To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - Pomóżcie, został samotny szczurek. Co zrobić ?

dev999 - Czw Gru 06, 2018 17:37
Temat postu: Pomóżcie, został samotny szczurek. Co zrobić ?
Witam serdecznie forumowiczów. Dnia wczorajszego moja samiczka Daisy (R.I.P malutka) niestety nie przetrwała operacji pod narkozą i zostawiła swojego braciszka 1-dno rocznego Miki'ego samego. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego że nie może być sam, dlatego piszę tutaj aby się poradzić co zrobić. Niestety obszukałem chyba pół internetu o adopcji nowego, w podobnym wieku towarzysza dla Miki'ego ale wszędzie zbyt duża różnica kilometrów nie pozwala.
Mam jedynie możliwość adoptować maluszka, samiczke która ma ok. 1 miesiąc i spróbować z czasem łączenia, bo Miki zawsze był spokojnym szczurkiem, od małego z charakteru jest nieśmiały :roll: dlatego uważam że jest duża szansa na zaakceptowanie siebie nawzajem. Czy będzie to dobry pomysł, czy jakie najlepsze jest rozwiązanie z tej sytuacji zważając na czas, aby Miki nie rozpaczał za bardzo przez samotność :glaszcze:

Pyl - Czw Gru 06, 2018 18:45

dev999, skąd jesteś i czy Twoj ogonek jest wykastrowany?
Można szukać albo w podobnym wieku albo dwójki młodych - oczywiście jeżeli rozmiar Twojej klatki oraz zasoby finansowe wystarczą.

dev999 - Czw Gru 06, 2018 19:35

Pyl napisał/a:
dev999, skąd jesteś i czy Twoj ogonek jest wykastrowany?
Można szukać albo w podobnym wieku albo dwójki młodych - oczywiście jeżeli rozmiar Twojej klatki oraz zasoby finansowe wystarczą.


Jestem z Biłgoraja (woj. lubelskie) i tak, Miki jest wykastrowany dlatego szukam samiczki. No właśnie tak jak mówię, obszukałem naprawdę wiele for, facebook itp. i nie mogę znaleść szczurka do adopcji w podobnym wieku. Sądzę, że 2 szczurki to dla mnie wystarczająco, bo 3 to już ciężko upilnować że tak powiem, najlepiej dla mnie by było przygarnąć 1 maluszka. A co do klatki to zamierzam dokupić większą, bo niedawno się dopiero dowiedziałem że klatka jest lekko za mała jak na minimalne wymagania.

szczurkai - Czw Gru 06, 2018 20:45

dev999, jak maluszki , to tylko 2 . młodziaki potrzebują towarzystwa w swoim wieku do zabawy .
Pyl - Pią Gru 07, 2018 01:02

dev999, szczurkai ma rację - maluch potrzebuje rówieśników do wspólnej zabawy i prawidłowego rozwoju. Samiczek w średnim wieku powinni mieć sporo w Vivie Gryzonie. Tylko faktycznie musiałbyś załatwić sobie transport, ale teraz przed Świętami to prostsze niż zazwyczaj. Dopytaj czy ktoś ze znajomych nie będzie wracać na Święta do domu i dzwoń lub pisz do Vivy.
Mi się ostatnio udało załatwić transport w idealnym terminie jednym SMSem :)

dev999 - Pią Gru 07, 2018 12:17

szczurkai napisał/a:
dev999, jak maluszki , to tylko 2 . młodziaki potrzebują towarzystwa w swoim wieku do zabawy .


Pyl napisał/a:
dev999, szczurkai ma rację - maluch potrzebuje rówieśników do wspólnej zabawy i prawidłowego rozwoju. Samiczek w średnim wieku powinni mieć sporo w Vivie Gryzonie. Tylko faktycznie musiałbyś załatwić sobie transport, ale teraz przed Świętami to prostsze niż zazwyczaj. Dopytaj czy ktoś ze znajomych nie będzie wracać na Święta do domu i dzwoń lub pisz do Vivy.
Mi się ostatnio udało załatwić transport w idealnym terminie jednym SMSem


Rozumiem, a więc tak. Postanowiłem że wezmę 2 młode maluchy (samiczki), i powoli będę starał się łączym je z Mikim. Czy jakieś rady co robić od razu po przywiezieniu maluchów do domu ? :]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group