To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - [ZABRONIONE] Penstrep - penicylina i streptomycyna.

ntliee - Sob Lip 28, 2007 13:21
Temat postu: [ZABRONIONE] Penstrep - penicylina i streptomycyna.
Zadzwoniłam do niego
antybiotyk nazywa się Tenstrept, o ile dobrze usłyszałam ( co za niekomunikatywny człowiek!), szczurek dostaje go doustnie, bo jego zdanie jest takie że lepiej nie kłuć,
o dawce mi nic nie powiedział, naciagnał mi go do strzykawki i mam dawać 0,2ml na dobę
powiedział że jutro powinno być dużo lepiej, i żeby na wszelki wypadek przyjść z nim ok.10

edit/
jednak źle chyba usłyszałam bo w necie nie ma nic o takiej nazwie, jedyne co jest zbliżone to Penstrept, ale kurcze jedyne info o nim znalazłam na forum dla hodowców świń :?

AngelsDream - Sob Lip 28, 2007 14:23

ntliee, chodzi zapewne o Penstrep.

Jedno mnie martwi: Skład
Cytat:

W 1 ml:
Penicillinum G procainicum - 200000 j.m.,
Dihydrostreptomycinum sulfuricum - 200 mg

AngelsDream - Sob Lip 28, 2007 14:25

I dawka dobowa wg mnie też trochę za duża - chyba, że szczur waży te 0,5 kg a ty podajesz po 0,1 ml razy 2 dziennie.

Z tego co wiem penicylina jest szkodliwa dla świnek morskich i chomików, zawsze mówiono mi, że również dla szczurów.

ntliee - Sob Lip 28, 2007 14:36

AngelsDream, nie wiem ile waży, lekarz też go nie ważył, tak na oko to ma 400-500g. mam mu dawać jednorazowo 0,2ml..
co do składu, wet powiedział, że ten antybiotyk będzie dobry bo szczurek nie był jeszcze na nic leczony i że działa zarówno na bakterie gram+ i gram-

chyba pozostaje mi tylko poczekać do jutra..bo inni weterynarze w tym głupim mieście wychodzą raczej z założenia że takich małych zwierząt się nie leczy :roll:

edit/
ja słyszałam tylko o świnkach i chomikach..:(

AngelsDream - Sob Lip 28, 2007 14:38

ntliee, żadnego antybiotyku nie powinno się podawać na oko - wiele ma bardzo niski próg przedawkowania. Poza tym po raz pierwszy spotykam się z podawaniem szczurowi penicyliny. Szczerze przyznam, że ja bym nie zaryzykowała.

Cytat:
Lek podaje się w iniekcji domięśniowej w dawkach 1 ml na 5 kg mc u zwierząt
małych i 1 ml na 10 do 20 kg mc u koni. Leczenie należy kontynuować przez 3
do 5 dni. Przed pobraniem lek należy wstrząsnąć.

Anonymous - Sob Lip 28, 2007 15:20

Zadzwoniłam do Oazy i rozmawiałam z wetką.

SZCZURY NIE MOGĄ DOSTAWAĆ ŻADNYCH LEKÓW Z PENICYLINĄ!!!

Dr powiedziała, że podaje się enrofloxacynę i te leki, które wymienialiśmy w temacie zapalenia płuc. Może t być także mykoplazmoza.

Layla - Sob Lip 28, 2007 15:34

W takim razie mam pytanie, co w takim razie należy zrobić, jak się jest w sytuacji, że szczur dostał lek zabroniony dla nich?
ntliee - Sob Lip 28, 2007 15:37

Viss, dziękuję za informację:(

w takim razie nie wiem co robić :( iść do niego jeszcze dzisiaj i zmusić żeby dał mu enrofloxacynę? poczekać do jutra?

i właśnie co zrobić teraz? bo może to dziwne ale troche to pomogło..

AngelsDream - Sob Lip 28, 2007 15:40

ntliee, ja to ujmę tak - skoro jest tyle innych lekarstw dla szczurów, to po co ryzykować z tym, które w dalszym działaniu może mu zaszkodzić.
Anonymous - Sob Lip 28, 2007 15:44

ntliee napisał/a:
iść do niego jeszcze dzisiaj i zmusić żeby dał mu enrofloxacynę?
Tak. Iść dzisiaj i ratować szczura. Wetka mówiła, że powinnaś ten lek odstawić i zgłosić się albo do innego weta, albo powiedzieć temu, że penicyliny nie wolno podawać gryzoniom i wymóc lek inny.
To jest weterynarz, on nie może działać a szkodę zwierzęcia. Jak o tym zapomniał, to mu łaskawie przypomnij.

ntliee - Sob Lip 28, 2007 15:44

wiem, już więcej jej nie dostanie, tylko nie wiem czy jeżeli dzisiaj jeszcze poda mu się inny antybiotyk to to nie pogorszy sytuacji..

edit/
ok to ide i go opieprze

AngelsDream - Sob Lip 28, 2007 15:47

ntliee, szczerze powiem, że nie wiem jak zareagować. Mogę powiedzieć, co ja bym zrobiła.

Podałabym coś co działa osłonowo na przewód pokarmowy, wątrobę i nerki. Odczekała 12 godzin i wkroczyła ze szczurzym antybiotykiem, ale dziś koniecznie coś ochronnego.

ntliee - Sob Lip 28, 2007 16:11

ok, kolejna rozmowa, on sie upiera że zawsze to daje i skoro jest poprawa to wszystko jest dobrze :?
że nie wie już jak ze mną rozmawiać, powiedziałam mu o Baytrilu i jego komentarz, żebym zmieniła lekarza..i że się spodziewam cudów że po 2 razach ma działać..

AngelsDream - Sob Lip 28, 2007 16:14

ntliee, mam propozycję. Jeśli możesz, to zadzwoń do warszawskiej oazy - może oni coś doradzą, a ty po prostu znajdziesz na miejscu weterynarza, który zamiast o swój czubek nosa będzie się troszczył o zwierzę. Szukałam tego Trenseptu wszędzie i nie ma, za to penstrep jest i jak sama nazwa wskazuje składa się z penicyliny i streptomycyny.
Anonymous - Sob Lip 28, 2007 16:14

ntliee, nie chodzi o cuda, tylko o szkodliwość! Jeśli ten jest tak uparty, to zmień weta. Ja tam bym nie ryzykowała... Poza tym, przepraszam Cię ntliee, ale bardziej ufam warszawskim wetom, choćby z tej prostej przyczyny, że mają znacznie więcej pacjentów, czy znacznie więcej doświadczenia.

[ Dodano: Sob Lip 28, 2007 16:16 ]
AngelsDream, ja pytałam w Oazie o oba leki, powiedzieli, że jest tylko Penstrep i nie wolno go podawać gryzoniom, bo zawiera penicylinę.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group