To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Odmalowanie kuchni - czy szczurkom nie zaszkodzą opary farb?

Niwka - Sob Lis 03, 2018 23:21
Temat postu: Odmalowanie kuchni - czy szczurkom nie zaszkodzą opary farb?
Chciałabym pomalować ściany w kuchni, to się robi coraz bardziej konieczne. W pokoju obok mieszkają szczurki. Czy chemia z farby nie zaszkodzi im wziewnie? Nie wiem jak to teraz jest z toksycznością farb dla małych futerkowców.
angelus - Nie Lis 04, 2018 17:14

Niwka, myślę, że wszystko zależy od farby.
Zwykła emulsja do ścian jest na pewno o wiele mniej toksyczna, niż wszelkie farby olejne.
U mnie pare lat temu robili remont klatki schodowej, jeden z moich szczurów miał wtedy straszne problemy z oczami, reszta czuła się dobrze, więc pewnie każdy ogonek ma inną tolerancję na związki chemiczne zawarte w farbach.
Myślę, że jeżeli zamkniesz pokój ze szczurkami, to nie powinno być większych problemów, oczywiście zakładając, że będziesz używać farby na bazie wody.
Chociaż wydaje mi się, że lepiej byłoby zaczekać do wiosny, teraz wszystko wolno schnie i niemożna dobrze wywietrzyć mieszkania.

Niwka - Śro Lis 14, 2018 21:42

angelus, Poczekamy więc do wiosny. Nasze szczurki są wziewnie bardzo wrażliwe. A to co napisałaś o oczach to przerażające - jeszcze jak nie mamy wpływu i nie możemy ich ochronić. :? Wpadłam na pomysł, że pomalujemy kuchnię nie od razu cała, lecz etapami. Jedna ściana - 3 dni przerwy. Druga ściana - przerwa. Itd.
Annie - Czw Wrz 12, 2019 09:31

A co powiecie na [URL=spam]farby kabe[/URL]?... na pewno szczurkom nie zaszkodzą…
Krzysiek40 - Pon Sie 28, 2023 12:22

Zalecałbym ostrożność z malowaniem ścian w pobliżu szczurków


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group