To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Czym i jak odkarmić oseska?

Devona - Śro Maj 15, 2013 12:25

Ninek, szczur jej nie nakarmi. A pipetką (taką malutką, którą dołączają np. do testów ciążowych, kiedyś kupowałam osobno w aptece) próbowałyście ją karmić? Albo strzykawką do podawania zawiesin niemowlętom i dzieciom? Może się tak zdarzyć, że będzie trzeba jeszcze z tydzień czy dwa ją w pełni "obsługiwać". Na podstawie zdjęć ja bym celowała, że ma ok. 2 tygodni.
AngelsDream - Śro Maj 15, 2013 12:27

Albo małym pędzelkiem.
Cegriiz - Śro Maj 15, 2013 12:32

W temacie swoim Ninek napisała, że drugi szczur pozytywnie wpłynął na apetyt panienki. Maleńka zjadła trochę gerberka i mleczka w towarzystwie sympatycznej szczurzej cioci ;)
Ninek - Śro Maj 15, 2013 13:04

Dokładnie tak :) Mała Mi rozruszała okruszka. Przy niej zaczęła jeść, pobiegała chwilkę i ogólnie baaaardzo się ożywiła.
Pipetę mam taką z najmniejszą możliwą dziurką, jak ciut grubsza igła.
Mała chyba nabrała sił bo od 10 co chwilę skubie coś z suchej karmy :) Mleczko nadal najchętniej spija z dłoni, ale z pipety też coraz lepiej ogarnia. Niestety nie pije z łyżeczki ani spodka, wchodzi w nie ;)

Przed chwilą zaliczyła głupawkę i bawiła się z moją dłonią :shock: Jest zdecydowanie żywsza i nie jest tak koścista, ma troszkę brzuszka :) No i znowu coś skubie, z faunaboxa dobiega chrupanie :mrgreen:

pszczoła - Śro Maj 15, 2013 13:16

cudne wieści :serducho:
Cegriiz - Śro Maj 15, 2013 13:23

Ninek, strasznie się cieszę :serducho:

Bardzo dobre wiadomości! Możesz kiedy spróbować jej trochę jakiegoś vibovitu podrzucić, w stosownym czasie. Ale to pewnie wiesz ;)

Jak bawi się z Twoją dłonią to idzie już ku dobremu :)

Devona - Śro Maj 15, 2013 14:18

Cudnie :) .

Z tym innym szczurem chodziło mi o to, że być może i tak trzeba będzie ją dokarmiać pipetką. Cieszę się, że Mała Mi ją przygarnęła, ma doświadczenie :mrgreen: .

Ninek - Śro Maj 15, 2013 14:32

Czy jeśli mała co 2-3 godziny dostaje mleko powinnam ją jeszcze dopajać wodą?
Jak na razie w ogóle nie potrafi pić wody i nie wiem czy ją przekonywać czy mleko na razie wystarczy.

susurrement - Śro Maj 15, 2013 22:02

Ninek, wenflon mógłby się przydać do karmienia - oczywiście z wyjętą igłą, sama rurka. powodzenia :serducho:
karrot - Pon Maj 20, 2013 20:25
Temat postu: maciupki szczurek prosto ze snopka. pomocy! :)
Przez pół dnia mieliśmy pewność, że znaleziątko to myszka. Więc na forum mysim dostałam wskazówki jak postępować z małą, ślepą i głuchą myszą. Po dodaniu zdjęć wszyscy stwierdzili, że to szczurek. Więc proszę, pomóżcie. Do tej pory karmiłam go co 2-3 godziny mlekiem dla kociąt. Co teraz zmienić? Dodaję zdjęcia, na pewno będziecie w stanie określić jego wiek i powiedzieć mi co będzie działo się jego małym ciałkiem w najbliższych dniach.

http://www.fotosik.pl/pok...d17f88c8fc.html

Prooooszę o pomoc :)

Cegriiz - Pon Maj 20, 2013 20:38

karrot, link nie działa.
karrot - Pon Maj 20, 2013 20:47

http://www.fotosik.pl/pok...a74853a5f5.html
pszczoła - Pon Maj 20, 2013 20:49

karrot, zajrzyj tutaj: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0
karrot - Pon Maj 20, 2013 21:31

a powie mi ktoś, ile ten malec może mieć dni?
Cegriiz - Pon Maj 20, 2013 21:35

Koło tygodnia przypuszczam.

Jeśli przeżyje i okazę się dzikusem, to maluch potrzebuje doświadczonego właściciela. I towarzystwa.

Jeśli samiec to pewnie też kastracji.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group