To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Co piją i co mogą pić szczury?

mmarcioszka - Wto Lis 19, 2013 10:15

Szczury nie odwodnią się jeśli mają dostęp do poidła, widocznie nie mają ochoty/potrzeby pić więcej, może faktycznie soczyste jabłko wystarczyło.
Wodę z Vibovitem mogły wypić szybciej niż zwykle, bo im smakowała, ale równie dobrze dlatego, że ten suplememt jesf słodki i może wzmagać pragnienie.

Nikky - Śro Gru 25, 2013 14:52

Czy szczurom można podać do picia kwiat bzu czarnego? Na nas super działa jak jesteśmy przeziębieni :)
sliwkowapanna - Sob Mar 01, 2014 17:15

w sumie przyłączyłabym się do pytania, chłopak notorycznie od mamy przywozi:D
vika - Nie Mar 16, 2014 22:20

pytanie ile mniej więcej powinien pić szczur wody z poidła???

moje od zawsze piły mało bo dostają dużo warzyw - ale teraz mam je na antybiotyku rozpuszczanym w wodzie i w ciągu 24 godzin wypijają we dwie jakies 25ml - odstawiłam im owoce i warzywa więc więcej antybiotyku wylewam niż wypijają ;/

Szczurówka - Nie Mar 16, 2014 22:31

vika napisał/a:
pytanie ile mniej więcej powinien pić szczur wody z poidła???

moje od zawsze piły mało bo dostają dużo warzyw - ale teraz mam je na antybiotyku rozpuszczanym w wodzie i w ciągu 24 godzin wypijają we dwie jakies 25ml - odstawiłam im owoce i warzywa więc więcej antybiotyku wylewam niż wypijają ;/
nie lepiej podać antybiotyk strzykawką do pyszczka? :>
Pyl - Nie Mar 16, 2014 22:47

vika, popieram Szczurówkę - dawkowanie leków przy tym sposobie podawania nie jest wiarygodne. Jeśli nie masz wprawy w podawaniu bezpośrednio do pyszczka to lepiej rozmieszać dokładnie odmierzoną porcję leku w czymś dobrym (polecam odrobinę Sinlacu - działa w większości przypadków) i podać ogonowi na spodeczku/łyżeczce. Każdy szczur zjada w ten sposób swoją porcję - nie więcej i nie mniej. I masz pewność kiedy i ile zjadł.
Cegriiz - Pon Mar 17, 2014 00:05

Off-Topic:
vika, a jeśli Ci tak wet zasugerował, to lepiej go zmień :P

vika - Pon Mar 17, 2014 08:14

dziękuję za sugestie ale dalej nie powiedziałyście mi ile mniej więcej powinien pić szczur dziennie wody nie jedząc owoców i warzyw....

Cegriiz jak na razie to jestem zadowolona z tego weta i nie mam potrzeby go zmieniać.

Layla - Pon Mar 17, 2014 20:29

vika, a ja sądzę, że weta warto zmienić. Antybiotyk podawany w wodzie tkwi w niej kilka godzin - więc nie mamy kontroli nad dawką. Nie wiemy ile szczur wypił, poza tym na niektóre leki źle działa światło. Tym bardziej jeśli antybiotyk dostają 2 szczury - jeden np. może wypić 2/3 a drugi 1/3, co mija się z celem. Jeśli chodzi o ilość podawanej wody, to zależy od diety, wieku i trybu życia. Młode, ruchliwe szczury piją więcej niż te, które większość dnia przesypiają.
aniucha0711 - Czw Cze 05, 2014 22:51

Layla napisał/a:
Antybiotyk podawany w wodzie tkwi w niej kilka godzin - więc nie mamy kontroli nad dawką. Nie wiemy ile szczur wypił, poza tym na niektóre leki źle działa światło. Tym bardziej jeśli antybiotyk dostają 2 szczury - jeden np. może wypić 2/3 a drugi 1/3, co mija się z celem.


Pamiętam jak po kastracji 2 panów weterynarz dał mi antybiotyk do rozpuszczenia w wodzie. 1 gram na litr wody dla każdego. Litr wody :lol: Były rozdzielone, także każdy miał swoje poidło, ale piły ten litr ze dwa tygodnie jak nie dłużej :roll:

W każdym razie moja mama robi pyszne soki z naszych ogrodowych owoców :) Dla Moich szczurów robi specjalne bez cukrów, konserwantów, soli i innych śmieci. Sam sok z gotowanych owoców :) Jesteśmy przyzwyczajeni, że w naszym domu od mojego dzieciństwa są jakieś gryzonie i tak jakoś od lat przygotowujemy perę słoików specjalnie dla nich :) Moje szczury uwielbiają gruszkowy. Nie pogardzą też czereśniowym i jabłkowym. Nie rozrabiam im z wodą, ponieważ bez cukru sok jest trochę mdły, ale smak czuć :)
Ach i kompot z dyni :) Uwielbiam zupy i placki dyniowe, więc zawsze mam parę słoików z pokrojoną, ugotowaną dynią w wodzie, smakują im ;)

Karena - Pią Cze 06, 2014 01:55

aniucha0711, ja również w tym roku szykuje soki owocowe dla szczurów ;)
Gamabunta - Wto Sie 19, 2014 09:46

Nie mam pojęcia gdzie można zadać to pytanie, jak i czy może było kiedyś zadane bo nic nie mogłam znaleźć w razie czego proszę o zrobienie z tym co trzeba :wink:

Martwię się o Lexi bo do tej pory cały czas piła z miseczki. Od kiedy jest u mnie, w klatce z resztą moich szczurzyc ma tylko poidełka. Ale tylko raz widziałam, że z jakiegoś piła, a ma 3, po jednym na każdym poziomie klatki.
Więc pytanie wygląda następująco. Czy mam jej wstawić miseczkę do klatki czy raczej zostawić same poidła i w końcu się przekona?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 10:39 ]
Scaliłam z tematu zbiorczego.

sliwkowapanna - Wto Sie 19, 2014 10:07

Weź ja do poidełka zaprowadź i dotykaj kulkę palcem by woda leciała, czasem się tak bawię ze szczurami, albo jak są obok naciskam poidełko by woda leciała, ale skoro widziałaś jak pije to pewnie jest ok, u mnie też czasem mało piją, albo dawaj owoce/oórka, nauczy się:-)
Gamabunta - Wto Sie 19, 2014 10:17

sliwkowapanna, już jestem uspokojona, zrobiłam jak mówiłaś, zawołałam ją do poidełka i przycisnęłam lekko, kapnęło jej na nos a potem zaczęła pić. Dzięki. :serducho:
sliwkowapanna - Wto Sie 19, 2014 10:33

Proszę :-D teraz ma pewnie kaca :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group