To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Versele Laga

Layla - Czw Lut 12, 2015 11:40

Szczurówka, ta karma jest moim zdaniem średnio wartościowa jako podstawowa. Pełno bezwartościowych składników i zapychaczy :(
Szczurówka - Wto Cze 30, 2015 16:32

Versele Laga Crispy Pellets Rats & Mice ze względu na dużą ilość białka nie nadaje się już dla szczurów powyżej 2 lat co nie?
smeg - Czw Sie 06, 2015 09:24

Versele Laga Zero Classic jest bardzo tania, ale też uboga - ma dosłownie kilka składników na krzyż. Przy bardzo dużym stadzie używałam jej jako bazy, ale mocno uzupełniałam innymi, bogatszymi karmami. Niby nie ma dużo tłuszczu, bo tylko 5,5%, ale też słyszałam, że szczury na niej tyją. Białka ma 11%, ale wyłącznie roślinnego, więc przydałoby się suplementować też zwierzęce (szczury go potrzebują). Według mnie trzeba dosypać co najmniej drugie tyle bogatszej karmy, żeby mogła być długoterminowo stosowana.

Szczurówka, Versele Laga Crispy Snack Popcorn to jest karma uzupełniająca, nie może być stosowana jako karma podstawowa. Ona ma z kolei jedynie 3,5% tłuszczu, a to za mało - norma dla szczurów to 4-5%. 10% białka to też za mało.

cornflakegirl - Czw Sie 06, 2015 12:39

Ja jakiś czas temu przerzuciłam swoje ogony na rat complete z vilmie. Mimo ogromnej przepaści cenowej całkiem się to opłaciło. Dziewczyny zostawiały tyle niedojadów, a granulat znika aż miło. Do tego stopnia, że muszę pilnować dawek.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group