To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Odrobaczanie, zabezpieczanie przeciwko pchłom

Mangusta - Pią Wrz 09, 2011 23:23

nie znam tego leku, nie wiem jakie są skutki uboczne dla zwierząt. Czytam właśnie informacje w necie i z tego co widzę to ma ograniczony zakres działania, co już go w mojej opinii dyskwalifikuje, bo fenbendazol jest bezpieczny i ubija wszystko prócz ameb.
Journey - Pią Wrz 09, 2011 23:25

Muszę dowiedzieć się więcej o fenbendazolu. Pyrantelum stosuję od lat, ale jeśli lek, o którym piszesz ma większy zakres działania chętnie go wypróbuję :)
Mangusta - Pią Wrz 09, 2011 23:32

Ja fenbendazol stosuję sama, bez większych wskazówek od weterynarzy - ot, mam wtyki jak zdobyć preparat. odrobaczałam tym już praktycznie wszystko i nigdy specjalnie też nie patrzyłam czy odmierzam w 100% zgodnie z zaleceniem, bo przedawkowanie w tym wypadku nie grozi. Ogólnie fenbendazol w proszku stosuje się do odrobaczania bydła, podając im lek w płynie, natomiast dla małych zwierząt lepszy jest fenbendazol w paście.
nimka - Sob Wrz 10, 2011 00:10

Pyrantelum to lek stosowany u dzieci, więc powinien być bezpieczny także dla szczurów, ale to prawda: nie działa na wszystkie pasożyty niestety.
Odrobacza się nim najczęściej kocięta i szczenięta, dla starszych zwierząt jest już niewystarczający.

wojsza - Nie Wrz 11, 2011 10:17

Całkiem niedawno się dowiedziałem o leku o nazwie dehinel ale jeszcze muszę o nim poczytać :)
Journey - Pon Wrz 12, 2011 17:28

Po konsultacji u weterynarza (http://www.weterynarz-praga.waw.pl/index.php?menu=2&t=Oferta) nasze szczury dostały Pyrantelum na odrobaczenie.
Manta - Nie Paź 30, 2011 22:49

Mangusta napisał/a:
Journey napisał/a:
Hm, a jeżeli by wmasować kropelkę Fiprexu tuż za głową szczura? Znasz może inne środki , które byłyby bezpieczne?
przelicz sobie - dla najmniejszego psa do 10 kg, dawka fiprexu to 1ml, co jest w przełożeniu może trzema kroplami specyfiku. powiedzmy że dasz jedną kroplę, co i tak będzie ponad trzykrotnym przekroczeniem zalecanej dawki.


z reguły 0,1ml to ok 3-4 krople, czyli 1ml to ok 30 - 40 kropli ;-)

poza tym, czy szczury sa bardziej wrazliwe niz myszy? Myszy czesto odrobaczane sa fiprexem. Ja kiedys nie majac tego psikanego a wlasnie jedynie te saszetki kocie gdzie jest 1ml fiprexu dawałam właśnie po 1 kropli na mysz (a one ważą 30-60g, więc 10 razy mniej niz szczur) i tylko 1 z myszy była chwilowo osłabiona, co zreszta jest na fiprexie napisane, ze moze zdarzyc sie przy kazdym zwierzeciu.

Wiec jak to jest realnie?
dopytuje, bo bede odrobaczac myszy fiprexem wlasnie (tym do psikania) i myslalam, ze potraktuje nim tez szczury, a tu widze, ze nie wiadomo do konca jak to z nim jest ;-)

fraisee - Nie Mar 25, 2012 18:46
Temat postu: Odrobaczanie.
Ja chciałam się spytać, może taki temat już był, jeśli tak to proszę o skasowanie, więc, czy szczury odrobacza się jak inne zwierzęta? W sumie nigdy o tym nie słyszałam ale dzisiaj byłam na imieninach babci i jedna z 'cioć' powiedziała mi, że jakaś tam jej znajomej córka miała szczura i bardzo chorowała przez niego, bo miał robaki.
To może być prawda? :|
Skoro szczur biega tylko w klatce, ma w tej klatce czysto i je praktycznie te same rzeczy co ja to nie ma prawa mieć robaków O.O. Czy się mylę?

AngelsDream - Nie Mar 25, 2012 19:15

fraisee, post został scalony z odpowiednim tematem. AD
fraisee - Nie Mar 25, 2012 19:20

AngelsDream Ok, ok, dzięki. Już mam odpowiedź na swoje pytanie. :>
AngelsDream - Śro Maj 02, 2012 10:32

Dwa tematy z różnych działów poruszały te same kwestie, scaliłam je do jednego wątku. AD


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group