To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczury a upały

Antek - Pią Sie 31, 2012 22:24

Ja mieszkałem w Serbii, gdzie temperatura w lecie wynosila nawet do 40-kilku stopni Celsjusza. Żeby Cenka się nie męczyła, robiłem jedną z następujących rzeczy:
- Włączałem klimatyzację w pokoju w którym stała (ale ostrożnie, gdyż szczura można łatwo przeziębić - absolutnie nie nastawać na minimum!! :] ). Oczywiście nie pozwałem żeby strumień powietrza padał prosto na klatkę; na szczęście, klima była oddalona od Cenki, więc pokój się ochładzał równomiernie, a szczurek nawet nie zauważał gorąca :)
- Nakładałem mokry, zimny ręcznik na ściany klatki. Jeżeli pokój wymagał nadmiernego chłodzenia przez niezwykłe upały, zanosiłem klatkę do innego, cieplejszego pokoju (bez klimy) i tam obwijałem zewnętrzną stronę klatki schłodzonym ręcznikiem ::D

Szczurówka - Nie Cze 16, 2013 18:08
Temat postu: Szczur i woda...
Witam :)

Chciałam się zapytać:
Czy szczury rzeczywiście lubią pływać w wodzie tak jak na tym filmiku?:
http://www.youtube.com/watch?v=-Xn6EPczy3c.
Czy szczurom rzeczywiście sprawia to przyjemność?
:)

wilczek777 - Nie Cze 16, 2013 18:12

http://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA
Fajny filmik o tym o co pytasz. Szczury niezwykle łatwo zrazić do wody. Jedne lubią inne nie lubią nawet dźwięku wody bieżącej. Można szczurka przyzwyczajać ale tak jak powiedziane na filmiku - trwa to tygodniami jeśli nie dłużej. Zero przymusu a i tak szczurki mogą po prostu pływania nie lubić.

Szczurówka - Nie Cze 16, 2013 19:18

Kiedyś mój brat miał szczurki które uwielbiały wodę... ;)
Czyli można szczury przyzwyczajać powoli do wody i jak się przyzwyczają to co jakiś czas wpuszczać je żeby sobie popływały? ;)

wilczek777 - Nie Cze 16, 2013 19:23

Problem polega na tym, że szczurki łatwo się przeziębiają. W tym momencie sens takich kąpieli jest nie wielki bo trzeba na głowie stawać żeby się nie pochorowały.
Mao - Nie Cze 16, 2013 20:15

Szczurówka, można. Ubiegłego lata wystawiałam swoim ogonom malutki, ale dość głęboki basenik, by dało się zamoczyć łapki, brzuszek i, jak się okazało, łebek też, bo panny zaczęły nurkować w poszukiwaniu kawałeczków rzodkiewki. Lubią to, dwie zwłaszcza. Z tym, że ja sięgam po basen tylko w przypadku dużych upałów (30 st. i więcej) i starałam się zawsze jak mogłam zabezpieczyć ogony przed przeziębieniem: dokładne wytarcie po zabawie, okno najwyżej uchylone, a i tak klatka osłonięta z jego strony, do tego przy drzwiach na podłodze był dociśnięty ręcznik, żeby czasem coś nie zawiało z drugiego pokoju. wilczek777 ma rację, trzeba to dobrze przygotować i nie bawiłabym się w to w dni, kiedy upałów nie ma.
Szczurówka - Nie Cze 16, 2013 20:18

Mi właśnie chodziło o to żeby w ten sposób chłodzić szczurki gdy jest duży upał...
Ninek - Nie Cze 16, 2013 20:47

Szczurówka, do zimnej wody szczurów raczej nie przyzwyczaisz.
Moje akceptowały tylko ciepłą. Jak robiła się chłodniejsza nie chciały wchodzić.

quagmire - Nie Cze 16, 2013 21:04

Wydawało mi się, że w temacie był też film, ale najwyraźniej głowa spłatała mi figla.
Ale na jednym ze zdjęć zuuzuushii Vilho w wieku 2 lat i 4 miesięcy po raz pierwszy w życiu, ale z ogromną przyjemnością zażywa kąpieli. Drugiemu szczurkowi się to zupełnie nie podoba, więc to raczej zależy od zwierzaka:
http://forum.szczury.biz/...p=770538#770538

Mao - Nie Cze 16, 2013 21:12

Szczurówka, tylko musisz wziąć pod uwagę, że chłodna i przyjemna woda dla nas nie musi taka być dla szczurów. Ja stawiałam ciepłą wodę. Jak przestawała być letnia, zabierałam, żeby nie zaszkodzić.
mmarcioszka - Nie Cze 16, 2013 23:02

To kwestia osobnicza i tego, jak zachęcamy do kąpieli. Woda powinna być ciepła, a co najmniej letnia. Typowo do chłodzenia szczurów lepsza będzie płytka marmurowa w klatce, tak żeby mogły na niej leżeć, kiedy zechcą ;)
Karena - Pon Cze 17, 2013 19:19

Szczurówka, Zakładając nowy temat, sprawdź, czy taki sam lub podobny już nie istnieje. Scaliłam założony przez Ciebie temat z już istniejącym.

Dodatkowo przypominam, że istnieją odrębne tematy takie jak Poradnik kapielowy oraz
Ten o płytce kamiennej na cieplejsze dni .

Ninek - Czw Cze 20, 2013 08:52

Wczoraj moje szczury stały się samotnikami :lol: Tzn każde śpi osobno :P Nie gniotą się razem w tunelu ani sputniku, raczej wybierają hamaki i rozkładają się z daleka od siebie.
Kafelka ich niestety nie interesuje a widzę, że im gorąco (nic dziwnego, mamy tu 26 stopni a zwykle jest 21).

Aghaa - Czw Cze 20, 2013 09:27

Cycu wczoraj wyrzucił ze swojej metalowej kuwety prawie cały żwirek i tam teraz śpi, chyba to najchłodniejsze miejsce dla niego. Oczywiście nie przeszkadza mu załatwianie swoich potrzeb w jej rogu :twisted: tak jak wybierałam kupaki raz dziennie tak teraz na bieżąco musze :roll: Powtórka z rozrywki, bo rok temu w upały było podobnie
Szczurówka - Czw Cze 20, 2013 11:00

A czy można szczurom do klatki wstawić pojemnik z nalaną wodą żeby szczury sobię tam wchodziły i się chłodziły?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group