To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - miot E Emerald Moon - miot siamese, zmiana małżonka ;]

jimmy - Czw Wrz 27, 2007 23:34

tak, ale jeżeli jest podwójną homozygotą jak sugeruje pitu, to by blacki nie wyszły ;-) może być heterozygotą ameicana chyba, ze coś mi się pomieszało, i american jest dominujący :oops:
zywym_trudniej - Pią Wrz 28, 2007 00:17

No dobra, to ja przełożę z polskiego na nasze żeby zakonczyć offtop. Easter niesie american blue ale nie jest 2 w 1 (oznacza to, że musiałby posiadać po dwie kopie genu rozjaśnienia russian blue i americna blue, w przypadku gdy niesie ma dwie kopie ruska i tylko jedna americana).

Była taka teoria ze względu na jego nietypowy jak na ruska i nietypowy jak na americana kolor sierści. W przypadku tzw. 2 w 1 ujawniają się oba geny i kolor jest właśnie taki pośredni. Teoria ta upadła po moim miocie B.

Gdyby był 2 w 1 w miocie B musiałyby się urodzić same american blue (jedną kopię genu musiałyby dostać do ojca a jedną od matki american blue). W miocie B jednak były czarne malce, co oznacza,że Easter 2 w 1 nie jest, jest za to jest ruskiem, który americana na pewno niesie (mój Blade jest niebieski). W takim przypadku malce z miotu B dostały gen american blue od matki ale nie musiały dostać go od ojca, jeśli dostały to mamy americany a jeśli nie, to blacki (bo Nala ruska nie niesie).

W miocie E oczywiście najprawdopodobniej będą blacki i byłyby nawet wtedy gdyby Easter był 2 w 1, chociaż jak już udowodniłam wcześniej, nie jest.

gijane - Pią Wrz 28, 2007 08:03

zywym_trudniej napisał/a:
sierść nie ma prawa wyjść standardowa


Poprawcie mnie jesli sie myle..

velveteen jest dominujacy, tak jak rex, tak? czyli tatus "niesie" standarda ukrytego pod rexem i jeszcez jednego pod velvetem. mamusia pod wzgledem rexa jest standard, a pod wzgledem velveta- "niesie" standarda.

czyli jest prawdopodobienstwo standarda, tyle ze niewielkie, bo musialby uniknac i rexa, na co jest 50% i velveta, na co jest juz tylko 25%.czyli w sumie jest 12,5% na standarda ( to oczywiscie tylko szacunki,wiadomo ze w rzeczywistosci takie rowne % rzadko wychodza).

i rozumiem ze to jest powod nie przyjmowania rezerwacji na standardy?

To nie do konca offtop, bo przeciez rozmawiamy o mozliwych wersjach dzieciakow, to na pewno interesuje przyszlych wlascicieli.

zywym_trudniej - Pią Wrz 28, 2007 16:42

A bo ja nie wiem skąd wkręciłam sobie że Easter jest i rex i velveteen w jednym. Stąd mój błąd. Gijnae, masz racje :)
L. - Pią Wrz 28, 2007 17:35

gijane, jo tak własnie zrozumiała jak mi Nez tłumaczyła ile procent na standardowo sierstne.

Więc:
Nie przyjmuje zapisów na standardy, bo raz jesli sie jakies pojawią bedzie ich mało.
Jak pamietacie miot D miał byc 100% standard, więc jesli pojawią sie maluch stad. pierwszenstwo mają chętni z miotu D.
kumacie czacze ? :P

edit:
lol, mój błąd jesli chodzi o uszy.

Matrix - Nie Wrz 30, 2007 14:27

Oj..a ja oczekiwałam sierść i uszka standard..:(Ależ mi żal tego miotu D:(
L. - Nie Wrz 30, 2007 15:13

Matrix, lolu więc bedziesz miała pierwszeństwo w wyborze szczurka z sierscią standard :P i nie marudź mi tu ;] mają byc same radości i pochwały :jesterjump:
Matrix - Wto Paź 02, 2007 13:59

oj wiem,wiem :P ja nie mówi,że maluchy nie będę ładne:D Będę cudowne,w co nie wątpię, z takich rodziców... :) :) :wavexxs:
L. - Wto Paź 02, 2007 14:12

Z nowinek.

Wczoraj byliśmy na kontroli u weterynarza i jestesmy pewni, że wszystko w porządku :D
Jolly Joke zdrowa jak na czołg przystało.

Dziś miała jechać do Neziaka, ale moja cudowna mama kasy nie wypłaciła i zostałam z pustymi kieszeniami, więc dopiero jutro panna JJ wyruszy w podróż do swego ukochanego :mrgreen:

Na liście chętnych wciąż spora ilość miejsc, więc proszę sie nie zastanawiać tylko zapisywać, bo potem będziecie gorzko żałować :lol1: :mrgreen:

devilline - Wto Paź 02, 2007 14:58

L., chętnie, ale niestety same przeszkody...
Ale będzie piękny miot, o!

LunacyFringe - Wto Paź 02, 2007 17:40

Off-Topic:
devilline, chyba najgorsza to odległość nie ? ;)
Zawsze płaczę nad tym , że mieszkam z dala od normalnych ludzi ;(

L. - Wto Paź 02, 2007 17:57

LunacyFringe, jest cos takiego jak konduktorka, dobrzy ludzie z forum, którzy jedzą po całej Polsce. :P

devilline, bywa ;]
i nie dziękuję, coby nie zapeszyć :wink:

LunacyFringe - Wto Paź 02, 2007 18:17

L., bałabym się wysłać szczura pociągiem :P
Ale dobrzy ludzie , to już prędzej ;)

A tak żeby nie poza tematem : gdzie te foty mamusi ? 8)

Layla - Pon Paź 08, 2007 13:25

Przekazuję wiadomość od nezu: WAŻNE!

Niestety jestem zmuszona odeslac Jolly Joke L...
U corki siostry Eastera wykryto chorobe pluc. Niestety ten rozlegly stan zapalny owa szczurzyce zabil.
Tak jak wczesniej inne w objawach schorzenie pluc zabilo jej mame(odstep pomiedzy pierwszym a drugim przypadkiem wynosil dobrych kilka miesiecy).

Co prawda Easter jest szczurem jak dotad zdrowym, nie mozna jednak wykluczycc genetycznie uwarunkowanego oslabienia struktury pluc i podatnosci na ich choroby/slabszych efektow leczenia.
Dlatego na chwile obecna zawieszam Eastera w "prawach" reproduktora.
Czekam na wyniki histopatologii siostrzenicy Eastera...

Ciesze sie, ze jak dotad nie laczylam go jeszcze z JJ...
I przepraszam wszystkich, a w szczegolnosci L., ze tak wyszlo...

Prosze tez, zeby nikt nie winil za te decyzje hodowli Emerald Moon.
To moja decyzja...

Anonymous - Pon Paź 08, 2007 13:47

Zamknęłam póki co. W razie czego proszę o PW.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group