To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Versele Laga

Anonymous - Czw Cze 05, 2008 13:53

To jak u mnie nie przejdzie, opchnę tobie. :-P
marhef - Czw Cze 05, 2008 15:00

Ja moim sypię tylko Rat Complete, więc nie mają wyjścia i całkiem ładnie jedzą :)
Nie mówię, że z jakimś wielkim entuzjazmem, ale nie jest źle ;)

Oli - Czw Cze 05, 2008 22:35

Viss napisał/a:
Jak sie do jutra nie przemogą, to chyba odsprzedam.
To jakby co to ja się piszę, bo chciałam wypróbować. :wink:
helen.ch - Pią Cze 06, 2008 09:42

Też bym chciała spróbować, Viss... a może nasyp mi ciut w kopertę :D marhef, albo ty babo przyjdź wreszcie do mnie :mrgreen: i przynieś moim babom kilka sztuk :D
Anonymous - Pią Cze 06, 2008 09:46

:rotfl: oj kobity, kobity.
Adresy na pw poproszę, dzis będę musowo na poczcie, wyślę wam próbki. :mrgreen:

helen.ch - Pią Cze 06, 2008 09:49

Viss napisał/a:
wyślę wam próbki
zwrócę Ci za znaczek dobra kobieto :*
Anonymous - Pią Cze 06, 2008 09:52

Off-Topic:
No wiesz co?? Prosze mnie nie obrażać. :P :P

babyduck - Pią Cze 06, 2008 10:21

marhef napisał/a:
a jeśli szczurek ma alergię to nieważne jaką zawartość procentową białka ma karma - objawy wystąpią zawsze po kontakcie z białkiem

Nie jestem pewna, ale to chyba nie do końca tak. Wydaje mi się, że duże znaczenie ma pochodzenie białka, albo jego rodzaj (nie wiem dokładnie, nie znam się). Nawet przy sporej dawce białka jaką zawiera Rat & Mouse Duo - 18% - Kreta nie ma objawów alergii, a przy 8% białka w dropsach ma. Różnica polega na tym, że białko w Duo pochodzi ze zbóż, a w dropsach z mleka.

Cytat:
jeśli to ma być karma na odchudzanie, to wzięłabym Duo, ale Complete na pewno będzie dla szczurów smakowitsza. Jak się zbuntują na Duo po kilku dniach, tak jak moje, to będzie Ci ciężko

Z tym odchudzaniem, to fakt. Choć na początku podawania Duo babeczki mi się ładnie zaokrągliły, to potem waga stanęła w miejscu i teraz mam szczuplutkie laseczki.
Choć na alergię Krety Duo to najlepszy środek, ogólnie nie jest taki idealny. Jego skład stanowią głównie (jeśli nie tylko) zboża. Dla wszystkożernych szczurów nie jest to zbyt fajne. Zauważyłam np. pogorszenie stanu sierści (niestety w tabeli wybranych wartości odżywczych nie znalazłam nic na temat witamin z grupy B, biotynie, żelazie czy cynku). Tutaj Complete wydaje się być o wiele bardziej atrakcyjne ze względu na obecność warzyw, drobiu i rybek. No i sama forma (małe granulki) jest o wiele ciekawsza dla szczurów niż Duo, który wygląda jak drewniane kołki.
Podobnie jak u falki, moje baby szybko się zbuntowały przeciw Duo. Jedzą, jeśli są naprawdę głodne. W większości jednak granulki są zakopywane, obsikiwane, lądują na dnie kuwety z kupami. Szczurki wolą wtedy głodować albo jechać na samej bułce, niż wcinać Duo :roll:

zasadzkas - Pią Cze 06, 2008 10:29

Też bym chętnie spróbowała, jeśli co zostanie. Bo VL to jedyna karma z lepszych, którą moje chcą żreć. Mam teraz Rat Nature i Rat Crispy. Granulatu nikt nie ruszy, wyrzucają ostentacyjnie z michy i patrzą się na mnie, jak na głupią.
sachma - Sob Cze 07, 2008 11:45

Kupialm Complete, zbieglo sie to w czasie z glodowka szczurow, spowodowana skonczeniem sie poprzedniej karmy :)
Szczury wczoraj byly od rana na kaszy z wątróbką. Nie dojadly wszystkiego - wiec glodne nie byly jakos specjalnie.

efekty :
Bojka - super! daj jeszcze! < upchala sobie do pyska tyle granulek ile sie dalo i pobiegla do domku.>
Vani - Pycha! < podobnie jak Bojka napchala pysio i uciekla jesc>
Nemi - eee a nie masz czegos lepszego? < powachala popatrzyla i poszla>
Pequena - tam musi byc cos innego pod spodem! <przekopala miske w poszukiwaniu czegos dobrego, az w koncu z niepocieszona minka wziela jeden kawalek granulatu i zjadla, ale nie ze smakiem czy radoscia.>

goscie :
panowie lysi przekopali miche i podobnie jak Pequena w koncu zjadly to co bylo, ale bez rewelacji.
pan rex - "nie wiem o co wam chodzi! to jest pycha!" - ale pan rex to żarłok :P

Gaja.. no coz.. Gaja jesc nie chciala, ale to akurat nie dziwi, ona teraz je tylko kaszki, no i wczoraj watrobka sie zajadala.. wiec przy takiej diecie nie dziwie sie ze ona granulatu nie chce ruszyc.. zreszta ona i tak ostatnio przez chorobe malo je.

Layla - Sob Cze 07, 2008 12:59

Off-Topic:
Viss napisał/a:
dzis będę musowo na poczcie, wyślę wam próbki


Jest strajk, nawet jak poczty pracują, to sortownie najczęściej nie.

Anonymous - Sob Cze 07, 2008 13:05

Off-Topic:
Nie do końca jest to prawdą... Jak jest dokładnie nie wiem, ale strajkuje ok. 30% ogółu, poza tym ja dostałam wczoraj pocztę, jak również wysłałam z powodzeniem priorytet (w sensie, że doszedł).

Pacyfka - Sob Cze 07, 2008 13:10

Off-Topic:
ja od dwóch tygodni czekam na priorytet :/
więc różnie to może być ..

Anonymous - Sob Cze 07, 2008 13:11

Off-Topic:
Zawsze pozostaje InPost itp. ;)

Layla - Sob Cze 07, 2008 13:16

Off-Topic:
Viss, jestem z Gdańska. Tu strajkuje więcej niż połowa, kolebka w końcu :?


Muszę też zakupić sobie tą karmę - moje szczury są mało wybredne.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group