To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Gady, płazy i inne potwory :)

zalbi - Śro Sie 18, 2010 14:39

a we wrocławiu będzie chyba teraz pod koniec sierpnia/początkiem września giełda terrarystyczna chyba?

może by tam? zamówic u kogos i tam odebrac, żeby nie szukac już transportów..

gratis - Śro Sie 18, 2010 14:45

zalbi, targi zoo botanica? 11-12 września, hala stulecia
Mangusta - Śro Sie 18, 2010 15:54

Przedstawiam urodzone dzisiaj, pierwsze w moim domu osobiście wyinkubowane zbożówki :mrgreen: są całe i zdrowe, bez guzków (u jednego mam wątpliwości co do kawałka ogonka, ale jest tak mały że na pewno nie będzie w niczym przeszkadzać). Póki co wyszły tylko dwie, jedna się mocno wstydzi a na ostatnim jajku jest już jakiś zaczątek pęknięcia.




co do odmiany to będę wiedzieć po pierwszej wylince :) prawdopodobnie classic lub miami :) możliwe że jedną zostawię do dalszej hodowli a reszta będzie na sprzedaż po pierwszych 4 karmieniach. To kto tam zamawiał? ;)

dudzia - Śro Sie 18, 2010 19:01

dziekuję Ci Mangusta,
też wyczytałam by maluchów nie kupować tylko już podrostka. na dzien dzisiejszy myślę o tym źródle http://www.varan.pl/ . w takim razie bedzie jeden osobnik:) po jakim czasie można zmienić faunabox na terrarium takie 50x30x40 ? Pytam bo kompletnie nie orientuję się w jakim tempie rosną. Może terrarium bedzie prezentem na gwiazdkę, tylko nie wiem czy nie za wczesnie lub nie za późno :D
co do faunaboxów to który byłby lepszy?
http://www.zoologiczny.sk...27_61_319___440
czy
http://www.zoologiczny.sk...27_61_319___438 ??
I jeżeli początkowo będzie w faunaboxie który jest bodajże z plastiku to kabel grzewczy chyba nie jest najlepszym pomysłem? wystarczy żarówka na dzien i ta nocna?
im więcej czytam tym bardziej mi się podobają i już zastanawiam się czy by i u mnie się miejsce nie znalazło na gekonka :twisted:

Mangusta - Śro Sie 18, 2010 19:57

ten pierwszy jest za duży, nadawałby się nawet dla dorosłego (jako rack).

dudzia napisał/a:
po jakim czasie można zmienić faunabox na terrarium takie 50x30x40 ?
zorientujesz się jak urośnie ;) to nie zależy od niczego specjalnego... jedne rosną szybciej drugie wolniej. moje terraria 30x20x20 robią się trochę przymałe dla 8miesięcznych gekonów.

Cytat:
I jeżeli początkowo będzie w faunaboxie który jest bodajże z plastiku to kabel grzewczy chyba nie jest najlepszym pomysłem? wystarczy żarówka na dzien i ta nocna?
kabel też jest ok, jeśli jest podłączony do termostatu to nic się nie stanie, a i fatygi z tym mniej. dajesz 15watt i masz spokój.
dudzia - Śro Sie 18, 2010 22:00

Mangusta, bardziej chodzi mi o to, że skoro będzie początkowo żył na ręcznikach papierowych to nie ma jak schować tego kabla w podłożu...
Mangusta - Śro Sie 18, 2010 22:01

kabla nie chowasz w podłożu tylko kładziesz pod faunabox ;)
dudzia - Śro Sie 18, 2010 22:29

Mangusta, ale ze mnie tępak :D przepraszam że tak męczę ale na razie to dla mnie czarna magia i pytam. jak bedzie kabel grzewczy to żarówka też potrzebna? a jak bedzie żarówka (ta zwykla a na noc nocna) to czy kabel grzewczy jest konieczny? bo z tym kablem to bardziej myślałam już w terrarium właściwym by był zamocowany,a w faunaboxie który zbyt ogromny nie jest, miałam nadzieje ze żarówka 40W starczy.

a orientacyjnie by nazwać gekona podrostkiem to ile musi miec tygodni (miesiecy, nie wiem)?

siedze godzinami i czytam i powoli zaczynam wszystko ogarniać. bardzo powoli :D

nezu - Czw Sie 19, 2010 00:30

Mangusta, gratulowałam już na gygy, to pogratuluję i tu.

Serdeczne gratulacje babciu sznurówek! :mrgreen:
Śliczne maluchy, oby znalazły dobre domy. :)

Mangusta - Czw Sie 19, 2010 01:24

dzięki :D

póki co dwie z trzech mają imiona - Sasha i Kowalski. Sasha prawdopodobnie zostanie u mnie. Są dwie babki i jeden facet, z tego jeszcze jedna babka do oddania po kosztach. Nie wiem jeszcze jak nazwać ją. Jeśli jajko nr 4 się wykluje i się okaże coś wyjątkowego, to i Sasha będzie na sprzedaż, ale to w wyjątkowym przypadku.

Cytat:
jak bedzie kabel grzewczy to żarówka też potrzebna? a jak bedzie żarówka (ta zwykla a na noc nocna) to czy kabel grzewczy jest konieczny?
Kabel jest wystarczający, wtedy żarówy byłyby tylko dodatkiem.

Cytat:
a orientacyjnie by nazwać gekona podrostkiem to ile musi miec tygodni (miesiecy, nie wiem)?
jest po prostu większy, widać już dorosłe znaczenia, musi mieć z 10 cm minimum.
Grucha - Czw Sie 19, 2010 12:09

Mangusta, gratuluje, piękne maluchy :] Ja nadal chętny jestem jakby co ;)
kameliowa - Czw Sie 19, 2010 13:32

jakie maleństwa śliczne! Moje gratulacje oczywiście :)
Mangusta - Czw Sie 19, 2010 13:42

ok zatem przedstawiamy każdego z osobna...

nr 1 - Kowalski. Duży, jasny samczyk, duże plamy, zredukowana czerń, możliwe Hypo.




zarezerwowany dla Gruchy :)

nr 2 - Sasha. Bardzo ciemna samiczka z motley'em przy główce. Możliwe Miami.




najprawdopodobniej zostaje u mnie.

nr 3 - Jasna samiczka, drobny wzór. Classic.




wolna.

i nr 4 - jajko niespodzianka.



wolne ;)

dodatkowo dla skali porównawczej rodzice:

Mila - łagodna, około metra długości, z ponadnaturalną skłonnością do ucieczek. Gdyby zamki do drzwiczek były od wewnątrz terrariów, to by je otworzyła.




Kraken (totalny brak współpracy) - silny, nieco zdziczały, bardzo przystojny. Fochuje przy jedzeniu ale pracujemy nad tym.




na końcu jeszcze dla większego zobrazowania parę fot mojego Garego ;)



Maluchy będą do odbioru po 4 karmieniach czyli za około 2-3 tygodnie. Cena to 30zł + koszty wysyłki. Seksowanie na podstawie różnic w ogonie, za około tydzień potwierdzone poppingiem.

nezu - Czw Sie 19, 2010 14:33

Napatrzeć się nie mogę na te sznurowadełka. :serducho:
kameliowa - Czw Sie 19, 2010 14:39

Zbożówka.... moje marzenie <3 Nie mogę napatrzeć sie na te potworki piękne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group