To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Jajka w diecie szczurów - temat ogólny

valhalla - Śro Wrz 21, 2011 18:32

U szczurów to chyba kwestia nadmiaru białka, ja jak podam jajko, to jakiś jogurt czy biały ser dopiero parę dni później daję, żeby nie przebiałczyć.
(a mnie to tam zwisa i jem często :P )

Kasik - Śro Wrz 21, 2011 20:39

Ja kiedyś czytałam, że Japończycy jedzą rocznie prawie 400 jajek/osobę i nie mają problemów z cholesterolem i zawałami :P Tak naprawdę sam cholesterol nie jest zły dla człowieka, bo i tak 2/3 jest wytwarzane endogennie, a to ile cholesterolu zjemy nie ma aż takiego znaczenia :P Jajka są zdrowe, mają dobry skład i bardzo dużo wartości odżywczych, ja się nie ograniczam, bo jajka kocham :) moje szczury też, ale im daję jajo raz na miesiąc może, i tak jak Valhalla napisała, wtedy chwilowa przerwa od białka zwierzęcego :)
Bursztynowa - Śro Wrz 21, 2011 21:08

świetny pomysł z jajkiem w skorupce moje jadły tylko ładnie obrane i pokrojone ciekawe czy by sobie poradziły z skorupką
Cegriiz - Czw Wrz 22, 2011 11:22

Chyba potworom dzisiaj ugotuję jajo:> Będzie zabawa i ciekawe czy sobie poradzą:D
wojsza - Czw Wrz 22, 2011 20:18

Oj pamiętam jak nasze dziewczyny dostawały takie jajka była podwójna radocha dla nich bo sie bawiły a dla nas bo takiej energicznego i jajecznego mordobicie jeszcze nie widzieliśmy :) oczywiście bili jajko nie siebie ;D
Leonidia - Pią Wrz 23, 2011 10:18

Jajko to jedyny pokarm, za który moje maluchy dałyby się pokroić. Tak więc i witaminy i antybiotyk przemycam w kawalątku rozgniecionego jajka. Póki co nabierają się wszystkie, ba! Wylizują do ostatniego śladu.. mam przynajmniej pewność, że dawka leku została pochłonięta :mrgreen:
tbn - Pon Wrz 26, 2011 17:27

także stosowałam tę metodę, rzeczywiście sprawdza się w 100%. Wcześniejszy pomysł ze skorupką świetny.:)
wojsza - Śro Wrz 28, 2011 11:00

Ot cwany pomysł ;D
BooBoo - Sob Lis 19, 2011 21:29

A moje Czury tylko się bawią tym jajkiem i nie wiedzą co z nim zrobić....
Karena - Nie Lis 20, 2011 04:43

BooBoo, nadtłucz im je lekko.
Cegriiz - Pon Lis 21, 2011 19:45

Moje też nie wiedziały :P Ale jak poczuły zapach z nadbitej skorupy, to zaczęły jajo obierać jak szalone :D
jolaada - Pon Lis 21, 2011 20:34

Ale szaleństwo w klatce, niezła imprezka z tym jajkiem, nigdy na to nie wpadłam i pokrojone dawałam.Lepsze to było niż kino akcji.
majlena - Wto Lut 28, 2012 18:54

moim szczurkom też musiałam nadtłuc skorupkę jaja, bo głuptasy, nie mogły się do niego dostać. Poprzednie nie miały z tym problemu. Za to do rozbrojenia orzechów nie potrzebują podpowiedzi :)
Annemon - Sob Mar 31, 2012 13:42

Moje ściury bardzo lubią jajka, rzucają się na nie z dużym entuzjazmem :D Wczoraj straciła bym przez nieuwagę palec, gdy im dawałam :lol: Takie poruszenie było ;)
Kcal - Sob Mar 31, 2012 14:06

Moja Zosia uwielbia białka, żółtko zawsze zostawia :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group