputnika obowiązkowo ręcznik papierowy ;)
Wolf - Śro Paź 07, 2015 19:04

Witam,

może i głupie pytanie, ale wolę się upewnić: czy nową klatkę należy jakoś specjalnie umyć/wyszorować?

oxxy - Śro Paź 07, 2015 19:41

Wolf, ja zawsze umyłam po zakupie. Nigdy nie wiesz gdzie i jak były trzymane i jest się potem spokojniejszym, że ewentualne drobnoustroje zostały zmyte. ;)
Wolf - Śro Paź 07, 2015 19:50

Masz rację, tak zrobię. Tylko najpierw ją rozłożę, bo byłem ciekawy jak wygląda i już zdążyłem złożyć :)
oxxy - Śro Paź 07, 2015 20:13

Wolf, zawsze możesz umyć jak jest złożona. Zobaczysz wtedy czy dasz radę ją umyć jak jest złożona czy musisz ją rozbierać. Ja tego nie zrobiłam i ostatnio (po pół roku używania) ją rozłożyłam i szczęśliwa umyłam każdy zakamarek. Teraz będę ją za każdym razem rozbierać. :D
aresarma - Śro Cze 22, 2016 18:02

Czy stosował ktoś Beaphar Fresh Cage Granules? Jakie środki polecacie do niwelowania smrodku, coś dodajecie do ściółki/kuwety?
Bmiroslaw - Czw Wrz 29, 2016 12:47

a ja używam zwykłych środków do sprzątania w domu, dezynfekuje, porządnie szoruje i później płucze wrzątkiem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group