To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Kolor oczu - ODD EYE

L. - Pią Sie 10, 2007 21:18

zacznijmy hodować tylko standardowe black i agouti :muhaha:

śmiać mi sie chce.

edit: musiałam zmienić ikonke ;d

Ratata - Pią Sie 10, 2007 21:29

Trzaby zostawić ten temat, aż będzie wiadomo coś konkretniejszego.
a ja już nie wiem, czy śmiać się czy płakać, jak czytam znowu takie rzeczy :roll:

Anonymous - Pią Sie 10, 2007 21:29

A moim zdaniem tylko takie podejscie a w każdym badż razie bardziej krytyczne niz to prezentowane w Polsce ma etyczne uzasadnienie. U nas na razie jest tak ,ze nie ma dowodów ,że coś nie tak rozmnazamy - a potem no faktycznie jest cos nie tak zaczynamy uważać - a powinno być odwrotnie najpierw trzebaby rozważyć wszystkie potencjalne niebezpieczeństwa - a potem ewentualnie bardzo ostrożnie , przy przekonaniu ,ze niebezpieczeństwo jest małe rozmnazać .
Poza tym może trzeba by zmienić pierwsze strony wiekszości hodowli - po co oszukiwać ,że " celem naszej hodowli jes przede wszystkim zdrowie" jeśli celem jakiejść hodowli jest przede wszystkim sprawdzenie i wycelekcjenowanie zdrowszych szczurków odd eye, fuzz czy jakichś tam

A ten Waldo to czyj szczurek ? w jakim jest wieku i jak sie miewa?

Anonymous - Pią Sie 10, 2007 21:32

merch napisał/a:
A ten Waldo to czyj szczurek ? w jakim jest wieku i jak sie miewa?


http://ratstroop.dl.pl/

Ratata - Pią Sie 10, 2007 21:56

Merch, to załóż własną hodowlę i hoduj sobie w niej aguty i blacki, bo każde inne odstępstwo od normy może być niebezpieczne.
W jaki inny sposób, niż próbując, możemy się przekonać czy to bezpieczne czy nie?
To tak samo jak z innymi miotami kontrolnymi - może wyjść czysta linia albo nowotwór w pierwszym pokoleniu i linię się wycofuje.
Poza tym nikt tu nie mówi o mnożeniu na potęgę, tylko o próbach. No i nadal czekam na odpowiedź, jak się ma wklejony przez Ciebie link do artykułu do odd eye?

Anonymous - Pią Sie 10, 2007 22:00

odpowiedziałam

i napisz mi co rozumiesz przez czystą linię- bo ja nie znam takiego pojecia.

Natomiast mówiąć o lini w ogóel ma się na mysli tzw linię wyprowadzoną- czyli hodowaną metodą wielokrotnego chowu wsbnego linie niemal homozygotyczną.

L. - Pią Sie 10, 2007 22:11

co to by były za wrzaski jakby człowiek chciał dla spr. linii/czy czegoś innego wykonać inbreed... wole nie myśleć..

Poza tym Waldo został też ojcem miotu D Rat's Troop :wink:
Powinnaś się merch trochę interesować tudzież być na bierząco w szczurach i miotach w Polsce.

Na temat dumbo, rex'ów i innych rzeczy juz śpiewaliśmy i zawsze jest to temat bagno.
Poza tym myśle, ze takie problemy hodowlane powinny byc bardziej rozstrzygane na forum shsrp - w koncu od czegoś ono jest.

Ratata - Pią Sie 10, 2007 22:29

Ehh, nie chciałam tego tak ująć, ale L. ma rację w sumie.
Bo to sprawa hodowców i Stowarzyszenia, jakie szczury i w jaki sposób będą rozmnażane.
Mówiąc o czystej linii, mam na myśli linię wolną od raka chociażby i do wyhodowania której powinniśmy dążyć.
I nie będę więcej z Tobą Merch "dyskutować", bo zaczynasz się czepiać pierdół, zupełnie bezpodstawnie, jak dawniej na dziabie chociażby :roll:
Jak będziesz mieć jakieś pewne badania czy dowody że odd eye wiąże się z megacolonem i że rozmnażanie takich szczurów niesie ze sobą ryzyko - ok.
Natomiast teraz Twoje obawy mnie nie interesują, bo są wyłącznie Twoją prywatną opinią, wartą tyle samo, co i nasza. Słowo przeciwko słowu, ot co. Dlatego uważam, że temat powinno się zamknąć, zanim zeżremy się żywcem, a otworzyć dopiero, jak będzie wiadomo coś pewnego.

L. - Pią Sie 10, 2007 22:44

Po prostu został popełniony pewien błąd, za który płacą teraz wszyscy hodowcy.
Pewne tematy powinny być prowadzone tylko w zakresie pewnej grupy, bo gdy tak nie jest to lepiej nie mówić.

amen.

Ratata - Pią Sie 10, 2007 22:48

amen
Anonymous - Pią Sie 10, 2007 23:03

lini wolnej od raka na pewno nie uda się stworzyć- jest to choroba miedzy innymi spowodowana starzeniem - linie wolne od megacolonu mozna by..... gdyby któs chciał.

A propos innego szczurzego forum - dyskusja o chorobach przy sprowadzeniu rasowców była własnie tam i owszem właśnie tam między innymi ja z krwiopijką zwracałysmy uwagę na pewne problemy - no ale i wtedy i teraz jakoś mało kto się tym przejmował.

AngelsDream - Pią Sie 10, 2007 23:18

L. napisał/a:
Po prostu został popełniony pewien błąd, za który płacą teraz wszyscy hodowcy.
Pewne tematy powinny być prowadzone tylko w zakresie pewnej grupy, bo gdy tak nie jest to lepiej nie mówić.


Takie podejście wskazuje, jakby ktoś miał coś do ukrycia. Dobra hodowla sama się obroni przed zarzutami i tyle :]

L. - Pią Sie 10, 2007 23:21

AngelsDream napisał/a:

Dobra hodowla sama się obroni przed zarzutami i tyle :]


nie przeczę :wink:

..ale też uważam, że są pewne tematy, które nie powinny wychodzić poza pewne grono.

Ratata - Sob Sie 11, 2007 00:00

Merch, Twoje łapanie za słówka niemal uniemożliwia normalną dyskusję.
Dobrze wiesz, że chodzi o linie wolne od dziedzicznej skłonności do zachorowań na nowotwory - jak Wistary czy obecne chocolate'y z SGGW.
Poza tym to forum faktycznie nie powinno być miejscem do snucia planów hodowlanych i omawiania strategii :roll:
Od tego jest forum SHSR i jego członkowie, chyba tam powinna przenieść się cała dyskusja i wszelkie postulaty powinny być kierowane właśnie tam.

Anonymous - Sob Sie 11, 2007 00:10

Ratata napisał/a:
Od tego jest forum SHSR i jego członkowie, chyba tam powinna przenieść się cała dyskusja i wszelkie postulaty powinny być kierowane właśnie tam.
Słuszna uwaga. Dlatego proszę wrócić do pierwotnego tematu tej dyskusji. Dalsze offtopy będą cięte.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group