To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Gady, płazy i inne potwory :)

Mangusta - Pią Lip 11, 2008 20:36

no mi niestety monitor się rypnął i po agamkach :/ nie chcę kupować kolejnego sprzed pięciu lat, co się zepsuje za 3 tygodnie... niech to szlag.

chyba że mi Piotrek fundnie... ale coś mi się widzi że i do działki będzie musiał dołożyć... ehhh.

Off-Topic:
podrosną mi pająki to spróbuję sprzedać to co mi sie okaże płcią męską. bo moje stare samce parahybany to już dziadkowie i nie ma co ich denerwować.

pituophis - Czw Lip 17, 2008 15:14

http://www.forum.dracomag...p=1331#post1331

Z radosci zaraz wyjde z siebie i stane obok.

Mangusta - Czw Lip 17, 2008 15:37

lampropeltisów ogólnie nie lubię, ale te splendidy są śliczne.

cholera, muszę trochę przeorganizować swoją hodowlę, bo mam ochotę pociągnąć ją w troche innym kierunku. a z drugiej strony nie chce sprzedawać moich zboż... :evil:

nezu - Czw Lip 17, 2008 15:43

Kurcze, oczu od tych sznurówek oderwać nie można. :mrgreen:
pituophis - Czw Lip 17, 2008 15:46

W jakim?

Zboze zostaw. Ja w podobny sposob mam boa kubanskiego - to nie moj profil, dzieci miec nie bedzie, ale jest, jest fajny (choc specyficzny w obyciu).

Mangusta - Czw Lip 17, 2008 16:00

Cytat:
W jakim?
agamy, mam nadzieję. jestem absolutnie zachwycona Hydrosaurus Weberi, aczkolwiek przez dłuuugi czas pewnie na samych marzeniach się skończy. zacznie się od brodaczy a co będzie później, zobaczymy ;)

myślałam o boa, ale to też raczej jako maskotka bardziej niż na hodowlę.

pituophis - Czw Lip 17, 2008 16:11

Hydrosaurus potrzebuje wielkiego terrarium, w malym bardzo szybko ociera sobie pysk, co predzej czy pozniej konczy sie infekcja.

Mi sie bardzo podobaja biczogony, ciekawe sa tez Xenagama sp. - ale drogie.

Mangusta - Czw Lip 17, 2008 17:21

Cytat:
Hydrosaurus potrzebuje wielkiego terrarium,
spoko, mam 10m2 pokoju do wykorzystania, chyba im wystarczy ;) tak czy siak, póki co zaczniemy od dwóch, trzech agamek brodatych, na początkowe 90x60x50 terrarium z regału... może zrobimy kurs do Pragi na giełdę, to będzie wycieczka kulturoznawcza połączona z terrarystyką :twisted:

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 13:08 ]
pituophis, mam do Ciebie pytanie. mój chłop chciałby spróbować utworzyć sztucznie przetworzoną "karmę" dla węży. powiedzmy takie podroby z mączką kostną i witaminami, wszystko zawinięte w kawałek jelita lub czegoś w tym stylu. czy gdyby dogłębnie zapoznać się z idealną dietą dla węża, odpowiednio dobrać składniki to byłoby coś takiego możliwe?

satanka666 - Nie Lip 20, 2008 13:43

hop.
pituophis - Pon Lip 21, 2008 16:14

Cytat:
pituophis, mam do Ciebie pytanie. mój chłop chciałby spróbować utworzyć sztucznie przetworzoną "karmę" dla węży. powiedzmy takie podroby z mączką kostną i witaminami, wszystko zawinięte w kawałek jelita lub czegoś w tym stylu. czy gdyby dogłębnie zapoznać się z idealną dietą dla węża, odpowiednio dobrać składniki to byłoby coś takiego możliwe


Tak, jako dodatek rzedu 10-20%, dla doroslych, nierozmnazanych. Jako karma podstawowa sie nie sprawdza. Probowali tego w USA, zwierzeta sie marnowaly.
W USA sa w sprzedazy parowki z mielonych gryzoni :roll: Podobno lepsze.

Mangusta - Pon Lip 21, 2008 16:46

hehe, to ja już wolę podawać w całości niż mielone nie wiadomo skąd i jak. dzięki :)

może nie tak piękne jak to co pokazuje Pitu, ale oto Milozaur w pozie "a co sie staooo?" w podczerwieni i marnie podkolorowany photoshopem ;)



od razu uprzedzając pytania, Mila już nie siedzi na ręcznikach, przeniosłam ją na łupki bukowe. średnio jest szczęśliwa bo jej ulubionym sportem było zakopywanie się pod ręcznikami. ale dostanie niedługo odparzonego kokosa to jej przejdą fochy ;)

Anonymous - Pon Lip 21, 2008 17:26

a istnieją roślinożerne węże?
Mangusta - Pon Lip 21, 2008 17:33

:D nie, w ogóle mało jest roślinożernych gadów.

najbardziej strawne dla osób które nie chcą się bawić w skarmianie gryzoni są pończoszniki, które można karmić filetami z ryb, wąż jajożer (ale tutaj trzeba mieć dostęp do bardzo małych jaj), wąż świerszczożer i żółtopuzik bałkański, beznoga jaszczurka która się żywi świerszczami, ślimakami i innym robactwem, jednakże jej wygląd jest... hm, no trzeba go lubić ;)

edit: aaa no i nie licząc jajożera trzeba mieć na uwadze że nawet tym wężom trzeba podać raz na jakiś czas mysiego oseska...

pituophis - Wto Lip 22, 2008 12:16

Ponczorszniki karmi sie calymi rybami i oseskami zreszta tez, a zoltopuzik mloci myszy az milo.
Mangusta - Wto Sie 05, 2008 15:21

okej, czekałam na tą pannicę 3 tygodnie...
świetnie zapakowana, wygląda na zdrową, na dniach pójdę do weta na sprawdzenie czy wszystko w porządku, wpierw muszę trochę ochłonąć z emocji :lol:

przedstawiam Pannę Migotkę :)

rozpoznanie nowego terenu...

a tu już w tymczasowym terrarium (tworzenie docelowego troche się przedłuży :| )

dzień dooobry

i profil paniusi.

teraz sobie odpoczywa po długiej podróży :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group