To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczury a upały

unicorn - Pią Cze 21, 2013 11:58

Ninek, a ile wody lałaś?
Ninek - Pią Cze 21, 2013 12:10

Stawiałam kuwetkę krzywo więc było od ilości 'do zamoczenia stopek' po jakieś 5cm. Z ilością dobrą do pływania nie próbowałam, chce przetestować przy obecnym stadzie :)
cornflakegirl - Pią Cze 21, 2013 14:44

Ja swoim nie stawiam basenu, tylko moczę dłonie i je obficie głaszczę :D :D
Paulinx - Pią Cze 21, 2013 16:21

cornflakegirl hahahaha witaj w klubie :super: Robię dokładnie tak samo :lol:
unicorn - Pią Cze 21, 2013 16:31

A ja srokom załączyłam dzisiaj wiatrak, tak 2,5 m odległości od klatki. Jeju, jak się rozpłaszczyły na tarasie przecudnie, i te przymrużone oczka. :serducho:
Oluś - Pią Cze 21, 2013 23:39

No to dodam kilka fotek, bo bardzo na czasie :wink:
Od razu przepraszam za mało estetyczny wygląd basenu, ta blaszka służyła pieczeniu już ładnych kilka lat i wygląda jak wygląda. A mętna woda na niektórych zdjęciach to skutek rozpuszczonego granulatu z karmy :wink:


kissmyknees - Śro Lip 24, 2013 11:21

W upały też udostępniam szczurom basenik i na szczęście nie ma za wiele do sprzątania. W tej chwili mam wysokie plastikowe pudło na jakieś graty, przy którym leżą jakieś szmatki, którymi można przetrzeć mokrą podłogę. większy problem jest ze zbieraniem łupinek po słoneczniku czy skórkach po groszku, które potrafią czasem roznosić wszędzie... :)



U mnie zaczęło się od niewielkiej ilości wody w starej kuwecie i wsypanym pływającym słoneczniku. Szczury wyławiały smakołyki, przez co miały kontakt z wodą i powoli się z nią oswajały (ale kąpieli w nizoralu nadal nienawidzą ;) ). Z czasem stan wody podnosiłam, aż jeden ze szczurów zaczął wchodzić do niej po brzuszek i w końcu zamieniłam kuwetę na dużo większe plastikowe pudło. Lucek wchodził po brzuch (później i zanurzał się bardziej, bo wody lałam więcej niż na filmikach poniżej) i wyławiał groszek, który zabierał mu stojący na górze, bojący się wody, Julek. Później i Julek zaczął oswajać się z wodą, najpierw zanurzając cały łeb, a dopiero później wchodząc do wody. Teraz obaj mi się pluskają, roznoszą ten swój 'przepiękny' fiołkowy...ekhem, ekhem... zapaszek i ochładzają się w upały :)

Lucek z wygryzioną przez Julka raną:
http://youtu.be/vbYC6IGtMGE

Julek - mistrz nurkowania tylko łbem
http://youtu.be/w9go4ZKS7j8

Boska.Schi - Wto Sie 06, 2013 21:47
Temat postu: Chłodzenie szczura w upalne dni
http://szczuryiszczurki.b...w-letnie-upaly/
Karena - Wto Sie 06, 2013 21:56

Boska.Schi,
Cytat:
Regulamin:
I Ogólne zasady korzystania z forum
1. Zakładając nowy temat, sprawdź, czy taki sam lub podobny już nie istnieje. Jeśli tak – zadaj tam swoje pytanie.


Używaj proszę opcji 'szukaj'. Założony przez Ciebie temat scaliłam już z istniejącym.

arachne - Śro Sie 07, 2013 00:06

Ja kładę moim chłopakom mokry ręcznik na wierzch klatki...siedzą na nim rozpłaszczone jak naleśniki... :mrgreen:
Aghaa - Śro Sie 07, 2013 10:51

O, z tym ręcznikiem może też spróbuję. Wczoraj na czas wybiegu dałam chłopakom prowizoryczny basen (zrobiony z pochylonej kuwety) maluchom i Harniemu bardzo się spodobał - woda była wszędzie i jaka radocha :twisted: natomiast Cycu wody się boi i obserwował jedynie z góry łóżka z politowaniem zachowanie stada :roll:
Zizollo - Śro Sie 07, 2013 10:56

ja zraszam moich robali spryskiwaczem z wodą :mrgreen:
a na czas kiedy jestem w pracy wynoszę im klatkę na przedpokój zamykam wszystkie drzwi od pokoi żeby słońca nie wpuszczać i na pewno im tam chłodniej :]

Edyta820917 - Czw Sie 08, 2013 12:23

ja też mam basenik koło klatki :) i wiatrak który troszkę wieje na klatkę i są do prętów przytulone bo czują wiatraczek :) zmoczylam je ostatnio w lazience to mi chcialy pitnac a ja tylko jedna reka trzymalam a druga moczylam delikatnie :) wiercipiety :)
Oluś - Czw Sie 08, 2013 12:35

To ja się pochwalę filmikiem również tutaj :)
http://www.youtube.com/watch?v=PDJNJekm1AQ

Zizollo - Czw Sie 08, 2013 13:34

olus_165, super szczególnie agutek pokazał klasę i nura głową pod wodę :D
a wyławiają płatki kukurydziane? :>



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group