To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Jaki pellet dla szczura?

TheKing - Wto Kwi 13, 2021 12:24
Temat postu: Jaki pellet dla szczura?
Witam. Mam pytanie czy mogę stosować pellet zrobiony z drzew iglastych? Moja klatka ma sporą podstawę i szukam bezpiecznego i taniego podłoża dla szczurków.
Senthe - Wto Kwi 13, 2021 20:54

TheKing, odradzam, po pierwsze taki pellet się rozsypuje w pył, a po drugie zawiera olejki eteryczne drzew iglastych. Obydwa te czynniki wpływają drażniąco na układ oddechowy szczurów, który i tak już jest podatny na infekcje.

Osobiście zawsze polecam zrębki wędzarnicze, bukowe lub olchowe. Można kupić je na Allegro w dużych ilościach. Są odpylone, nie drażnią łapek, dobrze chłoną zapachy, łatwo się je sprząta, i w porównaniu z każdą inną opcją wychodzą bardzo tanio. Ogólnie same plusy. ; )

TheKing - Śro Kwi 14, 2021 06:11

Senthe napisał/a:
TheKing, odradzam, po pierwsze taki pellet się rozsypuje w pył, a po drugie zawiera olejki eteryczne drzew iglastych. Obydwa te czynniki wpływają drażniąco na układ oddechowy szczurów, który i tak już jest podatny na infekcje.

Osobiście zawsze polecam zrębki wędzarnicze, bukowe lub olchowe. Można kupić je na Allegro w dużych ilościach. Są odpylone, nie drażnią łapek, dobrze chłoną zapachy, łatwo się je sprząta, i w porównaniu z każdą inną opcją wychodzą bardzo tanio. Ogólnie same plusy. ; )


Te zrębki buku są bezpieczne bo czytałem gdzieś, że buk jako drzewo do obgryzania dla szczura jest toksyczny ?

Senthe - Śro Kwi 14, 2021 22:17

TheKing, mamy na forum listę roślin niebezpiecznych dla szczurów, uzupełnianą przez lata: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2985

Z buku są wymienione tylko orzechy i liście, tak więc wysuszone drewno nie powinno być problemem.

Ściółka w formie zrębków bukowych jest z pewnością bezpieczna, przetestowana przez wiele osób, sama używałam jej przez parę lat. Nie zauważyłam w ogóle, żeby szczury ją kiedykolwiek gryzły. Tu na forum pewnie znajdziesz więcej informacji, jak wpiszesz "zrębki" w wyszukiwarkę.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group