To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Czym czyścić zasikany przez samce materiał/meble?

myaku - Pią Kwi 20, 2007 07:51
Temat postu: Czym czyścić zasikany przez samce materiał/meble?
Każdy mówi, że siuśki samców mają intensywny zapach.
Ok., moje myszki też mają [a baby =___=].

I moje pytanie to; co robicie, jak wam się samiec [lub, i, oraz samica] się zsikają na waszej ulubionej sofie? Jakich środków używacie, aby zniszczyć ten potworny smród?

[ Komentarz dodany przez: Viss: Pią 20 Kwi, 2007 ]
Zmieniłam temat na bardziej adekwatny do terści.

Anonymous - Pią Kwi 20, 2007 09:14

nie używam, bo nie ma potwornego smrodu...
zywym_trudniej - Pią Kwi 20, 2007 09:49

Nawet jak nasikaja to hmm... czekam az wyschnie. Zapachu po tym u mnie nie ma.
SzczurkiOli - Pią Kwi 20, 2007 11:34

Kana to zależy co twoje ogony zasikują ? i jaki to ma materiał ?
Może czyśc to sposobem domowym : szmatka ,letnia woda + mydełko a następnie suchą już szmatką osuszaj :roll: Albo te przedmioty cenne ,których ogony nie mogą niszczyć poprostu zabierz w inne miejsce lub nie wpuszczaj tam ogonów.
PS: podałam taki rodzaj higieny,bo jak miałam malutkiego yorka w opiece to często zdarzało mu się popuszczać i to zdawało egzamin.

myaku - Pią Kwi 20, 2007 12:10

SzczurkiOli, ja nie mam ogonów, mam myszy, które naprawdę intensywnie sikają.. :roll:
A materiał to nie wiem.. Taki.. łóżkowy XD'

Wczoraj mi się zsikała, przemyłam Silanem [tym pachnącym do ubrań] i dalej trochę śmierdzi.. >__>

SzczurkiOli - Pią Kwi 20, 2007 13:03

aha myślałam,że myszki ,ale w innym sensie :wink: :oops:
Więc tak najpierw powinnaś umyć wodą z mydłem by zmyć kolor moczu (plame) a następnie dać parę kropli Silanu lub Lenoru by zlikwidować przykry zapach :) .

myaku - Pią Kwi 20, 2007 13:20

SzczurkiOli, szczerze mówiąc, to u mnie nie ma 'kolorowych' plam :)
Po prostu mokre, jakby ktoś wodę nalał, tyle że śmierdzi .__.'

Ja dałam o wiele więcej niż 'parę kropli' Silanu i dalej jest dość przykry zapach..
Ale nie tak z daleka, tylko jak się bardzo przybliży nos do materiału, no.

Anonymous - Pią Kwi 20, 2007 13:25

Kana, po co Silanem? Przecież z moczem może reagować na różne sposoby, niekoniecznie niwelując zapach.
myaku - Pią Kwi 20, 2007 13:31

Juni, bo ładnie pachnie .__.
Anonymous - Pią Kwi 20, 2007 13:33

Kana,

Cytat:
Przecież z moczem może reagować na różne sposoby, niekoniecznie niwelując zapach.


Nie wiem jak czyścić. U mnie nie śmierdzi.

Asaurus - Pią Kwi 20, 2007 13:36

A pomyślałaś o przewietrzeniu pomieszczenia ? Jeżeli to nie za duży mebel i masz możliwość możesz go wystawić na balkon czy do ogrodu to najskuteczniej usunie nieprzyjemne zapachy. Możesz popytać w dużych sklepach zoologicznych o taki spray jak dla fretek zabijający zapachy moze mają coś takiego dla myszek.

Co do smrodu sików samców to my mamy ich 10 i siki na kanapie czy łóżku nie śmierdzą w ogóle także nie mamy tego problemu. Jeżeli klatkę się sprząta regularnie to w ogóle ogonów nie czuć.

myaku - Pią Kwi 20, 2007 13:38

Asaurus, ale ja już pisałam, że to łóżko.. :roll:
Pokój wietrzy się od rana, na razie z marnym skutkiem.. Ale poczekamy, zobaczymy.

Anonymous - Pią Kwi 20, 2007 13:44

Off-Topic:
Kana, może łóżko dla lalek? Może mała sofka? Może materac? Nie powiedziałaś a jest wiele łóżek. Asaurus nie może zakładać, że wielkie małżeńskie ze stalowym okuciem ważące pół tony ;)


A wracając do tematu. Może takie coś do spsikiwania kwiatków? Na wodę? Wtedy w to można wlać roztwór wody z mydłem i spsikać - powinno być ok.

AngelsDream - Pią Kwi 20, 2007 13:48

A coś takiego: http://www.fretka.pl/ver2/produkt.php?id=17 ?
myaku - Pią Kwi 20, 2007 13:49

Off-Topic:
Juni, no w sumie..


Do spryskiwania mam tylko wodę z kranu.. :P
Ale to nic, dzięki wielkie wam wszystkich :D


AngelsDream, o jej. To już wolę coś w Niemczech kupić, tam jest o wiele taniej :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group