To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Versele Laga

limomanka - Pon Maj 19, 2014 12:07

nimka, polecam ten temat :)
Szczurówka - Pon Maj 19, 2014 12:11

Off-Topic:
Ewentualnie można zrobić własną mieszankę ;)

quagmire - Pon Maj 19, 2014 12:39

nimka, w teorii powinnaś dawać im ok 80% ilości karmy, którą zjadają w ciągu 24 godzin (czyli żeby tak 3-4 godziny przed karmieniem) nie było już dostępu do karmy.
Jak ustalić ilość na 24 godziny? Dajesz wieczorem, jak rano jest pusto, to znaczy, że dostały za mało. Jak rano są głównie ziarna i mniej smaczne rzeczy (warto sprawdzić, czy to nie same łupinki), to powinno być w miarę ok, jeśli rano jest dużo karmy, to zdecydowanie za dużo. Trzeba się też upewinić, czy jakiś chomik nie zachomikował gdzieś większości jedzenia.
Jak już ustalisz tę ilość, to dajesz 80% i powinno być git.

aniucha0711 - Pon Maj 19, 2014 19:50

Szczurówka napisał/a:
Lepiej zmień karmę Versele Laga na inną ponieważ to nie jest zbyt dobra karma ;) Polecam Vilmie Premium lub JR Farm które można zamówić w ZOOPLUS

Nie używam jej jako karmy podstawowej, więc myślę,że jako co tygodniowy dodatek może być :)

Szczurówka napisał/a:
aniucha0711, to mocno przepłaciłaś za VL Complete :roll: normalnie 500g kosztuje 12-15 zł :roll:

Masz rację, dziś w sąsiednim mieście kupiłam RT za 14.99 :) Niestety w moim mieście są 4 sklepy zoologiczne, prowadzone przez braci. Mają tego samego dostawce, te same produkty i identyczne ceny -.-'

Używałam karmy Vilmie, ale niestety ostatnio 2 paczki miały mole :? Na pewien czas zrezygnowałam z niej, wrócę za pewien czas, może to tylko jakaś wadliwa partia :)
Od niedawna używam VL Rat Nature (750g za 17.90 ) jako karmę podstawową. Jedzą, ale nie z takim entuzjazmem jak karmę Tropifit dla szczurka.

Polecam też z VL przysmaki dla gryzoni Crock Complete. Moje uwielbiają jagodowe. Dostają je w nagrodę. Niestety paczuszka 50g kosztuje 9.99 :|

Szczurówka - Pon Maj 19, 2014 20:27

To tutaj masz tańsze te jagodowe :D http://elzoo.pl/produkt/pokaz/156

Ja jeszcze od siebie polecę Vitapol Premium Line :)

Jedyna rzecz z Versele Lagi która jest dla mnie w porządku to:


aniucha0711 - Pon Maj 19, 2014 23:32

Crispy Snack? Nie trafiłam na takową :shock: Używasz tej karmy jako podstawowej czy jako dodatek? :)
Devona - Wto Maj 27, 2014 23:35

Dyskusja dotycząca karmy Vilmie została przeniesiona do nowego tematu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16391.
Szczurówka - Nie Cze 01, 2014 16:48

Widział ktoś nowy produkt VL?



Versele Laga Complete Rats Mouse 1 kg w kakadu.

sliwkowapanna - Nie Cze 01, 2014 17:29

o, szkoda, że wcześniej nie wiedziałam , że coś takiego jest, mam myszy i szczurki:P
ja osobiście nie widziałam, dzisiaj bd w Aquaelu więc zobaczę czy jest

Shiva - Pon Lis 03, 2014 14:33

Ja ostatnio na szybko musiałam kupić swoim chłopakom karmę w zoologu (czego nie lubię, bo nie dość, że mniejszy wybór to jeszcze ceny dobijają). Skusiłam się na Versele Laga Crispy Muesli Hamster & Co.
Skład taki:
białko 15%, tłuszcz 10%, włókno 7%, popiół 3%, wapń 0,5%, fosfor 0,4%

Chłopakom bardzo smakuje z tego co widzę, nie ma w niej kolorowych chrupek i ogólnie wygląda fajnie. Tylko zastanawiam się czy może ona być jako stała karma (dla rosnących szczurów), albo uzupełnienie czy w ogóle z niej zrezygnować, bo zdaję sobie sprawę z tego, że dużo tłuszczu, ale niektóre karmy mają też jakoś po 9% z tego co widziałam.

Szczurówka, widziałam u siebie tę karmę i zastanawiałam się nad wypróbowaniem, no ale :)

limomanka - Pon Lis 03, 2014 14:37

Shiva, uważam, że lepiej ją zmieszać z karmą o mniejszej zawartości tłuszczu. Trzeba też wziąć pod uwagę, że do karm "chomiczych" producenci sypią dużo więcej ziarna, niż do szczurzych, a więc i węglowodanów będzie więcej. Możesz przybliżyć skład podstawowy, nie rozpiskę na surowce?
smeg - Pon Lis 03, 2014 14:42

9-10% tłuszczu to zdecydowanie za dużo, szukaj takich karm, które mają raczej 4-5%.
Shiva - Śro Lut 11, 2015 23:34

Versele Laga Zero Classic. Co powiecie?
Podobno karma dobrej jakości, ale spotkałam się z opinią, że trzeba suplementować białko. To prawda? Mam samców, którzy przekroczyli już 5 miesiąc, więc chyba nie potrzeba im więcej białka, jak te 11%.
Chociaż mogę się mylić.

Layla - Czw Lut 12, 2015 11:13

Shiva, wszystkie szczury mi bardzo tyły na tej karmie.
Szczurówka - Czw Lut 12, 2015 11:38

Ja bardziej polecam Versele Laga Crispy Snack Popcorn ponieważ mam mniej tłuszczu i białka niż Versele Laga Zero Classic :) wystarczy ją wymieszać z odpowiednimi dodatkami :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group