To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Poradnik kąpielowy.

Szczurówka - Śro Mar 05, 2014 14:16

a po co chcesz kąpać szczury? jeśli dla własnego widzimisie to odradzam. szczurze samce raz na jakiś czas w nizoralu się kąpie bo cuchną niekiedy i mają samczy łupież z nadmiaru testosteronu :)
Cegriiz - Śro Mar 05, 2014 14:23

AyumI, na tę porę roku, kąpiele dla szczurów nie są zalecane. Myślę, że warto przełożyć to na lato. U szczurów bardzo łatwo o przeziębienie. Można w okresie letnim na wybieg wyłożyć jakąś kuwetę lub miskę z wodą i przysmakami dla urozmaicenia. Trzeba pamiętać, ze wbrew pozorom, szczury wody nie uwielbiają, co za tym idzie i kąpieli. W większości wypadków, wanna również jest stresującym miejscem.

Woda z mydlinami przyjemnością dla szczurów nie będzie i może być również niebezpieczna.

AyumI - Śro Mar 05, 2014 15:07

oczywiście chodzi mi o lato , nie o teraz .. teraz to za zimno jest ...
Cegriiz - Śro Mar 05, 2014 15:09

AyumI, to tak jak mówię. Kąpiel a zabawa w wodzie to dwie różne sprawy u szczurów. Jesli kąpiesz szczura, to namydlasz go i spłukujesz. Jako formę zabawy, to wystarczy wlać do kuwety wodę i wystawić na wybieg. Wanna szczury stresuje najczęściej :)
smeg - Śro Mar 05, 2014 16:40

Połączyłam z już istniejącym tematem.
kasia2406 - Sob Lut 07, 2015 12:03

Ja moim dziewczynkom kąpiel zrobię ale bez mydła . Były właściciel małych powiedział żeby kąpać je bez mydła w ciepłej wodzie tak żeby mogły sobie popływały . Taką kąpiel mam robić im raz na tydzień . Raz przeżyły już taką przygodę ale nie u mnie :wink: Czy to dobry pomysł?

ort. celownik liczby mnogiej ma zakończenie -om, nie ą

Kasik - Sob Lut 07, 2015 12:31

kasia2406 napisał/a:
Taką kąpiel mam robić im raz na tydzień .

Ale po co? Szczury nie lubią wody, a kąpiele nie są im potrzebne, myją się same. W dodatku dla szczurów nieprzyzwyczajonych do wody jest to duży stres i ryzyko przeziębienia (futerko długo schnie).

kasia2406 - Pon Lut 09, 2015 14:30

Ale po co? Szczury nie lubią wody, a kąpiele nie są im potrzebne, myją się same. W dodatku dla szczurów nieprzyzwyczajonych do wody jest to duży stres i ryzyko przeziębienia (futerko długo schnie).[/quote]

to jest kąpiel ale taka nie do mycia tylko żeby szczurek sobie popływał ... szczerze mówiąc nie wiem po co .

smeg - Pon Lut 09, 2015 15:18

kasia2406, szczurki potrzebują biegania, a nie pływania ;) Zdecydowanie lepiej im zrobi możliwość swobodnego pochodzenia poza klatką. Większość szczurów boi się wody i nie wejdzie do niej z własnej woli. Jeśli Twoje szczury są przyzwyczajone do niej przez poprzedniego właściciela, to możesz spróbować - ale nie wrzucając ich na siłę do wody i dając im możliwość swobodnego wyjścia z niej lub stanięcia w płytszym miejscu. https://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA - tu jest filmik o przyzwyczajaniu szczurów do wody.

Ale pływanie nie jest im w żaden sposób niezbędne do życia ;)

kasia2406 - Śro Lut 11, 2015 15:15

smeg napisał/a:
kasia2406, szczurki potrzebują biegania, a nie pływania ;) Zdecydowanie lepiej im zrobi możliwość swobodnego pochodzenia poza klatką. Większość szczurów boi się wody i nie wejdzie do niej z własnej woli. Jeśli Twoje szczury są przyzwyczajone do niej przez poprzedniego właściciela, to możesz spróbować - ale nie wrzucając ich na siłę do wody i dając im możliwość swobodnego wyjścia z niej lub stanięcia w płytszym miejscu. https://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA - tu jest filmik o przyzwyczajaniu szczurów do wody.

Ale pływanie nie jest im w żaden sposób niezbędne do życia ;)


No dobrze . W takim razie kąpiele będę robiła ale wtedy gdy będą chciały. Szczurki są jeszcze młode i są u mnie zaledwie tydzień ,ale puszczałam je po podłodze . W sumie to nie w pokoju tylko w korytarzu . Jest bezpieczny tam się z nimi zapoznaję .

Sajena - Sob Mar 28, 2015 22:13

Właśnie, mam pytanie co do kąpieli. Moja ogonka po myciu jest żółta. Używam szamponu dla szczeniąt i dobrze go spłukuje i potem wycieram ja w ręcznik przeznaczony tylko dla niej i często prany. W klatce ma drobny żwirek kukurydziany i zawsze trochę sianka. Czy możliwe że to przez szampon albo sianko?
Pyl - Nie Mar 29, 2015 00:17

Sajena, poczytaj wcześniejsze posty w tym wątku - po co kąpiesz swojego szczura? Czy jest stara lub chora i nie umie już sama zadbać o swoją higienę? Jeśli nie to w ogóle nie jest jej to potrzebne. Szczury same się czyszczą i poza wyjątkowymi sytuacjami nie ma potrzeby ich kąpać.
Żółta może być od szamponu, jeśli jest przeznaczony dla zwierząt ciemnowłosych.

Jolasia - Nie Mar 06, 2016 21:36

Futro szczursenów cały czas śmierdzi petami, pewnie mieszkanie właścicielki :cenzura: jeszcze bardziej... I już tego smrodu wytrzymać nie mogę. Czym mam umyć szczurki? Szampon dla psa może być?

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pon Mar 07, 2016 12:03 ]
Na forum nie stosujemy słów powszechnie uważanych za wulgarne!

Rusałka - Nie Mar 06, 2016 21:41

Postaraj się przetrzymać zapach ogonów. Twoje nie są jeszcze przyzwyczajone do Ciebie, ani do nowego domu. Nie znasz ich reakcji na wodę.
Jeśli jej nie lubią, zbyt szybką kąpielą możesz je tylko jeszcze bardziej zrazić do siebie i do późniejszych prób oswajania z wodą.
Przez czas w którym pannice ochłoną i poznają nowy dom i Ciebie, futerko powinno im wywietrzeć.

Niamey - Pon Mar 07, 2016 06:57

Jolasia, możesz spróbować je delikatnie przetrzeć chusteczkami dla niemowląt, ale nic na siłę, żeby ich nie sresować.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group