To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Alergia na szczura?

nezu - Śro Maj 14, 2008 21:12

Ja żyję. Mam alergię i więcej niż tylko 2 szczurki. I żyję. Możesz mamie dać mnie jako przykład. :P
Afera - Czw Maj 15, 2008 07:18

hehe, myślę że to i tak nie przejdzie...ona musi sobie to na spokojnie przetrawić i zobaczymy...narazie zrobiłam taka akcje co by "delikatnie" wplynąć na jej podświadomość i porozwieszałam w różnych miejscach(lodówka,chlebak, lustro,szafa) zdjęcia szczurków :lol1: i zobaczymy co z tego wyjdzie...
Layla - Czw Maj 15, 2008 07:31

Afera, tylko pamiętaj, że szczurki muszą być minimum 2 tej samej płci i na to nastawiaj mamę. Wydaje mi się też, że częściej uczulają samce.
Afera - Czw Maj 15, 2008 07:43

Layla ja już miałam szczurki więc wiem 'z czym to się je ' :P a czemu samce? bo znaczą teren?
Layla - Czw Maj 15, 2008 07:45

Samice też znaczą teren. Ale obserwuję, że wiele osób ma uczulenie na samce, a na samice nie. Tak ma mój facet, a mamy i samce i samice. Tylko po kontakcie z samcami ma kichawkę.
Afera - Czw Maj 15, 2008 07:49

znaczą ale chyba jednak z mniejszą częstotliwością...tak czy siak jeśli się zgodzi to wolę samczyka :P ale dziękuję za rady ;)
Layla - Czw Maj 15, 2008 07:50

Afera, moja Aria zawsze lała jak samce ;) Poza tym jak już, to samczyki, a nie samczyka :]
Szura - Czw Maj 15, 2008 11:47

Layla, ja z kolei jestem fenomenem, bo na samce jestem dużo mniej uczulona - mając dwa samcole w pokoju koło łóżka mam tylko katar i, przy bliskim kontakcie, alergię skórną. Po dziewuchach znajomej dosłownie leje mi się w nosa, mam sporą alergię skórną I oddechową, tak, że budzę się w nocy bo nie mogę oddychać - a wystarczy kilkanaście minut przebywania w jej pokoju.
Nisia - Czw Maj 15, 2008 13:53

Afera napisał/a:
narazie zrobiłam taka akcje co by "delikatnie" wplynąć na jej podświadomość i porozwieszałam w różnych miejscach(lodówka,chlebak, lustro,szafa) zdjęcia szczurków

Na mnie zdjęcia nie działają. Pewnie lepiej by podziałało, gdyby odwiedził Ciebie ktoś ze szczurami i mama mogła się z nimi pobawić. One dużo zyskują przy bezpośrednim spotkaniu :)
Coś o tym wiem. Połowa ludzi z pracy się w ogonach zakochała, bo kiedyś którys przyszedł ze mną...

Anonymous - Czw Maj 15, 2008 14:14

Cóż, ja z moim facetem też jesteśmy chyba fenomenami, bo mamy uczulenie tylko na sierść standardową - na rexy, łysole itd. nie. Też czytałam, że u szczurów uczula głównie mocz i ewentualnie naskórek, ale nie sądzę, żeby standardy siusiały i łuszczyły się jakoś inaczej niż reszta :P
idaa - Czw Maj 15, 2008 15:54

Przez 13 lat miałam psa i nieustający katar. Odkąd nie ma psa ;( katar znikł. Teraz mam szczurki i znów katar :lol: Muszę wziąć coś, przez co nie zasnę za kierownicą. Kiedyś wzięłam Alertec i nie pamiętam jak skrzyżowanie przejechałam :shock: , więc dałam sobie spokój z tabletkami. Tylko, że teraz nie chcę znów mieć kataru. Pani w aptece poradziła mi Alero (Cetyryzynę), czy ktoś może mi powiedzieć, czy to jest skuteczne? A może jest coś lepszego bez recepty ?
Marcik - Czw Maj 15, 2008 17:28

Zdaje się, że i ja jestem szczurzym alergikiem. Własciwie to chyba ogólnie gryzoniowym. Były świnki morksie był katar, nie było - cisza, teraz szczurunia i znów katar. Również żyje i nie mam zamiaru rezygnować :) A jeśli ktoś jakieś tabletki poleci, skorzystam albo jakoś samo przejdzie, prawda ;) ?
S - Czw Maj 15, 2008 19:25

Alergia sama nie przejdzie. (U mnie do alergii dołączyła astma - fajny duet.)
Lekarz pierwszego kontaktu powinien bez problemu przepisać leki na alergię. Od Alerteku łagodniej działa Loratydyna.

idaa - Czw Maj 15, 2008 22:29

Samo nie przejdzie - zgadzam się. Czy Loratydyna wpływa na zdolność kierowania samochodem? Bo ja potrzebuję czegoś, co nie wpłynie na refleks (po Alertecu przejechałam skrzyżowanie i zaczęłam zastanawiać się, czy zatrzymywałam się i rozglądałam, czy też nie). Po tym zdarzeniu odstawiłam tabletki. Zresztą brałam je na próbę, czy poskutkują. Kataru nie zlikwidowały - niestety.
S - Pią Maj 16, 2008 15:50

Ja po Loratydynie jeżdżę samochodem. Wydaje mi się, że wszystko pamiętam (pasażerowie też nie zarzucają mi amnezji :P ... może są uprzejmi).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group