To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Sul - Tridin 24%

Andzia - Pią Lip 13, 2007 21:25
Temat postu: Sul - Tridin 24%
Mam mały problem... Moje maluchy złapały przeziębienie (kichanie, gruchanie, porfirynka) Cały czas daje im echinacee. Byłam już dwa razy u weta. Za pierwszym razem nic im nie dał bo stwierdził, że to nic takiego i nie warto ich faszerować. Dziś byłam znów, bo mimo echinaceii objawy nie ustępują. Wet zapisał mi antybiotyk, o którym nie wiem nic, nie znam się na lekach dla zwierzaków :roll: Nie wiem jak to maluchom dać, bo to lek do iniekcji, ale ja poprosiłam żeby nie było zastrzyków o ile się da no i wet zapisał dawkowanie 0.1 ml na 100 ml wody lub 0.02 ml (1 kreska) na coś co zjedzą...Hmm, no właśnie... Próbowałam z Nutri Drinkiem, Danonkiem waniliowym i nie chcą nawet tknąć...Nie dziwie się, cholerstwo jest tak gorzkie że sama bym tego nie zjadła. Musze chyba spróbować z wodą. Tylko że zastanawiam się jak długo tą wodę z antybiotykiem zostawić. Do jutra? I znowu wieczorem antybiotyk...ehh. A może znacie jakiś sposób? Ktoś słyszał o tym leku? No i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz... Jak niektórzy wiedzą istnieje możliwość, że Uwe jest w ciąży i troche się martwie czy ten antybiotyk jej nie zaszkodzi. A brzuch jej rośnie i taka ospała jest i zmęczona a wet nie jest pewien :shock: Dopiero w poniedziałek będzie specjalista od gryzoni i rozstrzygnie co w tym brzuchu siedzi... Ja zasugerowałam jeszcze megacolon :( Przepraszam za ten chaos, ale jestem troche rozkojarzona...i podenerwowana.

Lek jest sulfonamidem. Podaje skład: sulfadiazyna 200mg, trimetoprim 40mg w 1ml prep.

Anonymous - Pią Lip 13, 2007 21:33

Andzia, na przyszłość:
- baza leków weterynaryjnych
- dawkowanie leków dla szczurów przy chorobach ukł. oddechowego

Andzia - Pią Lip 13, 2007 21:42

Dzięki Viss, tylko w tym dawkowaniu nie ma tego leku :| a odnośnie samego leku już czytałam, tylko tam nie ma informacji o działaniu w czasie ciąży. Czy jest ok czy nie...Acha no i chciałam wiedzieć czy ktoś stosował ten lek i jak podawał go szczurkom?
AngelsDream - Pią Lip 13, 2007 21:45

Andzia napisał/a:
odnośnie samego leku już czytałam, tylko tam nie ma informacji o działaniu w czasie ciąży.


Nie znam tego konkretnego leku, ale wydaje mi się, że większość antybiotyków ma raczej szkodliwe działanie na płód/płody.

Oli - Pią Lip 13, 2007 22:09

Nie znalazlam nic na temat przeciwskazan w ciazy. Objawy nieporzadane/toksyczne wystepuja po dlugim okresie stosowania. Dodatkowo znalazlam informacje, ze podczas stosowania sulfonamidow potencjalizowanych (to wlasnei jest polaczenei sulfadiazyny z trimetoprimem) dzialania nieporzadane wystepuja raczej rzadko,choc moga wystapic takie jak przy samej sulfadiazynie. Dawki 10-krotnie wieksze od zalecanych dawek trimetoprimu nie powodowaly zadnych objawow dzialania niekorzystnego.
AngelsDream - Pią Lip 13, 2007 22:15

Off-Topic:
Olimpia, to dobre wieści.

Człowiek się uczy całe życie.

Anonymous - Pią Lip 13, 2007 23:14

Olimpia, Andzia jeszcze pyta o to:
Andzia napisał/a:
Nie wiem jak to maluchom dać,
Andzia napisał/a:
nie chcą nawet tknąć...
Andzia napisał/a:
Tylko że zastanawiam się jak długo tą wodę z antybiotykiem zostawić. Do jutra? I znowu wieczorem antybiotyk...ehh. A może znacie jakiś sposób?
Wiesz może?
Oli - Pią Lip 13, 2007 23:19

Nie mam niestety zielonego pojecia... :?
Normalnie sie ten antybiotyk podaje w kroplowkach, a wszelkie info jakie posiadam dotyczy zwierzat takich jak np. pies, krowa. O szczurach nic nie mam.

Jesli dawka jest na dzien wyliczona to codziennie powinny tyle samo dostawac, co jest rownoznaczne z tym ze kazdy szczuras powinien wypic taka sama ilosc wody z antybiotykiem (to raczej bedzie trudne do realizacji). Jak jest niedobre w smaku (a na pewno jest bo te do wstrzykiwan takie sa) to w czyms co mocno pachnie albo jest slodkie.

Andzia - Sob Lip 14, 2007 11:23

Olimpia dziękuje bardzo :) Będe się starać żeby Nosek zjadł ten lek. Może odrobinka czekolady? Wiem że się nie daje no ale... Mam nadzieje że będzie dobrze bo on ma okropny katar...Martwie się strasznie ;( (a do lekarza u którego byłam straciłam zaufanie) Trzymajcie kciuki prosze...i jeszcze raz dzięki wszystkim
AngelsDream - Sob Lip 14, 2007 11:25

Andzia, a może w kulkach z chleba?

U mnie to skutkowało. Z miąższu chleba robisz kulkę i starasz się, żeby lek był równomiernie w całej kulce. Z czekoladą nigdy nie próbowałam.

Layla - Sob Lip 14, 2007 11:26

Leki fajnie "wchodzą" z odrobiną nutelli ;)
AngelsDream - Sob Lip 14, 2007 11:29

Off-Topic:
Połączenie obu metod ewentualnie też może być skuteczne. Trzeba się czasami nakombinować z lekami, ale cóż poradzimy. Niektóre szczury jedzą wszystko bez grymaszenia, inne leki czują na kilometr.

Andzia - Sob Lip 14, 2007 12:43

Na chlebku daje im (jemu :cry: ) echinacee. A ten antybiotyk spróbuje podać na czekoladzie(Nutelli). Dam znać jak poszło...
Oli - Sob Lip 14, 2007 17:45

Ja mojej Dziuni antybiotyk dawalam wymieszany z konfiturami wisniowymi (sa slodkie jak kazde konfitury) i jej bardzo smakowalo, az sie dopraszala o wiecej. :wink:
Andzia - Sob Lip 14, 2007 18:07

No to też jest pomysł :wink: ale Nosek nawet Nutelli tknąć nie chciał :shock: Ten to ma nosa...Już nie bede dłużej zwlekać. Jade właśnie do weta... Troche się nakombinowałam ale ten antybiotyk jest naprawde paskudny i chyba nie nadaje się do podawania p.o.

[ Dodano: Sob Lip 14, 2007 18:08 ]
Ups przepraszam p.o czyli doustnie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group