To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Higiena klatki

Kubas - Czw Sie 14, 2014 19:34

Okej, zaraz zamawiam jedno i drugie.

Odnośnie klatki, to 2 szczurki są u mnie na DT. Zobaczymy jak to z tą klatką będzie, na razie funduszu brak więc muszę działać tym co mam...

Karena - Czw Sie 14, 2014 19:52

Kubas, No ale DT są w innej klatce, tak?
Przecież samiec z Twojego DT nie jest kastrowany.

Poza tym tak jak napisałam. Klatka, którą masz jest na max 3 szczury.

Kubas - Czw Sie 14, 2014 19:59

Nie wiem, nie chcę się wdawać w dywagacje odnośnie rozmiaru mojej klatki, jeśli zauważę tutaj ciasnotę, a fundusze mi na to pozwolą, to będzie większa klatka. Poza tym, nie róbmy offtopa.

Zdam relacje jak owe ściółki do mnie dotrą, są zamówione.

Karena - Czw Sie 14, 2014 20:07

Kubas, Ale ja chcę. Bo to niesamowicie ważne dla szczurów.
Rozmawiamy o bardzo istotnej rzeczy, więc nie mam zamiaru kończyć na tym etapie rozmowy.
Trzymasz 8 szczurów (z czego 2 na tymczasie o których zdrowiu nie wiesz prawie nic. Dodatkowo w klatce jest jeden nie kastrowany samiec) w klatce, która nadaje się dla bardzo małego stada.
Czy jesteś świadomy tego, że samiec najpewniej już pokrył wszystkie Twoje samice i zaraz Ci się zrobi od kilkunastu do kilkudziesięciu szczurów więcej?

Kubas - Czw Sie 14, 2014 20:22

Nie bój się, nie pokrył, jestem tego pewien jak niczego. I chętnie udowodnię Ci to za kilka tygodni. A słuchając rad innych forumowiczów, już jutro będę miał klatkę dla DT...małą, bo małą, ale cóż.
Karena - Czw Sie 14, 2014 20:38

Kubas, Skąd ta pewność? Był w klatce z nimi? Był.
Więc zapewne pokrył.
Krycie trwa dosłownie sekundy https://www.youtube.com/watch?v=qlA9IS3wdCE

Będę zachwycona jeśli samice jednak nie są w ciąży i mocno trzymam za to kciuki. Naprawdę.

Kubas - Czw Sie 14, 2014 20:44

Pewność stąd, że szczurek jeszcze się na dobrze nie zaklimatyzował i póki co jest troszkę wystraszony w tym towarzystwie. A jutro już będzie miał swoją klatkę, także wszystko pod kontrolą. Poza tym nie wykazuje żadnego zainteresowania samicami, pokusiłbym się o stwierdzenie, że bardziej interesują go chłopcy...co mnie trochę przeraża.

ps. oglądając ten filmik można wyleczyć kompleksy :mrgreen:

smeg - Sob Sie 16, 2014 09:58

Kubas, przecież napisałeś, że spośród Twoich 4 samców tylko 2 są wykastrowane. Dwa pozostałe, mimo że są za młode na kastrację, są już płodne i na pewno pokryły Twoje samice.

U szczurów krycie osobników tej samej płci jest normalne, to przejaw dominacji.

I chyba jednak nie spędzają większości czasu poza klatką, skoro w 2 dni zaczyna śmierdzieć.

Papi - Nie Lis 02, 2014 11:03

Stosował ktoś ten preparat http://animalcity.pl/prod...chow-500ml.html ?
Wcześniej kupowałam vitopar lub savic Refresh'R ale tam gdzie je zamawiam nie ma w tej chwili innych potrzebnych mi rzeczy, a wolę zrobić zamówienie w jednym sklepie, aby uniknąć kosztów za przesyłkę.
Jeśli ktoś stosował ten produkt, to proszę o jakąś informację, przede wszystkim czy mogę go bezpiecznie używać, nawet kiedy zwierzak jest w klatce?

Karena - Nie Lis 02, 2014 15:54

Papi, czysta klatka i benek neutralizator w spreju zupełnie wystarczają, żeby z klatki wręcz pachniało.
Tego podanego przez Ciebie niestety nie znam :(

Papi - Nie Lis 02, 2014 19:09

Karena, a nie znałam tego neutralizatora, ja stosuje najczęściej vitopar. Woliera duża więc nie umyje jej pod prysznicem. zostaje myjka parowa. Dlatego dwa razy dziennie przecieram plastiki i jakiś płyn jest wtedy bardzo pomocny :-) , a że rano mało czasu to przecieram często jak paskudy są w klatce i zależy mi żeby to był jakiś bezpieczny dla nich płyn. Nie wiem czy to tylko mi się tak wydaje ale jak pilnuje żeby dziewczyny miały zawsze czysto w klatce to one tez się starają mniej brudzić i załatwiają się tam gdzie trzeba :)
adam232357 - Nie Lis 16, 2014 21:02

Ja nie stosuje żadnego neutraizatora bo moje szczurki nieźle zajeżdżają , czy są takie które aż zneutralizują ich zapach??
Wisenna - Wto Gru 09, 2014 16:32

Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie mogę dostać taką narożną kuwetę z kratką? Chodzi mi konkretnie o kuwetę z 10:56 w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=JrRX8wdp8JU

i czy używaliście może tego preparatu do czyszczenia klatek?
http://animalia.pl/produk...nowy-500ml.html (link do zdjęcia)
Bardzo by mi to ułatwiło życie jeśli dobrze działa, ale czy na pewno nie zaszkodzi ogonom? Macie z nim jakieś doświadczenia?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Wto Gru 09, 2014 20:58 ]
Dołożyłam zdjęcie produktu, ponieważ link ze sklepu za jakiś czas może okazać się nieaktualny.

smeg - Wto Gru 09, 2014 16:40

Wisenna, taka kuweta jest dodawana do klatki Toddy Roll, może uda Ci się od kogoś odkupić. Jest też dostępna za granicą, np. http://www.amazon.com/gp/...pf_rd_i=desktop , w Polsce niestety nigdzie nie widziałam, a też swego czasu na nią polowałam :P
Wisenna - Wto Gru 09, 2014 16:50

Szkoda, jak na moją kieszeń to za granicą kosztuje za dużo monet... Ale dzięki za informacje, właśnie nigdzie nie mogłam jej znaleźć, teraz już wiem dlaczego :]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group