To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Poradnik kąpielowy.

furburger - Pon Lut 20, 2012 08:55

moje jako kato potrafią przeżyć kąpiel ale niedajboże włączanie suszarki, wtedy panikują strasznie :P
bchadzyn - Sob Lut 25, 2012 14:38

wczoraj wykąpałem swoje szczęścia, są na mnie od tamtej pory złe, boją się mnie, długo się zastanawiają czy wejść mi na rękę, a jak chcę pogłaskać to od razu uciekają

to normalne? czy muszę od nowa oswajać?

furburger - Sob Lut 25, 2012 14:42

bchadzyn, mają focha to normalne no bo jak mogłeś je wykąpać przecież one takie czyste i pachnące :roll:
bchadzyn - Sob Lut 25, 2012 14:50

no okkkkkkk.... niech im będzie :D nie lubię jak się robią niemiziaste xd
mmarcioszka - Nie Lut 26, 2012 00:31

bchadzyn, przejdzie im jak zasmierdną od nowa ;)
bchadzyn - Nie Lut 26, 2012 13:11

na to liczę :)

Ale kąpiel się przydała! Dawno tak ładnie nie pachniały :) Za jakjieś parę tygodni postaram się je przyzwyczaić do wody.

może nie do mydła, ale do wody :wink: :D

taivas - Pon Mar 05, 2012 20:37

W weekend wykąpaliśmy nasze cuda. Potrzebowały kąpieli bardzo bardzo... Jeden z panów (konkretniej Nutek) popiskiwał, wyraźnie mu się to nie podobało, kiedy dotykały go mokre łapy i wmasowywały w niego dziecięcy szamponik, ale za to Net skorzystał z okazji, usiadł sobie w brodziku i w wodzie zaczął myć się po swojemu. :D Brakowało mu tylko szczotki i pieśni na ustach (pyszczku ^^ ). Ciężko było wysuszyć obydwa, ale przy tym żaden nie piszczał, tylko były trochę bardziej żwawe. ;) Ogólnie pierwszą kąpiel oceniam na plus, oczywiście wcześniej przygotowywaliśmy ich do kontaktu z wodą, ale myśleliśmy, że będzie gorzej. :)
Karena - Wto Maj 01, 2012 18:15

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be może komuś się przyda.
Agniesha - Czw Sie 09, 2012 11:19
Temat postu: Łupież?
Nie wiem gdzie szukać o tym info na forum więc pisze osobno i jak coś proszę o scalenie.
Jak wygląda szczurzy łupież?

I jeżeli już jest to wystarczy kąpiel w szamponie przeciwłupieżowym czy trzeba do weta?

[ Dodano: Pią Sie 10, 2012 13:19 ]
help help!

LawinaPL - Śro Kwi 24, 2013 17:42

Moje maluszki są za małe na kąpiel , ale w łazience mam cieplutko więc chyba do przeziębienia nie powinno dojść ^^ Mam anwet takie małe ręczniki w sam raz :wink: Ani wielki ani mały :mrgreen:
mmarcioszka - Śro Kwi 24, 2013 18:18

LawinaPL, szczury nie są za małe na kąpiel, ale jest ona im zbędna. Poczytaj temat ;)
LawinaPL - Śro Maj 01, 2013 19:40

mmarcioszka,
Kurde .. mooj sczurek ma katar , ale tez ma takie futro przetlusczone :c nie wiem co zrobic ..

Kasia_89 - Śro Maj 01, 2013 20:16

LawinaPL napisał/a:
nie wiem co zrobic ..


Zostawić w spokoju ;) To przetłuszczone futerko to naturalna bariera przed osiadaniem brudu i tak dalej, albo szczur zaczyna dojrzewanie ;)

mmarcioszka - Śro Maj 01, 2013 20:44

Moje paskudy zrobiły w nocy bagno (nasikały i nabobczyły na jeden z tarasów i się w tym wyspały :] ), więc je dzisiaj wykąpałam, obyło się bez większych m protestów :twisted:
AyumI - Śro Mar 05, 2014 14:12
Temat postu: kąpiel w wannie ?
No to tak ..
Czy Mogę moim szczurom nalać trochę letniej wody do wanny/brodzika żeby sb w niej posiedziały ...?
Czy są np jakieś preparaty w sklepach do kąpieli szczurów ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group