To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Pomagamy w wyborze klatki 2017

agathe1988 - Pon Sty 09, 2017 11:37

Senowa, proszę, tutaj znajdziesz recenzje różnych klatek.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1606

Sójka - Czw Sty 26, 2017 21:12

Proszę o pomoc waham się miedzy kupnem klatki dla 3 szczurzych panów:
1. -> Frodo
-małe drzwiczki :!: (co prawda 2 pary)
+otwierana góra (myślę, że uda mi się tak zagospodarować miejsce żeby nie wieszać niczego na "suficie")
+jest wyższy niż Freddy
+jak dla mnie jest ładniejszy (nie ma żadnych uszkodzeń, nówka sztuka)
+ma już w zestawie 3 tarasy, które po wzmocnieniu mogą być naprawdę solidne
+jest tańszy o 36zł (niby nic ale staram się jak najwięcej odłożyć na resztę wyposażenia)
+składana

2. -> Savic Freddy 2
+duże drzwiczki :!:
+w zestawie solidny tarasik i narożna kuweta
+otwierany bok(cały się otwiera?)
-brak uchwytu i lekkie uszkodzenie kuwety(trochę się boję, że to uszkodzenie może sprawić że góra będzie mniej stabilna lub że bardziej będzie kusiła ogony do zjadania kuwety ??? )
-droższy
-nie da się złożyć

Zastanawiam się, czy czyszczenie klatki z góry jest uciążliwe i obawiam się wyciągania chłopaczorów przez te małe drzwiczki (ew. górą byle nie jak jastrząb! :twisted: ) Cholerka a każda złotóweczka zostawiona na hamaczki to cenna złotóweczka.

Nie mam pojęcia, które minusy będą bardziej uciążliwe :?

Mam nadzieję, że nie nabroiłam dodając linki :lol1:

ema0505 - Pią Sty 27, 2017 22:02

Sójka, generalnie frodo jest większa. Duży plus jak wyskoczy nieplanowane doszczurzanie ;)
Sójka - Pią Sty 27, 2017 22:30

"Nieplanowane" czyli GMR pełną torpedą :P

Zdecydowałam się na FRODO, więc będzie walka z silną wolą :roll:

Baha - Pon Mar 20, 2017 12:43

Jestem jeszcze mało doświadczoną posiadaczką dwóch szczurzych dziewczynek. Szukam klatki, która spełniłaby kilka warunków. Rozmiar (w linku poniżej producent podaje 36 ale napisałam do nich i wymiar na dole kuwety jest 36 a na górze 41), drzwiczki na górze i kolor i tutaj jest problem bo w jasnych kolorach jest bardzo mało klatek. Chciałam też malowaną klatkę ale nie udało mi się znaleźć nic ciekawego. Ta klatka chyba najbardziej by mi pasowała, ale proszę o radę bardziej doświadczonych http://klatki.org/klatka-...ia-MEGA-2-metal
limomanka - Pon Mar 20, 2017 12:58

Baha, klatka moim zdaniem za mała. Z tej samej strony masz taką - ma dużo lepsze wymiary a cena niewiele wyższa, warto tylko dopytać o odległość między prętami. Moim zdaniem lepsze są klatki wyższe, ale tak naprawdę co kto lubi.
Z mojej strony mogę polecić przeglądanie allegro i olx. Często można fajne klatki dostać za grosze, zwłaszcza jeśli wyczeka się na okazję - a zakładam, że skoro myszy są już z Tobą, to na razie mają gdzie mieszkać?
Tu masz temat z recenzjami konkretnych modeli, z wyszczególnieniem, ile szczurów może w nich mieszkać. Może Ci to pomoże w wyborze.

Baha - Pon Mar 20, 2017 18:54

Limonka, tą którą wstawiłaś jest też niska tylko poprostu dłuższa.
Podoba mi się frodo, ale myśle, że poprzestaniemy na dwóch ogonkach i dochodzi też kwestia miejsca.
Nie wiedziałam, że wybór klatki to taka trudna decyzja 😜

smeg - Wto Mar 21, 2017 15:01

Ta klatka Mega 2 jest ok - jest często sprzedawana jako "70x40x63 cm", a to prawidłowe wymiary dla dwóch szczurków. Tu akurat ktoś bardzo gorliwie pomierzył ją w najwęższym miejscu, sama kuweta pewnie jest te parę cm szersza.
limomanka - Wto Mar 21, 2017 15:20

smeg, dzięki za sprostowanie :)
LadyGrey - Nie Kwi 09, 2017 05:37
Temat postu: Wybór klatki?
Witam.
Waham się pomiędzy:
www.zooplus.pl/shop/gryzo...a_fretek/384165
(klatką Perfect, którą już znacie)
oraz:
http://allegro.pl/zolux-k...6522247118.html
Miałam problem, by znaleźć jakąkolwiek recenzje tej drugiej. Ktoś coś o niej wie? Testował?

Klatka przeznaczona dla dwóch, trzech samców.

szczurkai - Nie Kwi 09, 2017 10:06

Ta druga ma głębokosć 390 mm więc odpada :wink:
Aggie - Nie Kwi 09, 2017 13:43

Perfekt ma bardzo dobre opinie, ale Frodo też jest świetną klatką (jej nie wzięłaś pod uwagę), ale ta druga odpada... Za mała głębokość, dorosły szczur ledwo się obróci.
LadyGrey - Nie Kwi 09, 2017 20:22

Frodo odpada - nienawidzę takich kuwet, a moje kochane szczurki uwielbiają gryźć plastiki, czyli cała kuweta i rama Frodo będzie zjedzona w 2 tygodnie.

O Perfecta się tak nie martwię, bo jak sobie pogryzą drabinki to ich problem, będą wskakiwać ;)

Dzięki za zauważenie, że głębokość tej drugiej jest mała - jakoś to mi umknęło.

Aggie - Nie Kwi 09, 2017 21:49

LadyGrey czyli ostatecznie zdecydowałaś się na Perfecta?
LadyGrey - Pon Kwi 10, 2017 00:55

Jeszcze mam czas na przemyślenie, ale na 90% Perfect.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group