To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Alergia na szczura?

Merrick - Sob Paź 06, 2007 15:10

Mój mężczyzna ma alergię na szczurki, objawia się ona szczególnie wtedy gdy po zabawie z nimi dotknie nieumytymi dłońmi twarzy. Pomaga regularne picie wapna rozpuszczalnego - tego wzmocnionego. W skrajnym przypadku tabletka na alergię. Jednak mimo wszystko idź do lekarza, szczególnie jeśli pojawi się kaszel bo może to się zakończyć astmą.
Matrix - Sob Paź 06, 2007 16:03

Najlepiej iść do alergologa i zrobić testy:]A jeśli chodzi o wszechstronny lek na różne alergie to mogę polecić Zyrtec:)
Maniak - Sob Paź 06, 2007 18:06

Tak Zyrtec tak, ale trzeba pamietac ze organizm sie do niego bardzo szybko przyzwyczaja i uzalenia.
Matrix - Sob Paź 06, 2007 18:21

Być może,ale ja mam tak alergię że muszę brać Zyrtec i biorę go od co najmniej 2 lat(poza tym nic więcej) i nadal mi pomaga :] Poza tym,nie słyszałam,żeby uzależniał..
Oli - Sob Paź 06, 2007 19:34

Ale nie na wszystkich dziala. :wink: Na mnie na przyklad nie dziala nic innego jak tylko Claritine. Po to jest tyle na rynku lekow tego typu, zeby mozna dopasowac cos do siebie. Dodam tylko, ze Zyrtec oslabia sprawnosc psycho-fizyczna i nie powinno sie po nim prowadzic pojazdow czy obslugiwac jakis maszyn.
Matrix - Sob Paź 06, 2007 20:05

Ok,prościej mówiąc:człowiek może robić się senny.Dlatego ja biorę przed snem i nie ma problemu:)Rano czujesz się normalnie.Ale myślę,że wiele jest leków które mogą pomóc.
Afera - Wto Maj 13, 2008 22:43

A ja mam pytanie...natknelam sie na ogloszenie, w ktorym ktos napisal ze szczurki rasy rex nie alergizuja...czy to możliwe??
Anonymous - Śro Maj 14, 2008 07:48

Wracajac jeszcze do testow u alergloga... Nie mozna zrobic testow na szczura, bo nie maja takiego alergenu :/ Wiem cos o tym, bo wyszlo, ze moj facet jest uczulony na szczury (chociaz nie ma z nimi fzycznego kontaktu, ale wystarczy mu przebywac w tym samym pokoju, a zasmarkuje sie, ma oczy czerwone jak krolik i dostaje atakow kichania).
Robilismy testy alergologiczne we wrzensiu 2007 i kobita powiedziala, ze z alergenow ma tylko swinki morskie i chomiki. Szczurow nie miala, a wyszlo, ze jednak by sie rpzydaly, bo by sie chlop tyle miesiecy nie meczyl...

Co do rexa. Wydaje mi sie, ze siersc jest taka sama jak u innych szczurow. Dla porownania - mam w domu dwa szczurki rexy, a mojemu facetowi nadal leje sie z nosa jak z hydrantu :]

Layla - Śro Maj 14, 2008 08:04

an, a bierze jakieś leki na tą alergię? Pytam, bo mój też ma objawy, przy czym za nic nie chce zrezygnować z miziania, całowania i innych bliskich spotkań z każdym naszym szczurem. Może bym mu coś podpowiedziała z leków ;)
zasadzkas - Śro Maj 14, 2008 08:24

alergizuje martwy naskórek, a nie sierść
nawet odmiany łyse mogą powodować alergię
sprawdzałam na świnkach morskich

Afera - Śro Maj 14, 2008 08:28

Właśnie przeczytałam że u szczurów głównie alergizuje mocz...a w ogole to moze trochę przybliżę mój problem :P a więc moja mama jest alergiczką[nie wiadomo czy na szczura tez ma alergie ale woli dmuchać na zimne:P chociaż na psa ma a z nim śpi, ale wiadomo alergia jest częściowo chorobą związaną z psychiką;p] no i zastanawiam sie czy np. jesli drzwi od mojego pokoju były by zamknięte a trociny wymieniane codziennie to czy stężenie alergenów było by na tyle małe,że nie powodowało by żadnych reakcji??
Anonymous - Śro Maj 14, 2008 09:21

Layla, bierze jakas astronomiczna ilosc lekow i nie pomaga, niestety :/ W dodatku jest odczulany, ale to na trawy, bo na szczura nie bylo antyalergenow (a na kota i psa nie jest uczulony, co jest dziwne O_o ). Natomiast wydaje mi sie, ze alergia jest kwestia indywidualna; jdnemu pomagaja piguly, drugiemu nie (co widac na forum, a mamy tu wielu zaszczurzonych alergikow ;) ).
Anonymous - Śro Maj 14, 2008 11:00

an napisał/a:
Nie mozna zrobic testow na szczura, bo nie maja takiego alergenu :/
można, można. Wszystko zależy jakie testy robisz. ;) Ja przynosiłam siki/futro własnych zwierząt.

Afera napisał/a:
jesli drzwi od mojego pokoju były by zamknięte a trociny wymieniane codziennie to czy stężenie alergenów było by na tyle małe,że nie powodowało by żadnych reakcji??
najpewniej było by mniejsze, ale nie zerowe.
nezu - Śro Maj 14, 2008 17:46

U mnie typ futra nie ma znaczenia (włącznie z jego brakiem), ale to dlatego, że jestem uczulona na szczurzy mocz. Trzeba brać pod uwagę, że nie ma zwierząt całkowicie hypoalergicznych, to kwestia czasami osobnicza, czasami odmianowa że mogą uczulać mniej alergików na sierść czy wydzieliny, ale jeśli ktoś ma alergię na szczurze szczyny tak jak ja, to biada mu... :roll:

Po prostu trzeba się z tym nauczyć żyć.

Afera - Śro Maj 14, 2008 20:33

no tak, tylko jak przekonać mame żeby sie nauczyła z tym żyć?:PP eh.. narazie proces przemyśliwania trwa więc jestem dobrj mysli :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group