To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Półki

S - Nie Wrz 02, 2007 09:09

Dla uścislenia smrodu nie ma. Olej działa podobnie jak farba olejna - impregnuje. Różnica jest taka, iż jest wchłaniany przez drewno i tak "najedzone drewno" innych płynów nie wchłania. (Technika ta jest stosowana do impregnacji wyrobów drewnianych codziennego użytku np. desek do krojenia - tych droższych, w ciemnym kolorze)
Zdjęcia postaram sie zamieścić po urządzeniu nowej klatki (101X58X80), na która oczekuję.

falka - Nie Wrz 02, 2007 09:51

S, ale taki zwykły olej? nie zjełczeje?
S - Nie Wrz 02, 2007 10:22

Zwykły olej jadalny. Na dwie półki zużyłam 0,5 litra. Nalowałam 6 razy. Czas na wysychanie był coraz dłuższy od 2 godzin po pierwszym razie do kilku dniu, a nawet dwóch tygodni po 5 razie. Ponowne malowanie dopiero jak półka zrobi się sucha w dotyku, tzn. matowa nie błyszcząca i nie zostawia tłustych plan na rękach.
Olej reaguje z tlenem z powietrza i dlatego czas "wysychania" zależy od temperatury w pomieszczeniu (cieplej = szybciej).
Moim zdaniem jeżeli ogonek postanowi, że musi spróbować jak smakuje półka, to lepiej niech zje odrobinę oleju niż np. akrylu.

Andzia - Czw Wrz 06, 2007 19:35

A ja właśnie zamówiłam taką narożną z ferplastu chyba... :roll: i zastanawiam się czy mi do woliery będzie pasować.Hmm ale one są chyba uniwersalne prawda?
Ratata - Pią Wrz 07, 2007 20:02

Andzia, będzie pasować. Helen ma taką i pasuje ;)
Andzia - Pią Wrz 07, 2007 20:10

Super :mrgreen: Dzięki!! Już się nie moge doczekać jak mi to wszystko przyjdzie i będe mogła się w projektanta pobawić :mrgreen: :serducho:
S - Nie Wrz 09, 2007 13:13



Obiecane zdjęcie półek - regałów. Są tanie (22 złote), nie wywracają się i łatwo jest sprzątać w klatce.

helen.ch - Nie Wrz 09, 2007 22:20

Ratata napisał/a:
Helen ma taką i pasuje
pasuje jak ulał, mogę ekstra ofocić jak chcesz.
Anonymous - Pon Wrz 10, 2007 13:52

helen.ch, ja chcę. Proszę.
helen.ch - Pon Wrz 10, 2007 14:53

ok, troche później będą fotki.

[ Dodano: Sro Wrz 12, 2007 10:50 ]
Proszę bardzo, półki z ferplasta mocowane są na 4 takie wkręty:

po dwa na każdy bok.

Do mojej woliery pasują prawie idealnie, zdarza się, że miejsce mocowania wypada tak jak tu na pionowym pręcie

ale wkręt jest na tyle elastyczny, że bez problemu da się wkręcic i w tym miejscu.

W półce jest otwór:


Na co dzień zmiatam okruchy i kupki (niestety jedna połka służy wacikom za kupkalnię :evil: ) zmiotką do obrusów :mrgreen: i przecieram gąbką, raz na tydzień wykręcam je i myję w wannie. Do półki mozna dokupic schodki, ale u mnie wchodziły na styk i leżą teraz w szafie.
Nie dziwić się, że w klatce nie ma hamakow, wszystkie w praniu, półki sa też za ciasno rozmieszczone, jakoś mi się tym razem nie udało a nie chcialo mi się ich przesuwać.

Anonymous - Śro Wrz 12, 2007 11:11

Super!!! :]
helen.ch - Śro Wrz 12, 2007 11:15

Ale jedno jest dziwne, 2 z pólek mają w rogu na środku kwadratową dziurkę, a jedna nie, nie jest to nigdzie zaznaczone w ofercie, a w sumie to sie przydaje, ewentualne siuśki mają ujście :D
Andzia - Śro Wrz 12, 2007 19:14

Ja też dziękuje... :) i właśnie się zorientowałam że ja jednak nie zamówiłam ferplastu tylko WD - impex :? i zastanawiam się czy będzie pasować...
helen.ch, ja kupiłam dokładnie taką woliere ;) Tylko narazie domowników mi w niej brakuje. A jak się ogólnie sprawuje?? :mrgreen:

Matrix - Nie Lis 18, 2007 22:24

Tak czytam ten temat i nie widzę tego co mi potrzebne..Czy ktoś oprócz Loonie używa/używał jako półek plastikowych,płytkich koszyczków?Jak się sprawdzają?Jak ktoś z okolic Trójmiasta to może wie gdzie można dostać...
Ratata - Pon Lis 19, 2007 17:51

Matrix, sprawdzają się fajnie, pod warunkiem, że:
1. albo kilka razy w ciągu dnia wycierasz z nich siki i wybierasz kupy
2. albo nie wieszasz ich całkiem prosto i w najniższym narożniku wycinasz dziurę na odchody

w przeciwnym wypadku koszyczek zmieni się szybko w bajoro rozmoczonych kup, chyba nie muszę tłumaczyć, jak to się zapachowo i wizualnie przedstawia 8)
Osobiście wolę półki, które nie mają żadnego rantu, wtedy kupy sobie swobodnie zlatują na dół ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group