To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Półki

Ratata - Sob Sie 25, 2007 09:40

Loonie, mnie się na płasko nie mieści(mam wannę w tym samym rozmiarze, co klatka), więc półki mam na stałe zamontowane i szoruję je razem z całą klatką.
Spinacze to fajny patent, u mnie hamaczki na tym wiszą, niestety częto nie wytrzymują obciążenia męskiego stada, dlatego planuję zastąpić je karabińczykiem z kółeczkiem do kluczy (o takimi: http://photos02.allegro.p...4/14/227041453)
I faktycznie w zookoziołku najtaniej te ferplastowe półki mają :roll:

Polaczka - Sob Sie 25, 2007 09:57

Ja mam polke z plastikowej tacy, ale takiej twardej i trwalej, sprawuje sie swietnie. Aby umyc wystarczy wyjac, u mnie jest o tyle prosciej, ze mam ja tak wycieta, aby lezala na drewnie i nie zaczepiam jej niczym.

czerwona
http://www.fotosik.pl/pok...affdbad1db.html

zolta


A kupilam w realu

Ratata - Sob Sie 25, 2007 10:34

Polaczka, fajny patent, a jak wyglądają wymiary/cena takiej tacki?
kasia_123 - Sob Sie 25, 2007 11:02

ja mam półki zrobione z kafelków podłogowych...zostały nam po remoncie także koszt żaden, jedynie trzeba było pomyśleć jak je przymocować :)
Troszkę hałasują ale można bez najmniejszego problemu je wyjąć i umyć :) jestem z nich zadowolona i szczurkom też się podobają bo w ciepłe letnie dni, nie ma nic lepszego niż uwalić się na zimnych kafelkach :)

Ratata - Sob Sie 25, 2007 11:05

Kasia, a nie boisz się, że mogą spaść i przygnieść jakiegoś szczura? W jaki sposób są przymocowane? U mnie kafelek do leżenia jest, ale na dnie klatki...
Natalia - Sob Sie 25, 2007 15:25

Ja mam tylko koszyk plastikowy. Jest tam miska z jedzeniem i 'wystaje' rurka od poidełka. I tyle. Zamontowałam takim grubym drutem.
kasia_123 - Sob Sie 25, 2007 15:43

Ratata, nie boje się :)
Kafelki te są wąskie ale długie (były używane na progi)...więc jak je wkładam pomiędzy pręty to jeszcze wystają z obu stron po około 5cm. Z jednej strony jest ściana która nie pozwala na wysunięcie kafelka a z drugiej strony są kółeczka od breloczków i przeciągnięta gruba, podwójnie składana nitka, która też nie pozwala na wysunięcie się kafelka...szczury nie mają szans dosięgnąć jej i przegryźć.
Proste ale skuteczne zabezpieczenie :)


Izabela - Sob Sie 25, 2007 16:05

Półki ferplastu widziałam w krakwecie
Ratata - Sob Sie 25, 2007 19:19

Tylko że są tam dużo droższe :roll:
Polaczka - Nie Sie 26, 2007 14:36

Ratata napisał/a:
Polaczka, fajny patent, a jak wyglądają wymiary/cena takiej tacki?


Nie jestem pewna, na pewno 32 szerokosci, a dlugosc moze lekko ponad 40 (zawsze mozna skrocic) a cena to kwestia kilku zlotych, ja placilam chyba 5zl za sztuke

S - Nie Sie 26, 2007 17:09

Dobre jako polki sa rowniez panele podlogowe o grubosci 6 mm przyciete na miare (w Praktikerze bez dodatkowej oplaty). Panel dlugosci 110 cm do 130 cm i szerokosci 18 cm mozna kupic za 5 lub 6 zlotych (pociecie gratis). Po wywierceni dziurek (niestety we własnym zakresie) mozna uzyc plastikowych zaciskow do kabli (100 sztuk za kilka zlotych tez w Praktikerze).
Zalety takich polek to:
- sa bardzo wytrzymale (na ciezar stadka i zeby kochanych szczurkow)
- nie wchlaniaja moczu.

zdechly - Nie Sie 26, 2007 22:24

Ja również stosuje półki panelowe ale, panel o ile na samej płaszczyźnie półki nie przyjmuje wody/moczu o tyle krawędzie muszą być zabezpieczone bo nasiąkają (obserwacja doświadczalna poza klatką, bo ogony jeszcze nie zasiurały).
Jako zalete paneli dodam, że ogony nie ślizgają się na nich.

Monica_18 - Wto Sie 28, 2007 08:55

Ja pomalowałam półeczki lakierem akrylowym na bazie wody , bezpiecznym dla zwierząt po drugie moje maluchy nie mają tendencji gryzienia półek , miałam ten sam problem zasikanych półek teraz szczoszki nie wsiąkają i łatwo je zmyć szmateczką :) co do półek znam dwa sklepy internetowe z dużą ilością półeczek plastikowych jak coś zgłoś się na pw ja ci napiszę stronkę
S - Sob Wrz 01, 2007 17:17

Mam duża klatkę (100X52X46) do, której załączone były dwie drewniane półki. Półki zostały pomalowane olejem (słonecznikowym) 6 razy (olej działa podobnie jak lakier i jest jadalny i rzecz jasna taka półka tez nie zaszkodzi szczukom jak by miały ochotę ją poobgryzać). Pomimo pomalowania zostawały na nich plamy, a ponadto zaczęły się wyginać do środka.
Dzisiaj znalałam w Praktikerze bardzo tani (22 zł) plastikowy regał: 5 półek o wymiarach 30X40, wysokość regału 110. W sprzedaży są również regały trzy półkowe (16 zł). Wymontowałam półki drewniane i wstawiłam regaliki (dwa po dwie półki). Regały są stabilne, nie obciążają ścian klatki i łatwo się je myją. Szczurki wygłądają na zadowolone.

Ratata - Nie Wrz 02, 2007 07:59

Olejem? Nie sądzę, żeby to było dobre rozwiązanie :roll: Ani olej dobrze drewna nie zaimpregnuje, ani szczury nie powinny go jeść, a ponadto już sobie wyobrażam ten smród :shock:
Z regałem pomysł super, :foty:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group