To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Jak wyleczyć szczurka ?

Preet - Sob Maj 12, 2018 23:25

Senthe napisał/a:
Lepiej myć klatkę lżejszymi środkami czystości. Ja myję CIF-em i bardzo dokładnie płuczę.

Drapanie i strupki to objawy pasożytów, przestań kombinować i po prostu przelecz obie szczurzyce pod tym kątem. Pasożyty nie muszą być widoczne. Nie ma magicznych "płynów leczniczych", chyba że liczyć ivermektynę, którą dostaje się u weterynarza, jest tania i dobra.

Jeśli Twoja szczurzyca przez ponad miesiąc drapie się, kicha i ma porfirynę, a Ty dopiero teraz organizujesz pójście do weterynarza, to to jest już skrajne zaniedbanie. Dobrze, że Ci nie zeszła na zapalenie płuc w międzyczasie.

Preet napisał/a:
coś nie wierze że to by były jakieś pasożyty

Pewnie, przecież masz największe doświadczenie w tym temacie :roll:


dobrze że nie myłam domestosem , jutro przemyje cifem , , porfiryna jej już się nie pojawia kichanie ustąpiło bo robiłam jej inhalacje , wiem że to zaniedbanie ale ostatnio na nic czasu , nie mam ,dobra w poniedziałek koniecznie muszę iść do weta i bd się dobijać aż mnie przyjmie

Preet - Sob Maj 12, 2018 23:29

Karol739 napisał/a:
Oj, Domestos to nie jest dobry pomysł. Klatkę najlepiej umyć płynem do mycia naczyń i sodą. Z którego miasta jesteś? Ja w Białymstoku polecam pana Adama Kołotko.


właśnie nie byłam przekonana do tego więc tu napisałam , mieszkam w okolicach Kętrzyna a z tego co czytałam na forum dobry szczurzy weterynarz jest w Olsztynie , ten płyn do mycia naczyń zmieszać z sodą tak ? , z tego co napisałeś tak to rozumiem

Senthe - Nie Maj 13, 2018 13:45

Preet, chyba najpierw jednym, a potem drugim. Możesz poszukać domowych sposobów na środki czystości. Po prostu nie myj klatki rzeczami, którymi nie umyłabyś sobie naczyń ; )
Preet - Nie Maj 13, 2018 21:04

Senthe napisał/a:
Preet, chyba najpierw jednym, a potem drugim. Możesz poszukać domowych sposobów na środki czystości. Po prostu nie myj klatki rzeczami, którymi nie umyłabyś sobie naczyń ; )


ok dzięki

Preet - Wto Cze 05, 2018 22:28

Ok moje szczurki zostaly wyleczone , dostaly jakies zastrzyki dokladnie nie wiem co to bylo bo ten weterynarz byl chamski i obojetnie podchodzi do zwierzat i ludzi ale pomoglo bo juz drapnie ustapilo i teraz podaje vibovit bobas co pomaga bo mniej kichaja , u eta byla z ok 3 tygodnie temu tylko nie mialam czasu napisac dziekuje wszystkim za pomoc
Anonymous - Śro Cze 06, 2018 17:03

Pewnie dostaly inwermektynę. Ja na przykład łączę płyn Ludwik z sodą. Klatkę, miseczki, czy inne gadźety odmywają się super. I soda usuwa wszystkie zapachy.
Preet - Śro Cze 06, 2018 23:24

też tak myślę jak czytałam to w takich przypadkach podaje się inwermektynę, jeszcze kilka razy taką mieszanką umyję bo te pasożyty mogą nadal siedzieć , nie myślcie sobie że nie myję klatki tylko taką mieszanką , tak to myję jak mi radziliście płynem do naczyń wcześniej myłam mydłem :)
Anonymous - Sob Cze 16, 2018 15:37

Można i klatkę myć, byle dokładnie spłukać


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group