To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miło¶ników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Odmiana szczura a jego charakter - czy odmiana ma wpływ?

furburger - Pon Lut 07, 2011 13:07

fakt sama jestem gotowa ugryĽć każdego kto mnie rano obudzi i męczy mnie gadaniem ;d
Oli - Pon Lut 07, 2011 13:25

polonistka napisał/a:
O ile kolor oczu, sier¶ci, znaczenia czy czegokolwiek innego nie maj± kompletnie znaczenia
mog± mieć znaczenie, niektóre znaczenia, czy barwa mog± mieć wpływ na zdrowie zwierzaka, mog± warunkować pewne choroby lub skłonno¶ci do nich, a chory zwierzak też może być agresywny.
Sysa - Pon Lut 07, 2011 13:44

No i jest artykuł o tym, że zwierzęta dziko/jednolicie ubarwione mog± się gorzej oswajać niż te z duż± ilo¶ci± białego.
Nakasha - Pon Lut 07, 2011 14:20

Miałam szczury praktycznie o wszystkich znaczeniach oprócz maskedów i we wszystkich bardziej typowych kolorach, o wszystkich kolorach oczu. Agresja nie ma zwi±zku z barw± czy znaczeniem. ;) Szczury o oczach różowych, czerwonych i rubinowych widz± gorzej, więc łatwiej je wystraszyć - a wystraszone mog± czasami próbować dziabn±ć, ale to nie reguła.

Agresja jest w dużej mierze dziedziczna, może też być wynikiem złej socjalizacji lub złej pracy hormonalnej organizmu, no i oczywi¶cie ogólnie jakiej¶ choroby. Ale nie ma ¶cisłego zwi±zku z jak±¶ odmian±, a agresj±. ;)

Martuha - Pon Lut 07, 2011 17:00

Na pewno kolor oczu nie ma znaczenia ;) To tak jakby kto¶ powiedział,że ludzie o innych kolorach oczu s± bardziej,lub mniej agresywni ? ;) Też spotkałam się z różnymi głupimi pytaniami na temat szczurów :D
LawinaPL - Pi± Kwi 26, 2013 10:41

Ja mam black berkshire tyle ze Remi ma czarne ale nie do ogona A zas Emil ma do ogona i na ogonie troche tez XD nie wiem jak to wytlumaczyc
Remi - wulkan energi , szatan, nie lubi glaskania i dotykania
Eil - spokojny , ulegly, nie ufny i bojazliwy z eja nie moge... :roll:

Cegriiz - Pi± Cze 07, 2013 14:39

LawinaPL, prosto- odmiana nie ma wpływu na charakter stworzenia ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group