To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Pomagamy w wyborze klatki 2017

Pyl - Pią Gru 01, 2017 00:20

Off-Topic:
angelus, myśl, myśl, jest teraz dużo bid szukających domu. Jak nie będzie w Krakowie to transport z Warszawy znajdziemy :>

gina89 - Wto Paź 09, 2018 18:26

Witam i proszę o pomoc. Planuje posiadanie dwóch szczurzych samiczek i nie wiem jaka klatka dla nich. Idealna była by Perfecta ale z mniejszymi odstępami między pretami. I najlepiej troszkę niższa. Czy w ogóle istnieje taka klatka? Frodo ma dla mnie za małe drzwiczki i jednak mniejszy urok niż klatka ala szafka i to na kółkach.
Przeglądałam pobieżnie dział z klatkami na forum ale nic nie wpadło mi w oczy :-(

Senthe - Śro Paź 10, 2018 00:09

Większość osób po prostu siatkuje Perfecty, czyli przytwierdza do nich metalową siatkę z mniejszymi oczkami. Nie są już potem takie ładne, ale przynajmniej gamonie z nich nie wyłażą przez pręty.
gina89 - Pią Paź 26, 2018 08:03

Dziękuję za odpowiedz. A tak z innej beczki czy gdzieś na forum lub necie można zobaczyć zdjęcie klatki frodo ze szczurami w środku? Chciałabym zobaczyć jak szczurki mieszczą sie w klatce bo wstępnie ide w kierunku samców szt3
brodorex - Wto Lis 06, 2018 09:34

Hej. Chcę kupić klatkę Frodo dla 2 szczurów i zastanawiam się, czy jak będę chciała powiększyć stado, to będę mogła dokupić drugą taką samą klatkę i je połączyć? Zrobił ktoś tak już?
Albireo - Wto Lis 06, 2018 16:39

brodorex, Frodo jest na cztery szczury. Ale sporo osób łączyło ze sobą dwie Frodo, więc najwyraźniej da się bez większych problemów :)
brodorex - Wto Lis 06, 2018 17:08

Albireo, na razie mam 2, ale za jakiś czas chcę mieć 3-4. Prawdopodobnie później będę chciała jeszcze więcej, dlatego wolę pomyśleć o tym już teraz :D dziękuję za pomoc :D
gijane - Pią Lis 09, 2018 16:22

Mam Frodo dla dwóch chłopaków, może jutro zrobię fotkę jak to wygląda i podeślę. Ale na moje oko na 4 szczury spokojnie da rade, zwłaszcza jak dodasz dużo dodatkowych koszyków i hamaków.
Od razu zaznacze, że półki (w wersji plastikowej) Frodo są do bani, latają strasznie i strach zwierzaka wpuścić na to.
Ja wytopiłam w tych połkach dziurki gorącym prętem i przymocowałam je drutami. Niestety tych "drabinek" juz tak łatwo sie nie da naprawić, a te z kolei ciągle spadają (np jeden szczur włazi i spada ta pochylnia na drugiego), a do tego potwornie sie szczury po nich slizagają (przyklejałam te takie filcowe podkładki jak na nóżki mebli) . Zrezygnowałam z nich zupełnie, zamontowałam dodatkowe małe półki do wskakiwania i gałąź do wchodzenia po niej.

Frodo ma faktycznie małe drzwiczki z przodu, ale za to maja otwieraną górę, co trochę rekompensuje. Jak szczury bardzo nie chcą włażić spowrotem do klatki, to przez drzwiczki trudno je upchnąć (bo wyłażą od razu) a przez dach zdąże wsadzic obu i szybko zamknąć zanim wystrzelą na zewnątrz :mrgreen:

brodorex - Pią Lis 09, 2018 16:31

gijane, dziękuję za rady. :) te półki wyciągnę i zrobię 2 piętra zamiast nich. Mam niepełnosprawnego szczura i chcę, żeby mógł wszędzie wejść i żeby było bezpiecznie. Hamaki łapaki nie wchodzą w grę, bo drugi szczur jest niszczycielem. Muszę więc zrobić piętra na całą długość klatki. Chętnie zobaczę zdjęcia. Może czymś się zainspiruję. :)
gijane - Sob Lis 10, 2018 10:13

Klatka Frodo:

A tu z dwoma modelami ;)

Develborz - Nie Gru 16, 2018 12:12

Będę kupował pierwsze szczurki, jaką klatkę polecacie na początek?
Senthe - Nie Gru 16, 2018 13:24

Develborz, zostałeś już co najmniej dwa razy na tym forum poinformowany, że nie należy kupować szczurów. Chyba że planujesz zakup w jednej z zarejestrowanych hodowli? Jeżeli tak, to wymień jej nazwę.

NIE akceptujemy kupowania szczurów w sklepach i od pseudohodowców.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group