To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Jajka w diecie szczurów - temat ogólny

ziew - Śro Lip 31, 2013 20:12

LawinaPL, najlepszych rzeczy nie da się sfilmować.
Ale w temacie...
Szczury, podobnie jak ludzie, lubią rzeczy niezbyt zdrowe. Przy czym "niezbyt zdrowe" nie znaczy "niepotrzebne". Sól nie jest zdrowa w nadmiarze. Nadmiar soli fundują nam nam teraz prawie wszystkie firmy z branży spożywczej. Ale niedobór soli jest jeszcze gorszy. Sód jest pierwiastkiem, którego potrzebują wszystkie ssaki. Zresztą szczury potrafią reagować na to lepiej niż ludzie. Jak jajko jest za często, to przestaje być atrakcyjne. I już.
Widziałem też dzikie szczury. Jak mama-kaczka nie dopilnowała, to wsuwały jajka.
I choć to może wydawać się paskudne, to małe kaczątka, spuszczone spod opieki mamy, też potrafiły zjeść.
I nie szkodziło im za bardzo :?

cornflakegirl - Sob Sie 03, 2013 10:07

Uważam, że jajko od czasu do czasu to bardzo fajne urozmaicenie diety. Mówi się, że ma skład doskonały - w końcu tylko i wyłącznie z niego powstaje nowe życie. Nawet kilkudniowe pisklęta, które wypadły z gniazda odkarmia się ugotowanym żółtkiem.

Moje dziewczyny właśnie szaleją i tworzą wielką jajeczną masakrę na biurku. :mrgreen:

Tylko wiadomo - niczego w nadmiarze.

Pani Łapa - Pon Mar 14, 2016 01:58

Moje Skarby szaleją za jajem, bodajże każde szczurzysko, z którym miałam do czynienia je uwielbiało :) No i norma - tłuką się o nie, wykradają i chowają przed sobą nawzajem ;) W dodatku mamy własne nioski uratowane z kurzej fermy, są teraz w istnym raju, za co odwdzięczają się produktem pierwszej klasy, a żółtko powinno nazywać się pomarańczkiem :p


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group