To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Oddam - Przygarnij wacika...

Shendi - Śro Gru 29, 2010 13:40

Witaj

No tak niby masz racje ale zanim zagladlam teraz na forum to zdazylam wziac juz malego szczurka towarzysza dla Silvera choc nie powiem zawsze chorowalam na albinosa i byc moze w najblizszyma czasie pokusze sie na 3 szczurka tym bardziej,ze zmienilam klatke na wieksza.pozdr

roxi - Czw Sty 20, 2011 22:06

Cześć, mam pytanko, czy jest może jakiś młody, spokojny samiec do przygarnięcia (co do transportu to mogę dojechać do Gniezna/Inowrocławia/Poznania)? Szukam kolegi dla swojego, aktualnie samotnego, szczurka. :)


Jakby co, to więcej możecie przeczytać tutaj:

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9010

Sagitta78 - Pon Lut 14, 2011 23:49

Mój drugi szczurek był albinoskiem...To była samiczka uratowana przed "uwolnieniem na wolność"... :? Kolega po prostu mi powiedział,że dziewczyna się od niego wyprowadziła, a on dla szczura nie ma czasu, i że zamierza go "wypuścić"... Nie mogłam do tego dopuścić. Przygarnęłam kluskę, ale była dziwna. Czasami zachowywała się jak schizofreniczka...Cóż. Ale i tak była kochana.
Teraz, gdy po raz trzeci wzięłam szczurki, wzięłam parkę -dwie samiczki. Jedna z nich była albinoskiem. Naprawdę, nie robi mi różnicy umaszczenie- kocha się te słodkie kluski tak samo,niezależnie od koloru.
Alba-albinoska jednak parę dni temu odeszła- nie przeżyła po operacji usuwania guza.
Została ze mną około roczna, samotna samiczka, Mika.

Poszukuję dla niej od kliku dni towarzystwa i mam z tym wielki kłopot.
Gdyby więc ktoś wiedział o szczurzej panience, w wieku najlepiej kilku miesięcy do przygarnięcia- to ja jestem chętna.
Myślę,że szczurka z labolatorium też będzie dobrym towarzystwem.

Mieszkam w Gdańsku.

Anouk_Dreadmake - Śro Lut 16, 2011 10:59

dokladnie, kocha sie kazdego :)
2 lata temu mialam dylemat miedzy szczurem hodowlanym a sklepowym i wybralam sklepowe, bo zadne zwierze nie zasluzylo na swoj los, tylko czlowiek o nim decyduje... a wolalam dac zwierzakowi dom niz zeby trafil jako pokarm.

samiczki, 1-2 chetnie wezme dla towarzystwa do Rudej, bo Mala odeszla na SDA...

Charakterna1992 - Sob Mar 12, 2011 21:26

Gdyby do adopcji była samiczka z okolic Trójmiasta bądź z możliwością transportu, chętnie bym ją przyjęła. Mam już dwie samiczki, jedna ma pół roku, druga 2 miesiące. Klatkę mam dość dużą, 100x80x47 (wysokość x długość x głębokość).

edit: mogłabym też spróbować załatwić transport z Poznania.
Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś towarzyszka dla moich dziewuch ;)

yokoona - Pon Kwi 11, 2011 21:49

Chętnie przyjmę dwie szczurze dziewczynki, najchętniej młode i przyjazne, nie gryzące z województwa świętokrzyskiego (Ostrowiec, Kielce). Miałam już w przeszłosci dwa szczurki, biało czarne i mam sentyment do takiego umaszczenia, więc preferowane byłyby takie ogonki. Mam też pytanie odnośnie chłopców szczurków? Bo rozważałam też przyj ecie właśnie samczyków, ale wydaje mi się że ich mocz czuc dużo bardziej niż dziewczynek?Jak to jest?:)
Costa - Śro Maj 04, 2011 21:58

Albinoski są genialne! Kocham uch śliczne, wacikowe futerko i te ogromniaste ciałka! Aktualnie mam dwa samce, wykastrowane przeze mnie... są niemalże bezproblemowe! (Nie licząc zaczepiania staaaarszej siostrzyczki- jest ona już zbyt poważna na takie głupawe zabawy, a białasy są strasznie rozbrykane).

Generalnie nie można ich nie pokochać... nigdy jakoś mnie od nich nie odrzucało... a mama? Mama nie była zbyt chętna, ale ona to do mówienia dużo nie ma :D Również uwielbia waciki i często przychodzi do pokoju, by tak po prostu je wymiziać.

Jedynym problemem była praca z nimi- jak wiadomo, są to szczurki po przejściach, więc oswajanie musiało się tu znaleźć... przysmaki załatwiły wszystko! Teraz biegają po pokoju szczęśliwe, a od człowieka ni myślą odejść.

Wszystkie trzy moje szczurasy potrafią robić sztuczki. Cóż... może ogonki nie nadają się do tego najlepiej, ale gdybyście widzieli ich pyszczki, gdy po udanej próbie dostają ulubione przysmaki! ^.^

kite - Wto Maj 10, 2011 08:32

jestem chętna! doszczurzam klatkę 100/85/52. mam 2 samiczki
Onia - Wto Maj 10, 2011 10:11

Mam w domu 2 pocieszne samce w wieku 3 miesięcy.Szukam im kolejnego towarzysza w wieku do pół roku. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem:) i czekam na wiadomosc
Onia - Pią Maj 20, 2011 14:48

Rozumiem, ze na razie nic z tego?:(
Asmena - Pią Maj 20, 2011 18:11

Onia, na forum SPSu były gdzieś waciki chyba- bodajże w temacie Poznań/Chodzież.
klauduska - Pon Maj 23, 2011 13:21

Asmena napisał/a:
Onia, na forum SPSu były gdzieś waciki chyba- bodajże w temacie Poznań/Chodzież.


Asmena samczyki z akcji w Chodzieży/Poznaniu są pod moją opieką i szukam dla nich domków na każdym forum [w banerze jest link do tematu adopcyjnego]. do Oni napisałam już PMkę w zeszłym tyg w sprawie adopcji..

Onia - Wto Maj 24, 2011 14:42

Asmena napisał/a:
Onia, na forum SPSu były gdzieś waciki chyba- bodajże w temacie Poznań/Chodzież.

Tak widziałam :)
Do klauduski tez juz pisałam w tej sprawie.
Czekam na razie na decyzje jednej z forumowiczek odnośnie szczurka, wiec na razie nie będę robić niepotrzebnie zamieszania.

Adeline - Pią Cze 10, 2011 09:32

A mój kochany wacik nie żyje ;( Szczerze mówiąc nie wiem, czemu ludzie nie chcą albinosków. Ja mam największe zamiłowanie właśnie do nich. No i Yossi... Był największym miziakiem z całego stadka. Prawdopodobnie właśnie przez tą albinoską łagodną naturę. Bardzo szybko się do nas przyzwyczaił a później utworzyła się między nami taka szczególna więź... Nie faworyzuję szczurków. Ale muszę przyznać, że z Yossim miałam najlepszy kontakt. Co do czerwonych ślepków, na które niektórzy reagują wręcz alergicznie... Osobiście uważam, że dodają uroku <33
klauduska - Pią Cze 10, 2011 09:38

Nadal u mnie jeden słodki albiś szuka domku !


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group