To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Czym i jak odkarmić oseska?

sachma - Sob Maj 28, 2011 19:39

Fea, my kaszką bobovita karmiliśmy już 10dniowego malucha.. jako 16 dniowy dopiero otworzył oczy - w sumie Timona otwierała oczka przez 2-3dni :D i jak już całkiem otworzyła to jadła z miseczki ;) . tylko bierz ryżową, a nie mleczno ryżową.. można dostać w wersji bezmlecznej - rozrabiasz ją na bazie mleka kociego.
Fea - Wto Maj 31, 2011 13:11

Dzięki za odpowiedź, z maluchem już chyba wszystko powinno być w porzadku, ma szesnaście dni, wcina tę kaszkę z mlekiem i niedługo spróbuję przestawić go na korzystanie z miski. Mam tylko jeszcze pytanie, kiedy on zacznie się w pełni samodzielnie załatwiać?
sachma - Wto Maj 31, 2011 22:36

a jeszcze się sam nie załatwia? z tego co pamiętam Tomonie masowałam brzuszek do czasu aż zaczęła skubać suche jedzenie - nie wiem czy nie za długo, ale ona tak lubiła masowanie brzuszka że nie miałam serca jej tego odmawiać :D przeważnie po jedzonku rozkładała się na pleckach :D
ola74 - Czw Wrz 22, 2011 16:15

Mam od soboty małego szczurka.Dzisiaj ma chyba 7 albo 8 dni i mam pare
dodatkowych pytań co do odzywiania i
waży 10g Royal Canin CONVALESCENCE SUPPOR?
Słyszałam,ze jest bardzo dobry,ale nie wiem czy to mu nie zaszkodzi.

klauduska - Czw Wrz 22, 2011 16:19

raczej jeszcze za wcześnie na to. kup u weta kocie mleko i odkarmiaj tym najpierw. ja covalescence kociakom dopiero podałam jak już samodzielnie mogły jeść.
ola74 - Czw Wrz 22, 2011 16:26

ja karmię mlekiem dla niemowląt +żółtko +glukoza,ale wydaje mi i się że za mało przybiera na wadze.A zjada co 3godz.0,5ml
ola74 - Czw Wrz 22, 2011 16:46

Boję się że bedzie zasłaby i gdy przyjdzie dzień gdy zaczną mu sie otwierać oczka to może tego nie wytrzymać (bo tyle sie tego naczytałam i zyję w stresie ).Więc co czynić by tak się nie stało?
Nakasha - Czw Wrz 22, 2011 16:58

ola74, szczurek karmiony przez człowieka prawie zawsze rośnie i rozwija się wolniej. I ryzyko śmierci jest bardzo duże - trzeba być tego świadomym. Oprócz jedzonka ważne jest, abyś mu masowała brzuszek pobudzając jelita do pracy i trzeba go trzymać w cieple. ;)
aneczka1-13 - Czw Wrz 22, 2011 18:58

może spróbuj mu dawać tego mleka tyle ile jest wstanie wypić. I kup to kocie mleko. Acha i nie możesz mu odrazu zmienić na to kocie mleko tylko wymieszaj na początku tak pół na pół.
Anonymous - Czw Wrz 22, 2011 19:20

Mleko dla kociąt jest znacznie bardziej odpowiednie dla szczura niż dla niemowląt, kup Gimpa np.
ola74 - Czw Wrz 22, 2011 19:25

Dzięki za odpowiedz.Dodam tylko,że poszłam dzisiaj do wet.i się załamałam,bo kazał mi go karmić Royal Canin Starter Mouse...a tam jak poczytałam to w składzie nie ma mleka tylko mięso itd.A co do ilości karmienia mlekiem to szczurek więcej niż 0.5 nie jest w stanie zjeść i dlatego myslałam o tym aby mu tez podawać Royal Canin CONVALESCENCE SUPPOR,bo ponoć bardzo wzmacniający jest.
aneczka1-13 - Czw Wrz 22, 2011 19:27

Jeszcze możesz kupić mleko sojowe dla niemowląt takie specjalne
Anonymous - Czw Wrz 22, 2011 19:41

ola74, convalescence jest pokarmem dla zwierząt w ciężkim stanie a nie osesków czy tych w pełni uzależnionych od mleka matki, zrozum to. On tego nie przyswoi jak dorosły.
Kup dobre mleko dla kociąt, żadne sojowe i karm go często i tyle ile będzie chciał na raz. Szczurza matka karmi bardzo często, spróbuj np. co godzinę, co dwie. I karm go pipetą z miękką końcówką, jak smoczek.
Koniecznie masuj brzuch i pomyśl jak go delikatnie dogrzać.

ola74 - Czw Wrz 22, 2011 19:44

dobra,tak zrobię.Tylko mam pytanie czy do tego mleka dla kociat dodawać żółtko i glukoze,czy samo mleko wystarczy?
ola74 - Czw Wrz 22, 2011 19:48

Tak jak pisałam wczesniej,mam go od soboty i dzisiaj ma chyba 7 albo 8 dni i karmie go teraz co 2.5-3godz. i ciąle ma ciepło bo butelke z woda ciągle mu wymieniam (nawet w nocy)I moje życie toczy się wokół szczurka :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group