To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Odmiana szczura a jego charakter - czy odmiana ma wpływ?

PALATINA - Pią Wrz 21, 2007 14:10

Nisia napisał/a:
Natomiast zauwazyłam, że brązowe aguty, ale takie całe, selfy ("bure myszy") są wyjątkowo narwane i najwięcej niszczą. Znaczy, moja Shamsi tak ma, ale po rozmowach doweidziałam się, że nie ona jedyna tym się wyróżnia.

Mój Dziocha (agut, self) nic nigdy nie zniszczył. Jest słodziasty i miziasty az do granic wytrzymałości. W sumie ma charakter bardzo podobny do Marcyśka (albinos z labu). Obaj są przytulaści i nic nie niszczą. :wink:

Nisia - Pią Wrz 21, 2007 14:14

PALATINA, a Dzioszka jest chłopcem. A chłopcy to z reguły większe ciapciaki.
Moja Shamsi niszczy więcej niż przeciętna samiczka. I ta pomysłowość.... Ale pomysłowość i żywiołowość może się wiązać z opieką babci Nezu :) Mysza się po prostu niczego nie boi :)

PALATINA - Pią Wrz 21, 2007 14:48

Nisia napisał/a:
PALATINA, a Dzioszka jest chłopcem. A chłopcy to z reguły większe ciapciaki.

Właśnie. Za to tak kocham chłopaków! Płeć ma dużo większy wpływ na charakter niż umaszczenie, odmiana.

Azi - Pią Wrz 21, 2007 15:48

A ja ma zależność! Potwierdzoną 3 trafieniami na 3 szczury znane mi osobiście!

Czarne kaptury samiczki - charakterne baby, wszędołazy i zejściołazy.

Co do tego spokoju u albinosów - nic z tego, to tylko pozory, wystarczy spojrzec na moja Feę... ale może to kwestia imienia :P

Nisia - Pią Wrz 21, 2007 15:57

Azi napisał/a:
Czarne kaptury samiczki - charakterne baby, wszędołazy i zejściołazy.

Nie zgadzam się! Fatka byłą przytulanką!

sue - Pią Wrz 21, 2007 16:02

Azi napisał/a:
Czarne kaptury samiczki - charakterne baby, wszędołazy i zejściołazy.


Kolejny przyklad - Zu. Nigdy nie miała czasu zeby posiedziec na ramieniu czy na kolanach, od razu zeskakiwala z krzesla czy sofa i biegla tam, gdzie trzeba bylo pobiec :) Tylko, że nie wiem jak sie zachowują inne samiczki kapturki, bo wątpie żeby ubarwienie decydowalo o zachowaniach.

Azi - Pią Wrz 21, 2007 16:05

Nisia, bo od każdej reguly...
Dziobak - Pią Wrz 21, 2007 16:11

Nie wydaje mi się, żeby barwa czy stopień poskręcania sierści wpływały na charakter jakiegokolwiek zwierzęcia. Równie dobrze moglibyśmy szufladkować według tych kryteriów ludzi (np. zielonoocy blondyni o prostych włosach są spokojni, błękitnoocy rudzi o falowanych - żywiołowi, a piwnoocy szatyni o kręconych - lubią się przytulać). "Trochę" naciągane.
No chyba, że ktoś wierzy w powiedzonka (oczy niebieskie - życie królewskie, oczy piwne - życie dziwne, oczy zielone - życie szalone) i dowcipy (wszystkie blondynki są głupie, brunetki - inteligentne, a teściowe wredne).
Ja bym się zgodził tylko z tym ostatnim.:)

myaku - Pią Wrz 21, 2007 16:58

Czerwonookie szczury są wściekłe :hyhy:
sachma - Pią Wrz 21, 2007 17:36

Off-Topic:
myaku, tez to czytalas? ja nie wiedzialam czy smiac sie czy plakac :P

myaku - Pią Wrz 21, 2007 18:23

Off-Topic:
sachma, naturalnie :mrgreen:

PALATINA - Pią Wrz 21, 2007 20:09

Off-Topic:

Ale przecież wiadomo, że rudzi ludzie są wredni :twisted:
Tak jak psy z czarnym podniebieniem są złe i agresywne!


A tak bardziej serio, słyszałam (od kogo nie powiem, bo znacie, nie lubicie), że czarne myszy są bardziej agresywne i to samo można powiedzieć o ciemnych szczurach. :shock:
Jak można takie kretyństwa ludziom wciskać i to jeszcze jako jakąś udowodniona rzekomo teorię?!
No chyba że to jednak prawda, tylko że ja jakoś nie zauważyłam tej zależności (miałam tez 2 myszy -jedną syjamską, a 2gą czekoladkę). :roll:

babyduck - Pią Wrz 21, 2007 20:54

Azi napisał/a:
Czarne kaptury samiczki - charakterne baby, wszędołazy i zejściołazy.

Takim wszędo- i zejściołazem była moja Freta (czarna kapturka).

Nigdy nie miałam szczurków o tkim samym ubarwieniu, więc nie znajduję żadnych zależności, ale:
borsuk, czarny husky - inteligencik zaczepialski
Shiba, amber banded - dzikuska
Kreta, czarna amerikan irish albo berkshire - kluseczka, ciapa - wędrowniczek

Layla - Sob Wrz 22, 2007 09:05

PALATINA, mój czanuch (black berkshire) był agresywny, ale absolutnie nie z powodu koloru futra, a kopania w klatkę, co serwował poprzedni właściciel. Jakoś tak średnio wierzę w kolorystyczne zależności, tu jest istotna także socjalizacja, temperament itd.
zasadzkas - Nie Wrz 23, 2007 13:08

Słyszałam, że jest pewna zależność w zestawie cech dziedziczonych razem z odmianą i wyglądem, ale nie powiem wam dokładnie. Ajlii mi tłumaczyła, jak o to wypytywałam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group