To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Co piją i co mogą pić szczury?

Anonymous - Czw Gru 14, 2006 19:36
Temat postu: Co piją i co mogą pić szczury?
zagęszczane soki - jak? dajecie im? bo moje w jednym poidełku mają gęsty sok z marchwi i nawet im smakuje. są jakieś 'przeciw' ?

scaliłam tematy o piciu, falka

Elbereth - Czw Gru 14, 2006 19:47

Nie daję (jedyny kontakt z napojami innymi niż woda mają jak się dorwą do mojego kubka :wink: ). Ale nie powinno zaszkodzić :) . W końcu to tylko miąższ i woda (tak jakby rozwodniony przecier).
falka - Pią Gru 15, 2006 00:26

zazwyczaj słodzone cukrem lub/i syropem glukozowo-fruktozowym - ja daję tylko na smak do miseczki
Niuniak - Pią Gru 15, 2006 15:22

u mnie w miarę często dostają np. pysia (bo ja piję często) oraz herbatkę, bo mój chłoapk pije często a szczurcia jest maniaczką herbaty (i piwa). Jak narazie nic im się nie dzieje, a w miarę czesto piją tzn. tak z 3-4 razy na tydzień :)
L. - Sob Gru 16, 2006 15:08

ja daje co jakis czas kubusia :} a herbate jak mi podpije z kubka ^^
Anonymous - Sob Gru 16, 2006 23:29

herbata uzależnia i podwyższa ciśnienie. A piwo to tylko ludziom chorym na nerki się daje. Alkohol dla zwierzątków jest niewskazany. Można zabić zwierzaka alkoholem.
Niuniak - Pon Gru 18, 2006 12:13

dlatego robię jej tylko szklankę herbaty dziennie a piwa to tak do 3 max(na dzień) ograniczam. co by mi się nie rozpiła ::D:
Nisia - Pon Gru 18, 2006 14:37

nev! napisał/a:
Alkohol dla zwierzątków jest niewskazany. Można zabić zwierzaka alkoholem.

nev!, przesadzasz. A przeciez daje się Echniaceę? I to też na alkoholu? I to nie w byle jakiej ilości....
A ilez to piwo ma alkoholu? Malutko. A szczur też wypije malutko - moje tylko parę liźnięć i już im wystarczało.

Moim (chemika) zdaniem alkohol mozna dawać, ale najlepiej piwo. Mało kwasów owocowych, mało alkoholu. Trochę SO2, ale przy małych iloscich i rzadko to nic sie nie stanie. Nie takie rzeczy ogony jedzą - kable wcale nie są zdrowsze.

A twierdzenie:
nev! napisał/a:
Można zabić zwierzaka alkoholem.

przypimna twierdzenie "czekolada zabija szczury". Co też jest nieprawdą. Można dawać, ale mało i rzadko.
nev! napisał/a:
herbata uzależnia i podwyższa ciśnienie.

Zalezy jaka.

Natomiast co do cukrów:
falka napisał/a:
słodzone cukrem lub/i syropem glukozowo-fruktozowym

Cukier jest w wielu rzeczach, które szczur je. Nawet w Scanomune. Kwestia pozostaje tego, czy cukry są łatwo, czy trudnoprzyswajalne. Glukoza i fruktoza są cukrami prostymi, jak najabardziej naturalnymi i sa łatwoprzyswajalne. Poleca się je dla ciężko chorych zwierząt.
Pomijając, że fruktoza jest w zasadzie w każdym owocu.
Natomiast sacharoza - złożona, trudnoprzyswajalna. Zupełnie inny temat.

Dlatego ja, gdy widze na opakowaniu, że słodzony jest sok glukozą i fruktozą to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Wiem, że moje poglądy na dietę moga byc dziwne, ale moje szczury tak jedzą od początku, maja prawie 2 lata i są zdrowe. Żeby nie było. Pozwalam im także polizać czasem pomady ochronnej do ust albo kremu - bo lubią (nie powiem, ile tam chemikaliów).

falka - Pon Gru 18, 2006 23:59

Nisia napisał/a:
Dlatego ja, gdy widze na opakowaniu, że słodzony jest sok glukozą i fruktozą to nie mam żadnych zastrzeżeń.


No właśnie. Za to aspartamu nikomu nie polecam.

Anonymous - Śro Gru 20, 2006 18:55

no dobrze, piwo nie szkodzi. ale napewno nie jest szczurowi do niczego potrzebne. szczerze to nie rozumiem dawania zwierzętom alkoholu.
Nisia - Czw Gru 21, 2006 15:16

aga, nie jest potrzebne. Dlatego moje ogony widziały piwo ostatnio z rok temu.
Patti - Wto Maj 15, 2007 16:13
Temat postu: Co dajecie ogonkom do picia?
Moje maleństwo zazwyczaj preferuje wode.. Do Vibovitu nie chce sie nawet zbliżyć. Natomiast dziś wlazła mi do szklanki z miętą (naszczęście zimna była). Myślicie że jej mięta nie zaszkodzi? Zwłaszcza że to nie taka suszona z pudełka tylko świeża z ogrodu ;] . A co wasze szczurki lubią do picia?
NinaWi - Wto Maj 15, 2007 16:54

Myślę, że herbata miętowa może być ;)

Moje bardzo lubią vibovit, wodę, różne herbatki ziołowe prosto z mojego kubka :twisted: . Czasami daję im trochę jakichś soków, najczęściej tych jednodniowych, bez cukru. Bardzo lubią wpychać się do kubka, gdy piję kawę, ale kawy pić im nie pozwalam.

Maniak - Wto Maj 15, 2007 17:00

Oj moje tez uwielbiaja wykac mi nochal do kubka, ale juz sie przyzwyczaiłam do tego ze jak sa ze mna :D

moje wode pija-regularnie, raz na jakis czas mleko im do podła wleje, lub jakas herbake owocowa :D

Anonymous - Wto Maj 15, 2007 17:02

woda, soki owocowe, czasem herbata zielona.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group