To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - [ANKIETA] Najlepiej sprawdzające się półki w klatce ?

Monica_18 - Nie Wrz 16, 2007 20:46

Kurcze widziałam dzisiaj ten taras w sklepie jest super duży ale moja klatka nie jest z ferplastu :( i ma 36 cm a ta półka 37 myślicie czy się zmieści ?? Bo tak bardzo mi się podoba
myaku - Nie Wrz 16, 2007 20:52

Monica_18, to chyba normalne, że większe do mniejszego się nie zmieści :roll:
A długość drugiej ścianki klatki?

Monica_18 - Nie Wrz 16, 2007 21:31

60 cm może troszkę da się przyciąć , chyba że wytnę z pleksy taki narożnik , ale czy pleksa również się sprawdzi tak jak plastik jeśli chodzi o szczoszki i ich zapach?
sue - Nie Wrz 16, 2007 21:39

Na pewno taniej Ci wyjdzie wyciąć z pleksy. Nie wsiąknie nic ani nie wchłonie zapachu, po co wydawac 30 zl? :)
Natalia - Nie Wrz 16, 2007 22:19

sue, jakie 30? 25, a nawet mniej :D . No tak, ale te z ferplasta mimo wszystko są ładniejsze(tak myślę).
sue - Nie Wrz 16, 2007 22:24

Oj ale zawsze jakieś pieniądze nie? A jak sie samemu zrobi to jaka satysfakcja! :DD
myaku - Nie Wrz 16, 2007 22:39

sue napisał/a:
pleksy

Co to jest? I jak to wygląda?

Anonymous - Nie Wrz 16, 2007 23:00

Nie wiesz co to pleksi?
http://images.google.pl/i...6lr%3D%26sa%3DN
Ło takie cos.
Jakby plastikowe szklo ;)

Anonymous - Nie Wrz 16, 2007 23:33

Pleksa wcale nie jest taka tania. Wiele zaleźy oczywiście od sklepu, ale w Leroy Merlin itp nie jest szczególnie tania. I żeby sprawdzała się jako półka musi być gruba, a gruba pleksa jest jeszcze droższa. :mrgreen:
myaku - Pon Wrz 17, 2007 08:40

I to się sprawdza? Bo to jest zwykłe szkło czy jak? Nie zostają plamy po siuśkach? oO
Anonymous - Pon Wrz 17, 2007 10:06

myaku,
myaku napisał/a:
Bo to jest zwykłe szkło?
Matylda napisał/a:
Jakby plastikowe szklo

Czy sie sprawdza nie wiem, nie próbowałam, ale na chłopski rozum nie sprawdzać sie nie może.

jokada - Pon Wrz 17, 2007 11:23

minusem bedzie - to że jezeli pleksi bedzie gładka - to szczury sie będa slizgac
przy porowatym- bedzie trudniej sprzątać

u mnie i przy ferplastowych póleczkach Luis miał problemy sie wspiąć - jak nie mógł podskoczyć

w ferplascie denerwuja mnie tylko zaczepy - dziurki od góry
w ramach złosliwosci chyba zawsze tam jakas kupa sie zaplącze :/

/edit by Juni

Nisia - Pon Wrz 17, 2007 11:59

Matylda napisał/a:
Nie wiesz co to pleksi?

Gwoli ścisłości. To jest szkło akrylowe.

A tak szczerze. Ja uważam, że dobre są wszystkie półki z tworzyw sztucznych - zarówno plastykowe, jak i z pleksi, czy z plastykowych tacek/deseczek.
To, co się wybierze, zalezy od klatki i od tego, jak chce się ją urządzić. Oraz od zasobności kieszeni. Ale jesli chodzi tylko o to, które lepsze, to moim zdaniem te wszystkie. Bo: siuśki tak łatwo nie wsiąkają (ale wsiąkają! po latach używania trochę czuc - no, ale po latach), łatwo je umyć, woda też nie wsiąka.

Monica_18, jesli masz półki drewniane i nie masz np. chwilowo kasy, aby coś zrobić, a wkurzają Ciebie siuśki, to spróbuj moje rozwiązanie. Drewniane półeczki wklałada się w torebki foliowe i tak montuje w klatce. Trzeba czasem spojrzeć, czy torebka nie rozdarta, no i wymieniać, gdy trzeba, ale przynajmniej półeczki są w lepszej kondycji.

Anonymous - Wto Wrz 18, 2007 11:14

Nisia napisał/a:
Drewniane półeczki wklałada się w torebki foliowe i tak montuje w klatce.


ech, ale tu niestety duzo zalezy od szczurow... dziewuchy mojej siostry natychmiast zezarlyby te torebki ;)

my mamy poleczki z kratek. nie jestem ani zachwycona, ani niezadowolona. ale do nowej willi zrobimy polki z paneli raczej.

Matrix - Śro Paź 03, 2007 23:04

Mam pytanie dotyczące półek..Kupiłam klatkę z drewnianymi półkami i są już pomalowane 5 warstwami pokostu lnianego.czy nie powinny już przepuszczać moczu?Czy zapach pokostu szybko wywietrzeje?Generalnie już widzę,że odchodzą od nich drzazgi..Czy to naprawdę dobre rozwiązanie?:(Już nie mam odwrotu niestety...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group