To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Higiena klatki

jokada - Wto Gru 09, 2014 17:30

a jest super... u mnie się sprawdza (wsypuje dobry koci żwirek zbrylający, wybieram co drugi dzień)
i juz poluje na kolejną, bo ta niestety szczury już nadpoczęły zębami...

Devona - Wto Gru 09, 2014 17:39

Off-Topic:
Jeżeli uda się znaleźć taka kuwetę z szybką w miarę wysyłką na terenie Niemiec, to mogę przywieźć na święta do Polski kilka sztuk. W razie czego zapraszam na priv :) .

limomanka - Wto Gru 09, 2014 21:04

Wisenna, używam sprayu z Savica (Savic Refresh'r), dostępnego za podobną kwotę w zooplusie. Sprawdza się doskonale - dobrze myje i maskuje zapach. Czasem jak nie mam czasu na codzienną higienę kuwety narożnej, po prostu spryskuję nim żwirek - pół dnia daje radę, potem trzeba powtórzyć czynność. Dobrze też myje plastikowe elementy wyposażenia, nie trzeba nosić ich do łazienki, wystarczy spryskać i przetrzeć papierowym ręcznikiem.
Zapach ma specyficzny, ale po kilku użyciach stał się dla mnie nawet przyjemny, a nie pachnie tak chemicznie jak większość odświeżaczy.

Wisenna - Czw Gru 11, 2014 16:26

Świetnie, właśnie o coś takiego mi chodzi, dzięki limomanko :serducho:
Devona, Co do kuwetki to jestem bardzo chętna, byłoby super gdyby udało Ci się je sprowadzić :)

smeg - Śro Sty 21, 2015 11:49

Wisenna napisał/a:
Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie mogę dostać taką narożną kuwetę z kratką? Chodzi mi konkretnie o kuwetę z 10:56 w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=JrRX8wdp8JU

Wlasnie pojawily sie kuwety narozne z kratka w sklepie Hipcio :) http://hipcio.sklep.pl/pr...-z-rusztem-mala - jest jeszcze wiekszy rozmiar.

mikanek - Pią Lut 06, 2015 10:49

Przetestowałam neutralizator http://hipcio.sklep.pl/pr...ono-spray-250ml i szczerze polecam. Do tej pory mimo częstego sprzątania szczury było czuć, dziś po 5 dniach od zmiany wyposażenia nie czuć nic. A na bieżąco wybieram tylko kupki i łupiny z karmy. Psikałam na półki, do kuwet i na hamaki.
smeg - Pią Lut 06, 2015 10:52

mikanek, a jak z intensywnoscia zapachu neutralizatora? Nie jest drazniacy? Pytam, bo z dwojga zlego wole zapach szczurzej kupy, niz "szczurzej kupy w winnicy" :P
mikanek - Pią Lut 06, 2015 11:07

Nic nie czuć, jedynie jak nos wsadzisz w pryskaną rzecz ;) Zapach jest podobny w intensywności do delikatnego płynu do płukania. Psiknęłam też spód kociej kuwety, czuć delikatnie przy poruszaniu żwiru.
U mnie przede wszystkim czuć było mocz z półek i hamaków, teraz jest bez smrodku.

jokada - Pią Lut 06, 2015 11:13

mam 'morski' i 'egzotyczne owoce'
do spryskiwania hamaków mi sie nie sprawdziło, ale faktycznie do przecierania plastików jest super
zapach jest intensywny, ale nie bardzo drażniący

mikanek - Pią Lut 06, 2015 11:14

Ja pólki myję płynem i wyparzam, a potem pryskam odświeżaczem i czekam aż same wyschną ;)
eruannalle24 - Nie Wrz 06, 2015 12:50

Odświeżam temat. Dziewczyny, to wkładacie swoim ogonom do sputników? Ja na początku dałam im małe kawałki polaru, które zostały mi po robieniu hamaków. Na drugi dzień były całe zasikane i wyrzuciłam je bo takich skrawków nie opłacało mi się prać... :roll:
Katinka - Nie Wrz 06, 2015 13:09

Ja wkładam ręczniki papierowe. Robią sobie z nich gniazdka i są zadowolone. Wymieniam codziennie lub co drugi dzień, zależy w jakim są stanie.
cane - Nie Wrz 06, 2015 14:37

Moje paskudy wybrał sputnik wyściełany szczurem :twisted: ... Wszystko inne jest wywalane :roll:
mmarcioszka - Nie Wrz 06, 2015 16:15

cane, tak jak u mnie. I tylko szczury zasikane, nie trzeba prać polarów :P
Albireo - Nie Wrz 06, 2015 16:19

U mnie dostają kawałek polaru albo ręczniki papierowe. Nieważne co, i tak po kilku godzinach jest do wyrzucenia, bo mokre od sików.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group