To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Reanimacja szczura

myszkaaaa - Czw Sie 20, 2020 21:16
Temat postu: Reanimacja szczura
Witam. Mam pytanie odnośnie reanimacji. Czy komuś z was udało się przywróci funcje życiowe u szczurka. Mój szczur fuzz zachorował. Myślałam, ze to zapalenie płuc, Pani wet tez. W trakcie leczenia bez poprawy okazało się, ze szczur ma sporego guza na jelitach, być może z przerzutami na węzłach chłonnych. Pani wet nie dawała dużych szans na powodzenie operacji, kazała podawać leki przeciebolowe i wredy zdecydujemy. Zadzwoniłam do innej klinki, specjalistki od gryzoni, wcisnęła mnie na wizytę w środę, ale w nocy z wtorku na srode nagle stan szczura się pogorszył. Wizyta miała być na 14, ale wiedziałam, ze do tej godziny może nie przeżyć. Szczure był chlodny, bardzo cierpiał. Wsiadłam do auta, do weta 10 min autem, niestety nagle szczur dostał ataku, złapał 3 razy powietrze i odszedł. Wpadłam w rozpacz z bezsilności, próbowałam go masować i reanimować ale przestałam po chwili. Teraz mam wyrzuty sumienia, ze przez atak paniki nie podjęłam próby reanimacji na dłużej. Stąd moje pytanie, czy komuś na forum udało się przeprowadzić reanimacje z powodzeniem?
Senthe - Pią Sie 21, 2020 01:15

Reanimacja nie pomogłaby w takim przypadku, ewidentnie problemem były bardzo chore organy wewnętrzne, a nie np. nagły wstrząs. Nawet gdybyś go dowiozła do weta, to przecież by go tam magicznie nie uzdrowiono w minutę. Niestety po prostu jego żywot się zakończył.

Na przyszłość, przy następnych szczurach, od razu zgłaszaj się wyłącznie do polecanych szczurzych klinik. To pozwoli na szybszą poprawną diagnozę i skuteczniejsze leczenie.

myszkaaaa - Pią Sie 21, 2020 06:12

Wet do którego chodzę ze wszystkim szczurami nie raz uratował życie moim szczurom. W tej sytuacji chciałam sprawdzić u tej drugiej Pani specjalistki od zajęczaków i gryzoni czy operacja ma sens. Szczur miał tylko 3 miesiące, więc bardzo mi zależało na udzieleniu mu pomocy w jakikolwiek sposób. Niestety szczury pokazują, ze są chore dopiero jak jest juz często za późno. A guzy były wewnątrz prawie niewyczuwalne nawet po diagnozie :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group