To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Szczur... zbrązowiał?

KKICZS - Wto Lut 13, 2018 16:17
Temat postu: Szczur... zbrązowiał?
Witam, przez jakieś dwa miesiące miałem całkowicie białego szczura, jednak ostatnio zauważyłem, że brązowieje/pomarańczowieje. W internecie znalazłem tylko wzmianki o pomarańczowym łupieżu, jednak szczur nie ma żadnego łupieżu tylko zabarwione futerko.
Na tym forum znalazłem też
Cytat:
w sklepie to pewnie najpewniej chory szczur, który zbrązowiał.. Bardzo często się tak dzieje.
. Szczur ma wciąż biały brzuch, jednak pomarańczowo-brudny grzbiet, głównie na bokach.
Szczury nie jadły nic, co mogłoby im zaszkodzić, a jedyną rzeczą, która mogła go by zabarwić była marchewka.
Wie ktoś co to? Jakaś choroba i trzeba z tym do weta, czy wystarczy ogonka wykąpać (póki co próbuję go przyzwyczaić do wody)?

szczurkai - Wto Lut 13, 2018 21:17

KKICZS, szczurów nie kąpiemy bez wyraźnego zalecenia weterynarza. Może to być zwykły brud i wystarczy przemyć go mokrym wacikiem.
Pyl - Wto Lut 13, 2018 22:55

KKICZS, wstaw zdjęcie albo filmik. Być może to duże ilości porfiryny na futrze (taki jakby kołnierz), a to może wskazywać ma chorobę.
KKICZS - Pią Lut 16, 2018 16:40

Zdjęcie:
Przemycie mokrym wacikiem wiele nie dało, nie zauważyłem dalszych zmian, po prostu zrudział i tak mu już zostało. Zanim zapytacie: nie, nie był taki od początku, wcześniej był śnieżnobiały i wciąż ma taki kolor na brzuszku.

Senthe - Pią Lut 16, 2018 19:05

Tajemnicza sprawa. Wydaje mi się, że z wiekiem szczury raczej jaśnieją niż ciemnieją, jeśli chodzi o zmianę barwy... Czy Ty obstawiasz, że to jest jakiś niespotykany rodzaj brudu, czy faktyczna zmiana barwy sierści? Mógłbyś np. zebrać parę włosków i dokładnie się im przyjrzeć?
Pyl - Pią Lut 16, 2018 23:16

Ej, to nie wygląda na brud, może słabo mogę obejrzeć na komórce, ale to po prostu rudawe umaszczenie. Może to coś jak honey - one też rodzą się białe, a potem robią się "obsikane". Przydałby się jakiś hodowca do oceny - może napisz do Husarskich maila, one miały miot białasów, powinny wiedzieć więcej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group