To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Łapanie ostrości - charakterystyczne dla czerwonookich

Nietoperrr... - Śro Lis 18, 2009 17:56

Ale przyznajcie,jak ktoś mało zorientowany,to może się wystraszyć...Ja swoje pierwsze albinoski mam dopiero od paru miesięcy,jak pierwszy raz zobaczyłam to"gibanie",to też nieźle się nastraszyłam!Tak mocno się jeden kołysał,że pomyślałam,że może ma coś z błędnikiem...A po chwili dołączył do niego jego brat i stali tak oboje na podłodze,naprzeciw mnie i się bujali w jednym rytmie...Teraz strasznie śmieszą mnie te ich wspólne występy(czasem jak leci jakaś muzyka jest to jeszcze śmieszniejsze...).Ale jak człowiek nic o tym nie wie,to można się nieźle nastraszyć...
xMsMartax - Pią Lis 20, 2009 10:12

Wczoraj zauważyłam to u mojego beżowego dumbo. Bujał się tak z minute po czym wskoczył na mnie :P
zuuzuushii - Śro Gru 23, 2009 15:08

mój jest american blue a tez się buja, bardziej nawet od diluted platinum...

Asica21 - Sob Lip 24, 2010 10:00

Moja mała albinka Omi też się tak kiwa 8) i zawsze kiedy mama podchodzi do klatki, straszę ją wtedy, że Omisia na pewno się na nią czai i chce ją zaatakować wtedy mama ucieka z pokoju a dzieciak ma po prostu słabiutki wzrok :lol:
AngelsDream - Sob Gru 11, 2010 11:31

Dużo takiego właśnie machania głową u Pretorii, szczurki Ren.

http://www.youtube.com/watch?v=m-d_rCHjfno

Bel - Sob Gru 11, 2010 12:46

Nisia, w moim stadzie te które mają oczy dark ruby kiwają się jak szalone natomiast te które mają oczy pink wcale się nie kiwają ;)
gosik78k - Wto Gru 14, 2010 21:08

Hej.
Mam problem z Klarą :( Jak dzisiaj zaobserwowałam, mała traci równowagę i przechyla się na lewą stronę.. Upada :( Martwię się.. Wyczytałam, że to może być spowodowane kilkoma rzeczami.
1. Problemy z błędnikiem.
2. Problem neurologiczny.
3. Powikłania po przeziębieniu (jak ją kupiłam, to miała katar, ale ponieważ jej przeszedł po pewnym czasie, nie pojechałyśmy do weta.).
Proszę o pomoc :( Jeśli stan Klary się nie poprawi, jutro jedziemy do lekarza.
PS. Dzwoniłam do weta. Mam ją ustawić w cieplejszym miejscu i zmuszać do picia dużej ilości wody.

Wszystkich, którzy mogą mi pomóc proszę o kontakt.

[ Dodano: Wto Gru 14, 2010 21:09 ]
I ma małe oczka :( Jakby bardziej czerwone. Więcej śpi ..

[ Dodano: Wto Gru 14, 2010 21:10 ]
Otrząsa się co jakiś czas, ale częściej niż kiedyś (ucho?)

[ Dodano: Wto Gru 14, 2010 21:34 ]
Stała się agresywna :(

babyduck - Wto Gru 14, 2010 21:38

gosik78k napisał/a:
Jeśli stan Klary się nie poprawi, jutro jedziemy do lekarza.
Nie jeśli się poprawi, ale bez względu na wszystko. Z objawami neurologicznymi nie ma żartów i trzeba działać szybko. Czasem liczą się godziny.
S - Śro Gru 15, 2010 15:40

Szczurki czasami staja się agresywne w wyniku choroby: ból albo problemy neurologiczne.
Moja Amiga na starość zrobiła sie psychiczna. Wyganiała Alme. Chciała być sama. Powodem był nowotwór. Rosły jej guzy; cztery dało się wyczuc: pod każda łapką po jednym guzie; co było w jej głowie nie sprawdzano. Została uśpiona, kiedy guzy spowodowały brak samodzielności - np. przewracanie się nawet na płaskiej powierzchni.

gosik78k - Śro Gru 15, 2010 20:34

Klara otrzymała antybiotyk. Jutro jedziemy jeszcze raz na kontrolę. Biedactwo dostało 3 zastrzyki :( Dodatkowo zakupiłam leki osłonowe dla Klary i Balbiny. Trzymajcie mocno kciuki!
aneczka1-13 - Pią Sty 07, 2011 23:23

A mój śp Kajtek. Był Dumbo American Blue i dość często zdarzało mu się tak kiwać na boki i to nie tylko przy zeskakiwaniu skądś a to robił bardzo rzadko gdyż był bojaźliwy.A oczy miał normalne czarne. Czy mógł mieć po prostu ten wzrok trochę słabszy??
klauduska - Czw Cze 09, 2011 09:12

Ja mam kiwaczkę, która ma czarne oczy [ :mrgreen: ], czerwonooki Rudzik się w ogóle nie kiwa, za to haszczak z oczami dark ruby kiwa się jak szalony :lol:
albinosy też są kiwaczkami.

Journey - Czw Cze 09, 2011 10:05

Nasz czerwonooki chłopak nie kiwa, ale często się 'zawiesza' :wink:
Bel - Czw Cze 09, 2011 10:38

zooma łapie :DD
Journey - Czw Cze 09, 2011 10:54

Dokładnie :lol: Swoich zachowaniami potrafi nas rozbroić na łopatki :mrgreen: To cudowny szczuras :serducho:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group