To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Alergia na szczura?

Paula. - Nie Wrz 23, 2007 17:02
Temat postu: Alergia na szczura?
Ostatnio od pojawienia się Papryki w domu i Trusi mam wysypkę na brzuchu, gdy je całuję to na ustach robią mi się też krostki i są tak jakby pościerane :roll:
gdy jestem w ich towarzystwie kicham i łazawią mi oczy.. Czyżby to alergia ;( ?
Kurde boję się że tak :( .. ale paskud i tak nie oddam będę się męczyć ale zostaną ;( :roll:
Znacie przypadki alergii na szczury? nie wiem na myszy i chomika uczulona nie jestem tak jak na psy kotki króliki i świnki :| Czym się to objawia? może poprostu jestem chora/przeziębiona?

sue - Nie Wrz 23, 2007 17:05

Prawie na pewno to uczulenie. Może też się objawiać np kaszlem czy dusznościami. Najlepiej zrób sobie testy, to bedzie najwiarygodniejsze. Od kiedy masz je u siebie?
Paula. - Nie Wrz 23, 2007 17:06

;( od ok 2 tygodni...

[ Dodano: Nie Wrz 23, 2007 17:06 ]
kurde mam nadzieje że nie będzie innych objawów, to to jeszcze zniosę.

hefi - Nie Wrz 23, 2007 17:16

Paula., idź do lekarza... ja kiedyś (jak byłam mała) miałam uczulenie na sierść i lekarz dał mi jakieś tabletki na alergię.
Paula. - Nie Wrz 23, 2007 17:19

hefi, a są takowe? kurna no muszę się przejść.
sue - Nie Wrz 23, 2007 17:21

Możesz dostawać tabletki, albo na przykład zastrzyki. Jak by przeżyli ludzie silnie uczulenie na różne pyłki? Zwariowali by chyba bez leków :)
hefi - Nie Wrz 23, 2007 17:22

Paula., są... ale niestety nie pamiętam nazwy :| (dosyć dawno już to miałam)

ale powiem że na tyle skuteczna ta chemia była że teraz uczulenia nie mam na nic kudłatego i sierściowego :)

Paula. - Nie Wrz 23, 2007 17:26

sue, zastrzyki? brr nie strasz :lol1:
uf nawet nie wiedziałam że są takie tabletki na uczulenie ;)

S - Nie Wrz 23, 2007 17:27

Jest cała masa leków "na alergię". Zyrtec, loratydyna, ketotifen (albo jakoś tak, dawno tego nie biorę; bo obecnie biorę loratydynę), oraz leki o takim samym składzie tylko mające inną nazwę. Niektóre mozna kupic bez recepty, ale taniej wychodzi na recepte i trzeba pytać, o najtańszy wariant dla danego leku (np. zyrtek = alertec, tylko producent inny). Receptę może wypisać lekarz pierwszego kontaktu, lub jakikolwiek inny.
sue - Nie Wrz 23, 2007 17:32

Off-Topic:
Jeślibyś miała przypisany Zyrtec, to ostrzegam, że ja po nim zasypiam na stojąco


Poza tym jeszcze bym dodała Telfast, dosć skuteczny.

Paula. - Nie Wrz 23, 2007 18:17

Łojej dzięki dziewczyny :)
Kurde mam nadzieje że nie przepisze mi zyrtecu jak są takie skutki uboczne :|

Oli - Nie Wrz 23, 2007 19:08

Paula koniecznie idz do lekarza - alergologa. Ja jestem alergikiem na wiele rzeczy, takze mam uczulenie na szczurzy mocz (jak mi nasika na reke to wyskakuja mi takie male czerwone babelki i strasznie swedza). Alergie z powodzeniem mozna leczyc, tzn. leczyc mozna tylko szczepionkami odczulajacymi, ale leki zarzywane doustnie pomagaja zmniejszyc/wyeliminowac objawy alergii.
zasadzkas - Pon Wrz 24, 2007 00:49

Ja też mam, ale mniej objawów, głównie oczy. Muszę uważać, żeby nie zatrzeć, myję ręcę po braniu ogonów i nie dotykam się do oczu. Jestem na Loratanie, to niezbyt silny lek na alergię, nie jestem po nim "zakuta".
Oli - Pon Wrz 24, 2007 01:40

zasadzkas napisał/a:
głównie oczy. Muszę uważać, żeby nie zatrzeć

matko... :roll: skad ja to znam! jak tylko dotkne po trzymaniu szczurow, to jzu do konca dnia moge zapomniec o ostrej widocznosci... :? oczy mam wtedy jak dwa czerwone balony i nic nie widze i jeszcze mnie tak dziwnie kluja... :|

cantabile - Sob Wrz 29, 2007 19:10

moja kumpela jak dostała wymarzonego kotka od rodziców to myslała ze ma alergie bo ciągle miala wysypke i rano jeszcze bardziej( kot spal z nią włózku) i sie okazalo po jakims czasie ze cala rodzinka tak miala bo to od jakiegoś proszku a kazdy milczał zeby kota nie oddawac:D

ale ja mimo wszystko polecam isc do lekarza :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group