To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - EFA Olie - krople.

AngelsDream - Czw Lip 05, 2007 23:17
Temat postu: EFA Olie - krople.
Cytat:
Naturalny preparat odżywczy, wspomagający leczenie chorób skóry dla psów i kotów.
- przywraca właściwe proporcje Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) serii omega-3 i omega-6 w organizmie psa lub kota
- zapobiega chorobom skóry (wypadanie sierści, alergie skórne, egzemy, uczulenia, łupież...)
- wspomaga leczenie dermatologiczne
- poprawia wygląd skóry i okrywy włosowej
Dawkowanie:
Preparat podawać raz dziennie wymieszany z karmą lub bezpośrednio doustnie.

Skład:1 ml zawiera kwas dokozaheksaenowy (DHA) 80mg, kwas eikozapentaenowy (EPA) 80mg, kwas gamma-linolenowy (GLA) 8mg, kwas linolowy 60mg, kwas linolenowy 40mg, biotyna 10 mcg, D-panthenol 2mg, DL-alfa-tokoferol 2mg


Ktoś używał?
My dostaliśmy dla Eldira - jedną kroplę dziennie ma dostawać jako wspomaganie w leczeniu.

Nisia - Pią Lip 06, 2007 09:05

Uzywać, nie używałam, ale:
Rzut oka na skład wystarczy, aby stwierdzić, że na pewno to nie wyleczy problemu Eldira, ale właśnie wspomoże leczenie. Powinna się poprawić sierść (te kwasy tłuszczowe), poprawi się gojenie skóry (panthenol), wpłynie też dobrze na ukłąd nerwowy (nienasycone kwasy tłuszczowe i wit. E, a raczej jeden z jej skłądników - tokoferoli) oraz wspomoże serce (nienasycone kwasy tłuszczowe i znów wit. E).
Nie znam tego preparatu, ale jak widać - warto spróbować.

PS. Pewnie wiecie, że kwasy linolenowe i panthenol stosuje się w kosmetykach, aby łagodzic podrażnienia skóry.

AngelsDream - Pią Lip 06, 2007 10:42

Nisia napisał/a:
PS. Pewnie wiecie, że kwasy linolenowe i panthenol stosuje się w kosmetykach, aby łagodzic podrażnienia skóry.


No właśnie wiedziałam i traktujemy to jak wspomagania, a skoro mu smakuje to tym bardziej.

Cieszę się, że to może na niego tak dobrze wpłynąć.

Layla - Czw Sie 02, 2007 09:24

AngelsDream, w jakiej cenie jest ten lek? Myślę o nim, żeby poprawić futerko i skórę Betki, ma nieładne futerko chyba przez chorobę.
AngelsDream - Czw Sie 02, 2007 11:43

Layla, kosztuje sporo, ale naprawdę pomaga - koło 20 -- 25 zł.
Layla - Czw Sie 02, 2007 12:07

Pomyślę o tym, ale po leczeniu właściwym ;)
Anonymous - Czw Sie 02, 2007 12:24

o. a ja wypróbuję u swojego kudłatego kundla... Iskra potwornie gubi sierść, a że jest szaro-bura... :/

nie wiem już co z nią zrobić. dostaje Kerabol, była lekka poprawa, ale wszystko wrociło i jest 'po staremu' ;/

sorry za psi oftop, ale jestem zrozpaczona...

a żeby kompletnego oftopu nie było - ogólnie z powodzeniem częstuję ogony psimy specyfikami w tym guście, im zdecydowanie pomaga :)

Oli - Czw Sie 02, 2007 13:18

Czy Iskra ma podszerstek, bo jesli tak to jest to normalne ze jej caly czas siersc wypada i nic na to nie poradzisz. Moja suka ma to samo. Na ogol psy z duz ailoscia podszerstka (nie wszystkie) gubia siersc caly rok, z nasileniem przy zmianie futra i w sytuacjach takich jak grzanie kaloryferow i upalne dni.
Anonymous - Czw Sie 02, 2007 14:30

kurcze :/

ma podszerstek, bo to kundliszon podwórkowy z dziada pradziada...

no to bieda, muszę zainwestować w lepszy odkurzacz...

dzięki, Olimpia :*

Oli - Czw Sie 02, 2007 15:01

Ja mam w domu jasne dywany i odkurzam co 3 dni - juz weszlo mi to w nawyk. :roll:
AngelsDream - Czw Sie 02, 2007 15:03

Ludzie, hop hop - to nie temat o odkurzaniu :P

A nawiązując do kropli - Eldirowi bardzo, naprawdę bardzo poprawiła się skóra i sierść. Te krople plus Essentiale forte zdziałały pod tym względem cuda.

Anonymous - Czw Sie 02, 2007 15:04

si si, pani Admin, ale jako że o kudłach, to i o odkurzaniu siłą rzeczy ;)

mimo wszystko wypróbuję ten specyfik jak tylko wrócę i napiszę wam, jak zadziałam na całe moje czworonożne stado :]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group