To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Czy szczury moga przecisnac sie z klatki?

revil - Czw Lis 22, 2018 17:45
Temat postu: Czy szczury moga przecisnac sie z klatki?
Witam :)

Mam pytanie odnosnie klatki dla szczurkow. Kupilem 2 szczurki i duza klatke ktora jest dla szczurow...

Szczurki dopiero zapoznaja sie z nowym domem, ale zauwazylem ze potrafia cala glowe(powiedzmy tak do szyi -za uszy) wystawic poza klatke. Zastanawiam sie czy czasami nie dadza rady calkiem sie przecisnac?
Klatka jest niby dla szczurow, ale zastanawiam sie czy moze dla wiekszych(starszych)??

Albireo - Czw Lis 22, 2018 20:48

revil, a jaka to klatka? Perfect? Niestety wiele klatek ma rozstaw prętów ok. 2,5 cm, a przez taki odstęp małe szczurki przejdą bez problemów. Wtedy konieczne jest siatkowanie. Jeśli przejdzie głowa, to pewnie i przejdzie reszta ciała.
revil - Czw Lis 22, 2018 21:35

Dziekuje za odpowiedz Albireo!
Zgadza sie! Rozstaw do dokladnie 2.5cm.

Czy ktos moglby doradzic jak osiatkowac klatke?

Albireo - Czw Lis 22, 2018 22:00

revil, tutaj jest cały temat, może znajdziesz coś ciekawego: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2616
Ja mam osiatkowane czteromodułowego Perfecta. Siatkę metalową kupiłam w Castoramie, do tego cienki drut, który cięłam na małe kawałki i tak przymocowywałam siatkę do klatki. Trytki mogą być przegryzione przez szczury.

revil - Sob Lis 24, 2018 17:08

Albireo Dziekuje! Klatka osiatkowana :)
Develborz - Wto Gru 18, 2018 11:53

To są bardzo inteligentne stowrzenia. Czy szczur jest w stanie się nauczyć otwierać sobie klatkę?
Pyl - Wto Gru 18, 2018 12:42

Develborz, tak. Droższe klatki zazwyczaj mają nieco "trudniejsze" zamknięcia (np. Savic).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group