To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Jajka w diecie szczurów - temat ogólny

sachma - Nie Lis 19, 2006 15:04
Temat postu: Jajka w diecie szczurów - temat ogólny
jadzis zrobilam tak jak Nezu mowila... ugotowalam jajka na twardo i dalam w skorupkach ogonom :)
jajka nie wyszly zupelnie natwardo (jestem niecierpliwa :P ) zoltka troszke miekke jeszcze, jajka obtluklam, zeby szczura sie latwiej sciagala skorupka :) Eli zatachala jajo do gniazda, Bojka od razu zaczel jajest, Kami troche sceptycznie podeszla do pomyslu, ale jak Bojka obrala jajko to i Kami sie przysiadla :) mialy niezla zabawe z tymi jajkami :)

błąd poprawiony, falka

Ayumi K. - Nie Lis 19, 2006 15:07

ja musze te jajka kroić (bo jak dam w całosci, to potem mam rannych w stadzie :shock: tak lubią jajka)
kasia_123 - Nie Lis 19, 2006 15:09

jak ja pierwszy raz dałam jajko ugotowane Dewi i Bazyli to była straszna wojna o to która ma je zgarnać. W końcu musiałam im je podzielić na pół bo robiło się nie ciekawie :)
Straciatella - Śro Wrz 26, 2007 14:08
Temat postu: jajko jajka
Nurtuje mnie to od rana, czy szczurowi można dać surowe jajko do wypicia? W naturze niby piją, weterynarz kazał dac kiedyś jednemu z moich znalezionych gryzoni, który był bardzo niedozywiony jajko jako bombę odżywczą i faktycznie gadzina była zachwycona. Dzisiaj robiłam kotlety, a chlopaki się biły, pryszlam uspokoić, dałam jednemu z drugim po nosku, a paluchy od jajka stały sie atrakcją dnia O.O. Z drugiej strony salmonella, paciorkowce, gronkowce i inne paskudztwa ktore w jajkach dżemią...
Można więc, czy nie?

Anonymous - Śro Wrz 26, 2007 14:54

O ile mi wiadomo to większość (jeśli nie wszystkie)z tych bakterii ginie w gorącej wodzie, wiec za rada wkładam surowe jajko na pare sekund do wrzątku i daje wsiurOM.
Ale rzadko, bo później wszystko jest brudne i śmierdzące :P Wolę im dać gotowane.

[ Komentarz dodany przez: Hally: Sob Lis 29, 2008 15:12 ]
błędy poprawione.

falka - Śro Wrz 26, 2007 16:52

Straciatella, można, tak jak pisze Matylda - na 10 sekund do wrzątku, to wybija bakterie. Ja osobiście nie daję, bo wiem, że we 3 by nie zjadły całego tylko wszystko utytłały.
Oli - Śro Wrz 26, 2007 16:58

Ewentualnie moza zrobic na miekko. :wink: Jajko samo w sobie jest bardzo odzywcze, a ze nasze stworzonka w naturze nie maja mozliwosci ugotowania to wcinaja surowe. :wink:
S - Śro Wrz 26, 2007 20:06

Ugotowane - ścięte białko jest lekko strawne, surowe nie. Dlatego swoim szczurkom daję jajko gotowane, lub ścięte na patelni (bez tłuszczu)
sachma - Czw Wrz 27, 2007 01:07

no moje trzy paskudy potrafia wciagnac cale jajko ;)

czasem daje gotowane na miekko badz twardo, ale jak chce im dac troche zabay to wkladam jajko na kilkasekund do wrzatku, robie mala dziorke i daje im przewaznie kilka godzin przed sprzataniem klatki, bo wszystko w tym pozniej jest upackane ;) ale zabawe maja przednia :) przewaznie najpierw jest walka, kto jajko rozpocznie, ale kiedy juz im sie udaje je rozwalic porzadnie to jakos sie dogaduja :roll: ja to jajko zawsze klade w glebokim talerzu, dzieki temu ogony nie wyturlaja jajka z niego (przynajmniej moje nie sa tak zdolne), a jak cos sie wyleje to pozniej moga to zlizac z czystego, a nie z brudnych trocin czy zwirku.

malce z moich miotow tez dostawaly surowe jajka, to zawsze jakis dodatkowy bodziec - choc one dluzej zalapywaly o co z tym jajkiem chodzi ;)

Timonie, kiedy juz troche podrosla mieszalismy mleko dla kociat wlasnie z surowym zoltkiem - jak widac nasza panna wyrosla na duza i zdrowa samice ;)

Oli - Czw Wrz 27, 2007 01:41

Ja swoim szczurom czesciej daje jajka przepiorcze niz kurze - wtedy kazdy ma swoje i nie ma klotni. :wink:
Straciatella - Czw Wrz 27, 2007 08:14

Chyba macie rację. Dam im niech mają. Gdzie można kupić przepiórcze jaja?
falka - Czw Wrz 27, 2007 08:16

sachma, to moje są chyba rozpieszczone, bo im wczoraj dałam czubek mojego jajka na miękko i nawet tego nie zjadły ;)
Anonymous - Czw Wrz 27, 2007 09:53

Ale moje też białkiem nie są zainteresowane. Zawsze troche w misce zostaje.
sachma - Czw Wrz 27, 2007 10:10

falka, moje uwielbiaja bialko ;) jak im daje to znika w kilka minut ;)
LunacyFringe - Czw Wrz 27, 2007 14:32

Moje paskudy też dostały ostatnio jajeczko i wsuneły z prędkością światła . Ani śladu po jajku ^^


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group