To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Herbal Pets - Oferta Herbal Pets dla szczurków

Layla - Czw Sie 02, 2007 16:33
Temat postu: Oferta Herbal Pets dla szczurków
Zacznę może od tego, że moje szczury są konsumentami HP odkąd.. odkąd mam szczury, czyli od ponad półtora roku. Wiem, że szczurki bywają wybredne, ale i dla nich można znaleźć coś smacznego.

Moje szczurki uwielbiają Naturę Szczura, mieszam ją z karmą podstawową albo podaję oddzielnie - znika migiem, skład jest w sam raz nawet dla tych wybrednych. Co drugi dzień podaję im Zioła Podstawowe, ale zawsze mieszam je z karmą, bo oddzielnie jakoś im nie pasuje, za to z karmą - owszem. Od siebie mogę też polecić Chipsy Naturalne Gruszka, oraz mój hit Grysik witaminowy z algami

Zauważyłam, to moje prywatne odczucie, że im mniej szczurki dostają dropsów, kolb i innych tego typu rzeczy, tym chętniej sięgają po zioła. Zresztą zamiast dropsów można poczęstowac owocami leśnymi ;)

Jakie macie odczucia związane z ziołami HP? Mój post brzmi reklamowo, ale ja od zawsze karmię szczury ziołami i im smakują. Piszcie :)

PS A gruszkę to sama podżeram, pycha :]

AngelsDream - Czw Sie 02, 2007 16:38

Layla, ja tak sobie mniemam, że te algi i gruszkę, to jednak spróbuję :)

Moje są kapryśne, ale jak jeden zje, to inne też.

Layla - Czw Sie 02, 2007 16:41

To fakt, one jeden od drugiego się uczą. U dziewczynek od Arii, a chłopaki od Lutra ;)

Jeszcze fajne są zioła i warzywa II - rewelacyjny zapach :mrgreen: Ale nie rzucają się, jak na naturę czy grysik.

Nisia - Czw Sie 02, 2007 16:49

Ja chętnie ubogacam dietę ogonków o takie rzeczy, bo mieszkając w mieście nie mam dostępu do czystych ekologicznie produktów.
Nie czuję się uwiązana jednej firmy, z każdej wybieram to, co mi pasuje. A używam Herbal Pets, Herbal Farm (ale tylko bławatka) i Zuzali (zostały mi opakowania z czasów, kiedy w HP nie było owoców i sianka, a Zuzala produkowała duże opakowania).

Co do HP.
Hitem moim poprzednich panienek była Natura Szczura i mieszanka nasion. Obecne stadko raczej tak niechętnie do tamtych rzeczy (nawet chipsy ogórkowe są be), ale za to lubią mieszanki owocowe i chętnie okorowują gałązki z drzew liściastych. Też do łask wracają chipsy brokułowe.
Poza tym używam dodatku rumiankowego do ściółek. Ładnie pachnie, szczurom nie przeszkadza, bardzo wydajne, a do tego bakteriobójcze i grzybobójcze - jak ktoś nie próbował, to warto.

Layla, a gdzies Ty znalazła chipsy gruszkowe i grysik witaminowy? Musze dokłądnie przejrzeć półki w Kakadu...

Genaralnie hiciory w zasadzie ogólnoszczurowe moim zdaniem:
- Natura Szczura
- chipsy ogórkowe
- chipsy bananowe
- gałązki


PS. Bardzo mię cieszy, że oferta Herbala się rozwija.
Mam dwa pytania do Śliwy. Czy kiedyś będzie dostępna suszona mięta - oczywiście w dużych kawałkach, nie pył do herbatek? I drugie - zauroczyły mnie dwa niemieckie produkty, czy coś takiego kiedys będzie? Oto produkty: suszone kolby kukurydzy (ale w liściach) i suszone kłosy zbóż. Nie to, żeby tego nie było w karmach, ale są takie... ładniusie :oops:

falka - Czw Sie 02, 2007 17:42

:arrow: TAK:
mieszanka nasion - gryzonie (szczególnie ostropest)
natura szczura (szczególnie ogórek, ostropest też tu jest)
zioła i warzywa II
owoce tropikalne
brokuł
gruszka
pomidor


:arrow: NIE:
owoce pól i lasów II
mieszanka korzeni
szparagi
- totalny niewypał

:arrow: co do ziół podst. - szczur i ziół z jodem to sypałam je do karmy, więc nie wiem czy znikały czy nie, część na pewno

:arrow: rumiankowy dodatek do ściółki też jest fajny :) ładnie pachnie, szczurki po nim nie kichają, jest wydajny

Śliwa - Czw Sie 02, 2007 18:15

Czyli nasze typy prawie się pokrywają :lol1:

http://www.planeta-zoo.pl...roducts_id=2435

falka - Czw Sie 02, 2007 18:36

Śliwa, no proszę, świetny zestaw :lol1:
Anonymous - Czw Sie 02, 2007 19:18

Moje fiflaki zjadają całą Naturę Szczura, którą dosypuję do karmy. Uważam, że mieszanka jest genialnie skomponowana. ;)
Lubią praktycznie wszystkie owoce, a tropikalne sama im nieraz podjadam. Świetny jest rumianek do ściółki i od czasu do czasu zioła i warzywa II.

hefi - Czw Sie 02, 2007 19:50

Śliwa napisał/a:
http://www.planeta-zoo.pl...roducts_id=2435


a jak w planecie-zoo jest z przesyłką, jaka jest opłata? Po jakim czasie od zamowienia przychodzi zamowienie?

Śliwa - Czw Sie 02, 2007 19:51

w Ziołach i warzywach II pewnie liść karczocha szczuraskom smakuje...

a czy szczurki próbowały tego?
http://www.herbalpets.pl/foto/herbalpets41_2.jpg

Anonymous - Czw Sie 02, 2007 19:56

Czarnego prosa jeszcze nie, ale czerwone bardzo smakuje zwłaszcza samiczkom, więc niechybnie spróbuję z czarnym. :)
Anonymous - Czw Sie 02, 2007 20:20

o no proszę, pan Śliwaaa...

:]

moje Naturę Szczura wcinają. Zioła Podstawowe olewają kompletnie, chyba, że zmieszane z karmą, wtedy wyjadają to co im chwilowo pasuje.

chipsy brokułowe im nie smakowały.

w ogóle w Łodzi trudno dostać Herbala, mimo, że udało mi się go dawno temu ściągnąć do zoologa, który miałam po drodze. teraz go zupełnie po drodze nie mam, a w innych zoologach ciężko cokolwiek Herbala znaleźć. tak, wiem, Śliwa, mówiłeś mi, że jest sklep gdzieś chyba na Bałutach, ale to to już mi kompletnie nie po drodze na Chojny ;)

za to podczas wyprawy do Poznania oczęta mi wypadły w zoologu. chyba wszystko tam mieli ;) tylko drogie dosyć :]

Śliwa - Czw Sie 02, 2007 21:06

Cześć mataforgana - witam na emigracji
To domyślam się, że odwiedziłaś sklep ZOOCENTRUM w M1 w Poznaniu lub w TESCO na Piątkowie (też w Poznaniu) tam mają prawie cały asortyment HP a w tajemnicy Ci podpowiem , że w Łodzi w M1 jest sklep zoologiczny tej samej sieci - chyba to zależy od sprzedawców...
ale Planeta Zoo jest z Łodzi i ma cały nasz asortyment (w sklepie internetowym ale i w sklepie tradycyjnym)


a zauważyłyście, że specjalnie dla waszych ogonków zmienilismy recepturę Ziół Podstawowych dla szczurków - w składzie znalazły się nasionka ostropestu...

Anonymous - Czw Sie 02, 2007 21:11

o, właśnie, w M1 byłam w tym zoologu! :)

a gdzie w łodzi jest ta planeta Zoo? hm...

no nic, tak czy siak, planuje sie do Poznania przenieść, wiec kiedys nie bede miec problemu ;)

gijane - Czw Sie 02, 2007 22:15

moje chlopaki bardzo chetnie zjadaja nature szczura.
niestety ziol podstawowych nie chcieli nawet tknac. dlatego dodaje im do gotowanych warzyw i miksuje :wink:
wlasnie zakupilam rumiankowy dodatek do sciolek, slicznie pachnie.

niby warszawa taka stolica iw ogole, a w sklepach w ktorych bywam jesli wogole cos maja HP to po kilka produktow, raczej dla myszek. natury nie moge trafic juz do dluzszego czasu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group