To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Czy szczurka mogę zabrać do szkoły?

Senthe - Wto Lip 03, 2018 13:18

NIE MOŻESZ połączyć szczura z innym gatunkiem.

NIE MOŻESZ zabrać go gdziekolwiek poza dom (z wyjątkiem weterynarza, w odpowiednim transporterze).

Obydwie te rzeczy łatwo mogą się skończyć chorobą albo śmiercią.

Przestań zachowywać się jak dziecko i traktować zwierzę jak zabawkę.

Albireo - Wto Lip 03, 2018 16:14

derio111, koszatniczka skończy pewnie jako przekąska. Widziałam raz, jak szczur zaatakował mysz byłej współlokatorki. To nie był miły widok, uwierz.
Książkę kiedyś kupiłam, właśnie dla tamtej współlokatorki. Straszne brednie. Nie można na niej polegać jako na źródle informacji o gatunku. Forum jest rzetelniejsze i za darmo.

Anonymous - Wto Lip 03, 2018 21:21

Towarzysz innego gatunku??? W żadnym wypadku, no chyba że jesteś terrarystą (czyt. terrorystą), i chcesz nim nakarmić węża. Koszatniczka może skończyć, jak to słusznie Albireo mówi, jako przekąska. Taka kolba, tylko z mięska (żarcik :D ). Nie zrozum mnie źle, ale to naprawdę może się źle skończyć, dla jednego, czy dla drugiego gatunku.

A teraz na poważnie:
Dokup jak najszybciej dla swojego ogonka towarzysza tej samej płci. Szczury to zwierzęta silnie stadne, a Ty nie zastąpisz mu kompana. Brak "przyjaciela" w jednej klatce najprawdopodobniej skończy się depresją zwierzaka, a nawet jego śmiercią, czego chcesz zapewne uniknąć.
Po drugie, szkoła:
Zabranie ogona do szkoły nie jest dobrym pomysłem. Zwierzak, nie dość że będzie się stresował, to możesz z tego tytułu mieć nieprzyjemności. I tu nie tylko o Ciebie chodzi 8)

Off-Topic:
Pierwsze trzy zdania: Nie chcę, żebyś zrozumiał mnie źle, że ja chcę Ci dopiec itd, itp... Po prostu mówię, jaka jest, po pierwsze prawda, po drugie wreszcie, chcę Ci to uświadomić, że to naprawdę nie jest dobry pomysł. Jeśli Cię w czymś uraziłem, przepraszam, nie taki był w mojej wypowiedzi cel.

derio111 - Śro Lip 04, 2018 09:37

O kurcze widać ,że to jest dość skomplikowane, ale dzięki, że jesteście pomocni.
Anonymous - Śro Lip 04, 2018 22:13

Derio111, od ilu miesięcy masz szczury, bo widać, że zielony jesteś w tym temacie. Jeszcze raz: Dokup dla swojego ogonka towarzysza tej samej płci. Szczury to zwierzęta silnie stadne, a Ty nie zastąpisz mu kompana. Brak "przyjaciela" w jednej klatce najprawdopodobniej skończy się depresją zwierzaka, a nawet jego śmiercią, czego chcesz zapewne uniknąć. Polecam hodowle Zirrael Rattery, i wszystkie SHSRP i Rodent Club, możesz też adoptować ogona n.p ze SzczurzeAdopcje, lub z Przytułku Ratatuj. Trzymaj linki, żebyś nie musiał szukać:

https://pl-pl.facebook.com/SzczurzeAdopcje/
https://pl-pl.facebook.com/PrzytulekRatatuj/

Ze sklepu zoologicznego nie kupuj, ze względu na wadliwe geny i złe warunki, no chyba że za darmo :) :)

derio111 - Czw Lip 05, 2018 14:01

Karol739 napisał/a:
Derio111, od ilu miesięcy masz szczury, bo widać, że zielony jesteś w tym temacie. Jeszcze raz: Dokup dla swojego ogonka towarzysza tej samej płci. Szczury to zwierzęta silnie stadne, a Ty nie zastąpisz mu kompana. Brak "przyjaciela" w jednej klatce najprawdopodobniej skończy się depresją zwierzaka, a nawet jego śmiercią, czego chcesz zapewne uniknąć. Polecam hodowle Zirrael Rattery, i wszystkie SHSRP i Rodent Club, możesz też adoptować ogona n.p ze SzczurzeAdopcje, lub z Przytułku Ratatuj. Trzymaj linki, żebyś nie musiał szukać:

https://pl-pl.facebook.com/SzczurzeAdopcje/
https://pl-pl.facebook.com/PrzytulekRatatuj/

Ze sklepu zoologicznego nie kupuj, ze względu na wadliwe geny i złe warunki, no chyba że za darmo :) :)



No Szczurka mam ok 2 miesięcy, tak jestem zielony,ale staram się o niego dbać.

Albireo - Czw Lip 05, 2018 16:12

derio111, wcześniej pisałeś, że szczur ma około dwóch miesięcy. Teraz, że jest u Ciebie od takiego czasu. Musi być starszy, przecież nikt by oseska nie wydał. Poszukaj mu kompana, nie chciałbyś przecież całego dzieciństwa spędzić samotnie, zamknięty w pustej celi, bez kontaktu z rówieśnikami :(
derio111 - Wto Lip 17, 2018 21:04

jokada napisał/a:
Nie mozna absolutnie mieszac gatunkow bo sie to skonczy wzajemnym zagryzieniem. Juz nawet pomijajac inne wymagania
pokarmowe.

I nie, nie musisz nigdzie szczura nosic ze sobą, jest to jirpotrzebne narazanie zwierzecia na stres i niebezpieczeństwo.


Nie byłem świadomy ,że to takie niebezpieczne.

Anonymous - Czw Lip 26, 2018 12:56

Dokupiłeś już kompana dla ogonka?
szczurkai - Czw Lip 26, 2018 14:26

Karol739, NIE KUPUJEMY SZCZURÓW poza zarejestrowanymi hodowla i. derio111, doadoptowałeś już szczurowi kompa Na?
Anonymous - Czw Lip 26, 2018 20:10

Szczurkai, wiem o tym. Gdy pisałem te słowa, NIE myślałem o kupnie ogonka w zoologu lub pseudo.
szczurkai - Czw Lip 26, 2018 20:32

Karol739, tak tylko prostuję ,bo dla totalnego laik kupno =zoologa ;-)
derio111 - Pon Lip 30, 2018 09:35

Babolek ma już kompana, uff zaakceptowali się uffff.
Anonymous - Pon Lip 30, 2018 16:36

Szczurkai, spoksik. Derio111, dobrze że to zrobiłeś. Jak to w piosence Kombi, życzę Twoim ogonkom "Słodkiego, miłego życia..."!
derio111 - Czw Sie 02, 2018 09:06

Karol739 napisał/a:
Szczurkai, spoksik. Derio111, dobrze że to zrobiłeś. Jak to w piosence Kombi, życzę Twoim ogonkom "Słodkiego, miłego życia..."!


Razem są szczęśliwe , podskubują się, a w nocy wariują , jest głośniej.

[ Dodano: Pon Sie 20, 2018 11:56 ]
Ostatnio było nie ciekawie, bo babolek nowego zaczął kopać, coraz częściej siedzą w klatce z dala od siebie.

[ Dodano: Pią Sie 24, 2018 10:42 ]
A wy ile macie szczurów w domu?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group