To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Czym i jak odkarmić oseska?

Cegriiz - Pią Maj 24, 2013 10:09

karrot, przykro mi strasznie :(
mmarcioszka - Pią Maj 24, 2013 10:15

karrot, niestety takie maluchy są bardzo słabe. Przykro mi :glaszcze:
karrot - Pią Maj 24, 2013 11:17

spodziewałam się tego, możemy się tylko cieszyć, że nie umarł sam, z zimna i do końca przy nim byliśmy, pokochaliśmy.. aż normalnie łzy same się cisną do oczu.
dzięki za wsparcie, od samego początku, mimo, że Wy najlepiej wiedzieliście, że skończy się tak a nie inaczej!

Ninek - Pią Maj 24, 2013 11:21

karrot, strasznie mi przykro :( Byłam niemal pewna, że się Wam uda.
AngelsDream - Pią Maj 24, 2013 11:22

karrot, nieprawda, nie wiedzieliśmy. Po prostu im młodszy jest taki malec, tym mocniej uprzedzamy, zwłaszcza osoby mniej doświadczone, że nawet jeśli wszystko zrobią dobrze, szczurek lub szczurki mogą odejść. Tak jak u Ciebie. :glaszcze:
karrot - Pią Maj 24, 2013 11:28

ale przeczuwaliście to bardziej niż ja, znacie się na tym. może kiedyś jak już będziemy na swoim to przygarniemy jakiegoś szczuraska, takie drugie wcielenie Hipcia. to takie słodkie zwierzaki.
AngelsDream - Pią Maj 24, 2013 11:32

karrot, nie namawiamy, ale nie zniechęcamy także. Szczury to wspaniałe zwierzęta, choć jak na swój rozmiar dla wielu osób zbyt absorbujące. Jeśli masz siłę, zostań na forum, poczytaj o szczurach, rozejrzyj się, łatwiej przekonasz się, czy to na pewno zwierzaki dla Ciebie. :)
Ninek - Pią Maj 24, 2013 11:32

karrot napisał/a:
może kiedyś jak już będziemy na swoim to przygarniemy jakiegoś szczuraska,

Szczury ;) Minimum dwa, to zwierzątka stadne :)
Nadajecie się. W szczury trzeba potrafić się zaangażować, zdarza się, że trzeba z nimi po nocach siedzieć, dokarmiać, podawać leki, itp. Próbę generalną już przeszliście.

Oluś - Pią Maj 24, 2013 11:33

karrot, ogromnie mi przykro :glaszcze:
Mi się poszczęściło, dlatego bardzo chciałam, żeby i Wam się udało :(

quagmire - Pią Maj 24, 2013 12:34

karrot, bardzo, bardzo mi przykro.

Zapraszamy jednak do szczurzego świata, który, mimo, że nie jest wolny od chorób i trudnych decyzji, jest jednym z najprzyjemniejszych gryzoniowych światów - obiektywna nie jestem, ale nie wyobrażam sobie, że jakikolwiek inny gryzoń mógłby byc tak kochanym i cudownym przyjacielem.

karrot - Pią Maj 24, 2013 12:41

to tak jak szynszyle, najpierw jeden, później drugi, bo pierwszy był smutny, a teraz intensywnie myślimy o trzecim :)
nikt nie chciałby być samotny, więc nie skazałabym na to zwierzaka :)

olus_165 wielki szacun, miałaś 4 i udało Ci się, szczęśliwe pyszczki.

karrot - Pią Maj 24, 2013 12:46

w październiku zdecydowałam, że chcę gryzonia- szukalam miesiąc i padło na szyszki. chociaż drugi był szczurek, szczerze mówiąc przerażał mnie ogon. wiem, to okropne. ale teraz po tym maluchu, widząc kochany pyszczek, ogladając Wasze słodkie mordki, to jakoś mi minęło. tym bardziej, że to takie przyjacielskie stworzenia.
quagmire - Pią Maj 24, 2013 12:49

karrot i ogonki są bardzo miłe. Są leciutko ofutrzone, tak jak u maluszka, u samców bardziej szorstkie (bo cała sierść jest taka), u samiczek aksamitne.

Chociaż ja polecam samce - przymilne pieszczochy, zwłaszcza jak podrosną :)

karrot - Pią Maj 24, 2013 12:52

na pewno zdecydowałabym się na samce :) szkoda, że szczurki krótko żyją. gdybym chciała jakieś adoptować, to tak krótko by ze mną pobyły.
Nikky - Nie Sty 12, 2014 20:49
Temat postu: Jak podkarmić 3 tygodniowego malucha.
Trafił do mnie w piątek około 3 tygodniowy maluszek, dr powiedziała, żeby na razie nie dawać mu świeżych warzyw i owoców.

Mamy zaopatrzyć się w Covalescence, kaszki, mleko dla kociąt, Nutridrink. Ale co oprócz tego będzie na pewno bezpieczne? Małe nie bardzo zna nowe smaki, dziś próbował i smakują mu: jajka i gerbery, czy to bezpieczne dla niego?

+ Jaka jest norma wiekowa dla takiego szczura? Mój waży 40 gram...

Przeniosłam wątek do już istniejącego tematu. Kluska



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group