To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Poradnik kąpielowy.

karino - Sob Lut 21, 2009 14:51

jak przyzwyczajać szczura do wody :)
http://www.youtube.com/wa...feature=related
jak widać na filmiku moczą całą głowę i nic im nie jest.

ja swoje porostu wrzucałam do wanny, jak popływały trochę to je wyciągałam, ale nie były za szczęśliwe... spróbuje metody z filmiku :D

Oli - Sob Lut 21, 2009 16:09

karino napisał/a:
jak widać na filmiku moczą całą głowę i nic im nie jest.
tego nie wiemy i jakoś średnio chce mi się wierzyć, że nic by im nie było, gdyby podczas kąpania ktoś swojemu szczurowi zmoczył tak głowę. Po pierwsze filmik jest raczej przyzwyczajaniem do wody w celu pływania, a nie kąpieli, a po drugie szczur tam sam nurkuje, a nie człowiek polewa mu głowę. :wink:
Anonymous - Sob Lut 21, 2009 17:47

karino napisał/a:
ja swoje porostu wrzucałam do wanny, jak popływały trochę to je wyciągałam, ale nie były za szczęśliwe.

:shock: no nie dziwie sie, ze szczesliwe nie byly...

baradwys - Sob Lut 21, 2009 18:04

:shock:
Cytat:

ja swoje porostu wrzucałam do wanny, jak popływały trochę to je wyciągałam, ale nie były za szczęśliwe...
no ja im się wcale nie dziwię że nie są szczęśliwe!! Ja biorę każdego osobno myję w umywalce. Napuszczam trochę wody lekko moczę dupki a potem spłukuje pod bieżącą wodą... reszta czeka grzecznie w wannie (jeśli jestem u rodziców) lub w brodziku (jeśli jestem w Murci) wyściełanym ręcznikiem... by po wytarciu nie zziębić się od razu:)
karino - Sob Lut 21, 2009 21:47

Z wrzucaniem do wanny miałam na myśli taka ilość wody żeby, jak chciały mogły stanąć na łapkach. po prostu nie myłam ich żadnymi specyfikami, ciepła woda dobrze "usuwała" wszelkie smrodki. :)
Sandra - Śro Lip 22, 2009 07:22

moje ogonki czeka kąpiel szczególnie jednego bo jest strasznie brudny i zaniedbany przez ostatnia właścicielkę.spróbuje w brodziku. Nizoral jest przeciwłupieżowy i myje sie nim szczurki.Czy można uzyć innego służącego do tego samego??bo mam w domu bardzo doby i dość drogi i zastanawiam się czy mogę go zastosować.

[ Komentarz dodany przez: Hally: Sro Lip 22, 2009 09:30 ]
błędy poprawione.

Anonymous - Śro Lip 22, 2009 07:38

Sandra, użyj nizoralu, możesz kupić w małej saszetce. Kosmetyki kolorowe dla ludzi nie są dobre dla zwierząt. Nizoral jest szamponem aptecznym, leczniczym i jest zdecydowanie lepszy.
Sandra - Śro Lip 22, 2009 08:11

oki to kupie taka saszetke.
Oli - Śro Lip 22, 2009 18:51

Sandra, płyn do higieny intymnej też się nada. Tylko przy wszelakich myciach trzeba uważać na to, by się nic do oczu i uszu nie dostało.
Sandra - Śro Lip 22, 2009 19:22

Tak wiem wiem już czytałam:)
korusia05 - Czw Lis 05, 2009 21:08

Ja swoich nie moczę ;]
Tzn. moczę, ale szczoteczką do zębów ;)
Wg mnie bezpieczniejsze ;]

lolek - Nie Sty 03, 2010 22:12

ac o powiecie o sytuacji gdy mał szczurek garnie sie do wody (3 tygodniwy okolo;)gdy patrzy jak jego ziomki pływaja w wannie sam najchetniej by wskoczył ale nie wkladalem go bo sie jeszcze boje
mysllicie ze jest jeszcze zamaly na spotkanie z woda?

Anonymous - Nie Sty 03, 2010 22:50

łoł, moje ogony na widok wody bez mała zaczynają szczekać... nawet oczyszczenie ogonów niekiedy graniczy z cudem.
zuuzuushii - Pon Sty 04, 2010 00:32

a moje dzisiaj brodziły sobie w talerzu:) zamierzam je przyzwyczaić stopniowo do wody (oczywiście kąpiel będzie dopiero gdy zrobi się cieplej). Czego się nie zrobi dla samkołyka:p
lolek - Pon Sty 04, 2010 15:46

nom mysle ze maly chcial iscc za swoimi kolegami;p ale co wy myslicie moge go włozyc do wody?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group